REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
20
Koronaviruso gydymas ligoninėje (nuotr. SCANPIX)

Sergančiųjų naujuoju koronavirusu nemažėja, ligoninės toliu pildosi, o įtampa tarp medikų tik auga – tokiomis nuotaikomis didžiąsias metų šventes pasitinka Covid-19 pacientus gydančios įstaigos. Jose dirbantieji sako nebežinantys, kaip dar įtikinti žmones, kad situacija yra labai sudėtinga, o reanimacijoje vietų nebėra.

20

Sergančiųjų naujuoju koronavirusu nemažėja, ligoninės toliu pildosi, o įtampa tarp medikų tik auga – tokiomis nuotaikomis didžiąsias metų šventes pasitinka Covid-19 pacientus gydančios įstaigos. Jose dirbantieji sako nebežinantys, kaip dar įtikinti žmones, kad situacija yra labai sudėtinga, o reanimacijoje vietų nebėra.

REKLAMA

Štai gruodžio 21 d. ryto duomenimis, daugiausiai Covid-19 pacientų šalyje talpinančioje Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje yra gydomi 287 pacientai, sergantys šia infekcija.

„Ir tai jau yra gerokai didesnis skaičius, nei šiai dienai, yra paruošta lovų gydyti šia klastinga liga sergančius pacientus mūsų ligoninėje. Tai reiškia, kad dar didėja dirbančių medikų krūviai, įtampa, – rašė įstaiga socialinio tinklo paskyroje.

Teigiama, kad išsekę, kartais pikti, o kartais neslepiantys ašarų medicinos darbuotojai bando suprasti, kokios dar baisesnės tragedijos reikia, kad žmonės sustotų užuot plūdę į prekybos centrus, ar bet kokia kaina mėgindami apgauti policijos užtvaras išvažiuoti pas gimines ar draugus?

REKLAMA
REKLAMA

„Kad liktų namuose su savo šeima, o kartais – vieni? Tiek asmeniniuose socialinių tinklų profiliuose, tiek, kalbinami žiniasklaidos atstovų, medikai perspėja – jie tampa bejėgiai, nes serga patys, nėra kam gydyti ir slaugyti, ligoninės užsikimšusios, reanimacijose vietų nėra“, – skelbė įstaiga.

REKLAMA

Šaukiasi žmonių sąmoningumo

Ligoninės darbuotojai siunčia žinutę visiems, kurie dar nesuvokia situacijos rimtumo.

„Visiems, kurie, dar nesupranta, kad ne medikai sugalvojo šį virusą, ne jie sprendžia, kas susirgs, kas pasveiks, dar kartą šaukiame: TIK VISIEMS KARTU SUPRATUS SITUACIJOS RIMTUMĄ IR LAIKANTIS VISŲ REIKALAVIMŲ, GALIME VISI KARTU STABDYTI VIRUSO PLITIMĄ!!! Tik nuo kiekvieno iš mūsų priklauso, kaip greitai bus atnaujintos planinės paslaugos ligoninėse ir gydymo įstaigos galės grįžti į įprastą režimą.

REKLAMA
REKLAMA

Tuos, kurie galvoja, kad, pacientui, patekus į ligoninę negydomos kitos ligos, informuojame, kad mūsų ligoninėje pacientams, susirgusiems COVID-19 liga ir turintiems kitų ligų, atliekamos ir ehoskopijos, ir endoskopijos, gydomos mažakraujystės, plaučių ir kiti uždegimai, širdies ritmo sutrikimai, hipertenzijos ir įvairios kitos ligos, kurių gydymą dar labiau apsunkina viruso poveikis pacientui. 

O tų, kurie savo asmeninį pyktį, nuoskaudas ir nepasitenkinimą ir toliau planuojate lieti ant tų, kurie, viršydami savo galimybių ribas, gelbėja gyvybes, prašome, tiesiog SUSTOKITE. Sustokite, pamąstykite ir supraskite, kad medicinos darbuotojas ar savanoris, atėjęs jam į pagalbą, yra tik toks pat žmogus, kaip ir jūs, kuris turi visas tokias pačias emocijas, kaip ir kiekvienas žmogus ir kurio galimybių ribos jau senokai peržengtos…Sveikatos visiems!“ – rašoma įstaigos pranešime.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Užimtumas siekia 83–100 proc.

VUL Santaros klinikose, gruodžio 21 dienos duomenimis, iš visų COVID-19 ligai gydyti skirtų stacionaro vietų užimta 92 proc., t. y. gydomas 178 sergantis pacientas, reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriuose esančių vietų užimta 94 proc. (arba 47 pacientai). Iš visų 225 COVID-19 sergančiųjų VUL Santaros klinikose gydomi 7 vaikai. 

Kitose regiono įstaigose padėtis susiklostė tokia: Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje užimta 96 proc. aktyviam gydymui skirtų vietų, reanimacijos ir intensyviosios terapijos – 92 proc., Respublikinėje Vilniaus universitetinėje ligoninėje – 83 proc. aktyviam gydymui skirtų vietų, reanimacijos ir intensyviosios terapijos – 92 proc., Ukmergės ligoninėje – 98 proc. aktyviam gydymui skirtų vietų, reanimacijos ir intensyviosios terapijos – 57, Alytaus S. Kudirkos ligoninėje – 84 proc. aktyviam gydymui skirtų vietų, reanimacijos ir intensyviosios terapijos – 100 proc., Druskininkų ligoninėje – 97 proc. aktyviam gydymui skirtų vietų, Trakų ligoninėje – 96 proc., Švenčionių ligoninėje – 100 proc.

REKLAMA

Virš 2 tūkst. atvejų

Per praėjusią parą patvirtinta 2130 naujų koronaviruso atvejų, nuo COVID-19 mirė 20 žmonių, pirmadienį pranešė Statistikos departamentas. Praėjusią parą pasveiko 116 sirgusiųjų.

Nuo pandemijos pradžios COVID-19 šalyje užsikrėtė 114 tūkst. 487 asmenys, 62 tūkst. 67 – tebeserga, 50 tūkst. 863 – pasveiko.

Nuo koronaviruso Lietuvoje iš viso mirė 1039 žmonės, dėl kitų priežasčių mirė 518 užsikrėtusiųjų. 

Ligoninėse gydomi 2478 COVID-19 pacientai, 187 iš jų – reanimacijoje, deguonis reikalingas 1431 pacientui, 106 žmonėms taikoma dirbtinė plaučių ventiliacija.

Šiuo metu užimta apie pusė ligoninių lovų: 8073 iš 16 tūkst. 619. Iš 678 reanimacijos lovų užimtos 407. Iš 633 lovų, kuriose gali būti taikoma dirbtinė plaučių ventiliacija, užimtos yra 267, iš 6219 lovų su deguonimi užimta 2545.

REKLAMA

Praėjusią parą ištirta 5780 ėminių dėl įtariamo koronaviruso, bendras nuo pandemijos pradžios ištirtų ėminių skaičius siekia 1 mln. 564 tūkst. 194. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų