REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pasibaigus ekstremaliai situacijai dėl koronaviruso visuomenė atsipalaidavo ir grįžo į daug įprastesnį gyvenimo ritmą. Tiesa, ministras Arūnas Dulkys primena, kad virusas niekur neišnyko, todėl ir budrumo prarasti nevalia. Jis pasakoja, kad aktyviai vykdomi tiek sekoskaitos, tiek vakcinų veiksmingumo tyrimai, svarstomos ir testavimo strategijos. 

Pasibaigus ekstremaliai situacijai dėl koronaviruso visuomenė atsipalaidavo ir grįžo į daug įprastesnį gyvenimo ritmą. Tiesa, ministras Arūnas Dulkys primena, kad virusas niekur neišnyko, todėl ir budrumo prarasti nevalia. Jis pasakoja, kad aktyviai vykdomi tiek sekoskaitos, tiek vakcinų veiksmingumo tyrimai, svarstomos ir testavimo strategijos. 

REKLAMA

Ministerijai ką tik leidus antrąja sustiprinamąja doze pasiskiepyti tiems pacientams, kurie turi problemų dėl imuniteto susidarymo, taip pat toliau bus galvojama, kokios visuomenės grupės dar galėtų būti į tai įtrauktos.

„Toliau dirba ekspertai, per vasarą tarsis, turėsime rekomendacijas rudeniui galbūt ir kitoms grupėms, vyresniems nei 80 metų žmonėms. Virusas tęsia savo gyvenimą, labai svarbu dabar pasitikrinti, darome ir sekoskaitą, žiūrime, kaip vakcinų apsauga toliau veikia. Juk pernai liepą, rugpjūtį ir prasidėjo naujos atmainos, sergamumo didėjimas, tai budrumo reikia.

Žmonėms yra priemonių – kilus mažiausiai abejonei naudoti kaukes, laikytis rankų higienos. O mes stebime procesus makrolygmenyje, žiūrėsime, ar kokie ciklai atsikartos, priklausomai nuo to matysime, ir testus ruošiamės, testavimo programas, žiūrėsime, kaip mokyklas pradėti“, – portalui tv3.lt sakė A. Dulkys. 

REKLAMA
REKLAMA

Griežtų suvaržymų nebebus?

Ne kartą anksčiau užsiminęs, kad tokius žodžius kaip „karantinas“ reikia pamiršti, paklaustas, ar gali tą dar kartą pažadėti, ministras juokavo, kad viskas ne taip paprasta.

REKLAMA

„Aklai žadėti, nežinau, ar didelio protingumo požymis. Bet ką galiu pažadėti, tikrai niekas neatostogauja, visi atidžiai seka, žiūri, toks ir buvo tikslas, kad visi sugrįžtumėme, visos funkcijos sugrįžtų. Virusas nepaliko mūsų, jis yra šalia. Klausimas, kaip su juo išmoksime gyventi.

Manau, kad rudenį pasitiksime labiau sutvirtėję ir nei jei kažkas kartotųsi, galėsime įveikti visai kitaip, nereikės tokių drastiškų priemonių“, – sakė jis. 

Portalas tv3.lt primena rašęs, kokio galima tikėtis rudens ir oficialios pandemijos pabaigos. 

REKLAMA
REKLAMA

Ramina dėl beždžionių raupų

Ministras kartu pakomentavo ir situaciją dėl beždžionių raupų. Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) tvirtina, kad nemato grėsmės beždžionių raupams sukelti naują pandemiją, tačiau konstatuota, jog neatsakyti klausimų dar yra. Ką tik iš PSO asamblėjos grįžęs ministras A. Dulkys ramina, kad beždžionių raupų atvejų Lietuvoje dar nefiksuota, tačiau vakcinų pirkimo procesai jau pradėti. 

Pasak ministro, gal ką veikia vien ligos pavadinimas ir skambūs žodžiai kaip „beždžionių“ ir „raupai“, bet šiuo metu situacija yra valdoma ir sekama.

„Dabar reikia galvoti ne apie nerimą. Tiek, kiek buvo ištransliuota, tikrai kažkokių reikšmingų grėsmių nėra. Tik gal čia yra pavyzdys, kaip greitai dabar visuomenė išgirsta naujienas, medija greitai reaguoja, institucijos irgi pakankamai greitai apsikeitė informacija. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Situacija yra monitorinama, sekama, jau įsijungė mechanizmas, Europos Komisija rūpinasi centralizuotai vakcinomis. Lietuvoje, kiek sekame situaciją, atvejų kol kas nėra, bet pamokos tam tikros yra, visi sureagavo greičiau“, – sakė jis. 

Laukia naujas skiepas?

Paklaustas, ar gali laukti naujas skiepas, jei šis virusas labiau išplistų, A. Dulkys tikino, kad kol kas tokio scenarijaus nėra.

„Iki 1980 m. visi buvo skiepyti nuo raupų. Bet manau, tas klausimas yra visų specialistų darbotvarkėse ir, jei ką, artimu metu bus sulaukta patarimų ar rekomendacijų. Sutikimus dalyvauti vakcinos pirkimuose jau davėme. Bendri mechanizmai padeda tą padaryti, nes kai kyla tokios pandeminės situacijos, daug šalių vienu metu pradeda kažkuo tuo pačiu rūpintis, kyla įsigijimo problemų. 

Gal pandemijos metu žmonės labiau dėmesį atkreipė į vakcinų trūkumą, bet turėjome nepaprastai daug rūpesčių – švirkštai, adatos, kai kurių vakcinų gamintojai reikalavo specialių adatų ir panašiai“, – priminė ministras jis. 

Dulkys. Dulkina tauta!!!
Niekam nebeįdomu jau. Atsirado beždžionių raupai. Tamsta nežinot? Kovidas baigėsi, tą ketvirtą skiepą susistumkit, kur nesueina.
Susisiekite ketvirat skiepa tikrai kur nesueina,pasiskiepinau trimis dozėmis ir visviena susirgau,kokias nesamones kisat ,o Ukrainiečius tikrino kas nors, nemanau ,tai pradekit nuo jų skiepyti pasenusios vakcinomis
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų