REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Europos vaistų agentūra (EMA) ir Europos ligų prevencijos kontrolės centras (ECDC) 2021 m. liepos 14 d. paskelbė bendrą pareiškimą, kuriame išvardina svarbiausius COVID-19 pandemijos suvaldymo elementus. 

Europos vaistų agentūra (EMA) ir Europos ligų prevencijos kontrolės centras (ECDC) 2021 m. liepos 14 d. paskelbė bendrą pareiškimą, kuriame išvardina svarbiausius COVID-19 pandemijos suvaldymo elementus. 

REKLAMA

Pasidalinęs šia žinia socialiame tinkle LSMU profesorius, Nepriklausomos ekspertų tarybos narys Mindaugas Stankūnas išskyrė svarbiausius punktus:

1. Vakcinacija yra viena iš geriausią apsaugą nuo COVID-19 suteikiančių priemonių.

2. EMA ir ECDC ragina Europos Sąjungos piliečius pasiskiepyti ir tai padaryti pagal pilną vakcinacijos planą (reikiamą vakcinos dozių skaičių).

3. ECDC prognozuoja, kad rugpjūčio pabaigoje Delta atmaina sudarys 90 proc. visų SARS-CoV-2 cirkuliuojančių virusų ES.

4. Delta atmaina yra 40-60 proc. labiau užkrečiamesnė nei Alfa atmaina ir ji gali turėti didesnę riziką hospitalizacijai.

REKLAMA
REKLAMA

5. Turimi pirminiai įrodymai teigia, kad reikia dviejų „Comirnaty“, „Spikevax“ ar „Vaxzevria“ vakcinos dozių, kad gauti reikiamą apsaugą nuo Delta atmainos.

REKLAMA

6. Šalys gali priimti savo lokalias strategijas dėl intervalų tarp pirmos ir antros vakcinų dozės, atsižvelgiant į epidemiologinę situaciją, vyraujančias viruso atmainas ir ateinančius mokslinius įrodymus apie vakcinų efektyvumą.

7. Kol kas EMA ir ECDC susilaiko nuo aiškių rekomendacijų dėl skirtingų vakcinų maišymo pirmai ir antrai dozei. Tačiau duomenys iš Ispanijos, Vokietijos, JK rodo, kad toks vakcinų maišymas duodą gerą imuninį atsaką ir neturi jokių saugumo problemų.

8. Kol kas negalima patvirtinti, kad tikrai bus reikalinga trečia vakcinos dozė („booster“). Laukiama mokslinių duomenų, kad būtų galima suprasti, kiek ilgai išlieka vakcinų apsauginis poveikis.

REKLAMA
REKLAMA

9. Kitų priemonių, kaip kaukių naudojimas ir socialinė distancija, taikymas turi būti tęsiamas pakankamu lygiu, kad būtų sulaikomas Delta varianto plitimas, kol bus paskiepyta pakankama populiacijos dalis, kad išvengti atvejų didėjimo bei galimo hospitalizacijų ir mirčių augimo. 

10. EMA ir ECDC dar kartą pabrėžia būtinybę kaip galima daugiau pilnai vakcinuoti žmonių nuo COVID-19.

60 naujų atvejų

Per praėjusią parą šalyje nustatyta 60 naujų COVID-19 atvejų, nuo šios infekcinės ligos nemirė nė vienas žmogus, pirmadienį skelbia Statistikos departamentas.

Statistikos departamentas taip pat praneša, kad šiuo metu naujų atvejų skaičius per 14 dienų, tenkantis 100 000 gyventojų – 32,2.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Iš viso nuo pandemijos pradžios buvo nustatyta 279 tūkst. 813 COVID-19 atvejai. Šiuo metu serga 871 asmenys. Pasveikusiųjų – 268 tūkst. 329.

Asmenų, kurių mirties liudijime pagrindinė mirties priežastis – koronavirusas – 4404. Atvejų, kuomet asmenys mirė ne nuo koronaviruso, tačiau infekcija turėjo didelę reikšmę – 7681. Ne nuo koronavirusu mirusiųjų, bet juo sirgusių asmenų Lietuvoje – 8990.

Lietuvoje, prasidėjus vakcinacijai nuo koronaviruso, pirmąja skiepo doze jau paskiepyta 1 mln. 304 tūkst. 972 žmonės. Antrosios skiepo dozės jau sulaukė 1 mln. 105 tūkst. 935 asmenų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų