Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Oficialiais duomenimis, 2 iš 3 klausos problemą turinčių europiečių šiandien nesprendžia klausos sutrikimų. Ekspertai patvirtino, kad to pasekmė – didžiulė našta ne tik žmogaus sveikatos būklei ir gerovei.

Oficialiais duomenimis, 2 iš 3 klausos problemą turinčių europiečių šiandien nesprendžia klausos sutrikimų. Ekspertai patvirtino, kad to pasekmė – didžiulė našta ne tik žmogaus sveikatos būklei ir gerovei.

REKLAMA

Negydomas klausos praradimas taip pat silpnina visuomenę socialiniu bei ekonominiais aspektais ir atsieina daugiau nei metinis ES biudžetas. Edukuoti visuomenę apie poreikį laiku atrasti kelią iki profesionalios pagalbos tebėra vienas iš efektyviausių būdų, norint bent kiek sumažinti neigiamą statistiką.

Blogina finansinę situaciją

Prieš kelerius metus Londono mokslininkų pristatyta ataskaita parodė, jog iš maždaug 35 mln. šią problemą turinčių ES gyventojų net 23 mln. klausos aparatų nedėvi. Problemos mastas išties nemenkas – šis skaičius didesnis nei sudėjus visus Austrijos, Suomijos, Airijos ir Lietuvos gyventojus, rašoma pranešime spaudai.

Negydomas klausos praradimas kasmet kainuoja per 8 tūkst. eurų asmeniui ir 185 mlrd. eurų iš viso, o tai yra daugiau nei bendras 2018 m. ES biudžetas. Mat sumažėjusi gyvenimo kokybė lemia ir prarastą produktyvumą, kitaip tariant – didesnį nedarbo rodiklį šalyse. 

REKLAMA

Lemtingų priežasčių daugybė ir jos labai glaudžiai susijusios: prastai girdint darosi vis sunkiau integruotis, dėl socialinės atskirties ilgainiui grimztama į depresiją, galiausiai gresia kognityvinių funkcijų nykimas bei demencija.

Sugrąžina gyvenimo kokybę

Negana to, viena skaudžiausių visuomenės sveikatos rykščių jau kurį laiką nebesiejama tik su amžiui būdingais negalavimais. Tame pačiame tyrime akcentuojama, jog pirmuosius silpnos klausos simptomus dėl didesnio moderniam pasauliui būdingo akustinio triukšmo pajuntame vis anksčiau ir esame senti linkusi visuomenė – tai yra gyvename ilgiau. Tad ir ignoruojamos sveikatos problemos bei susijusių veiksnių augimas ateityje bus dar spartesnis ir gilesnis.

Negydomo klausos sutrikimo svorį patvirtina ir „EuroTrak“ – didžiausia 2021 m. atlikta Europos šalių apklausa apie klausos praradimą bei klausos aparatų naudojimą. Joje daugiau nei pusė tirtų prietaisų savininkų pripažino per ilgai delsę įsigyti klausos aparatus ir įvardijo esmines prarastas galimybes. 

REKLAMA
REKLAMA

Įvertinti teiginiai atskleidė ganą aiškų ryšį tarp delsimo kreiptis pagalbos ir pasekmių silpnos klausos kamuojamam žmogui, jo artimiausiai aplinkai bei plačiajai visuomenei. 71 proc. respondentų pasigedo visavertiškesnio socialinio gyvenimo, 35 proc. – geresnės psichinės, emocinės būklės, 27 proc. – mažiau nuovargio vakarais, o 17 proc. – daugiau produktyvumo darbe. 

Šalies vaistinėse – išskirtiniai prietaisai

Klausos centro „Audiomedika“ vadovas Mindaugas Jonaitis sako, kad kokybiškos informacijos trūkumas, tebesklandantys mitai silpnos klausos temomis, problemos nepripažinimas – faktoriai, dėl kurių pasirenkama „susitaikyti“ su silpna klausa. Neretai tiesiog baiminamasi praverti specialisto kabineto duris. 

„Kaip ten bebūtų, už jų teikiamos sveikatos paslaugos. O juk racionalaus paaiškinimo, kodėl kartais privengiame tų, kurių pašaukimas – rūpintis mumis, negalime rasti net suvokdami to svarbą. Visgi laikas kalbant apie sveikatą tampa didžiausiu priešu: tiek tikrinantis ją profilaktiškai, tiek juolab pajutus bent menkiausių simptomų. Ne išimtis ir klausos problemos“, – atkreipia dėmesį M. Jonaitis.

REKLAMA
REKLAMA

Profesionali klausos protezavimo eksperto konsultacija tampa esminiu žingsniu į garsų pilną pasaulį, tačiau pažangios technologijos audiologijos srityje šiandien leidžia pasiūlyti alternatyvų.

„Audiomedikos“ ir „Benu“ vaistinių tinklo partnerystės vaisius – unikali galimybė atlikti pirminę klausos patikrą patiems. 

Jau galite išbandyti šią savaitę vaistinėse įrengtus lengvai naudojamus ir patikimus rezultatus pateikiančiu savarankiško klausos testo prietaisus. Vilniuje – prekybos ir pramogų centruose „Ozas“ ir „Panorama, Kaune – „Mole”.

„Tokia galimybė kol kas prieinama tik mūsų šalyje ir Graikijoje ir viliamės, kad ji paskatins atsigręžti į savo bei artimųjų klausos sveikatą daugiau tautiečių. Elementarus suvokimas, kokią asmeninę gerovę galima susikurti teikiant klausai tiek pat dėmesio kiek kitoms sveikatos sritims, veda link globalių pokyčių kovoje su klausos problemomis“, – dalijasi M. Jonaitis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų