REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kauno „Žalgiris“, kaip turbūt ir reikėjo tikėtis, turėjo prabilti apie Lietuvos krepšinio flagmano finansines bėdas. Ekonomikos komiteto nuotoliniame posėdyje trečiadienį dalyvavęs ekipos generalinis direktorius Paulius Motiejūnas prasitarė, kad koronaviruso situacija išgręžė ne vieną skylę biudžete.

Kauno „Žalgiris“, kaip turbūt ir reikėjo tikėtis, turėjo prabilti apie Lietuvos krepšinio flagmano finansines bėdas. Ekonomikos komiteto nuotoliniame posėdyje trečiadienį dalyvavęs ekipos generalinis direktorius Paulius Motiejūnas prasitarė, kad koronaviruso situacija išgręžė ne vieną skylę biudžete.

REKLAMA

„Žalgiris“ atsitrenkė į skolų sieną po kurio laiko tik šį kartą tai problema absoliučiai visam klubiniam Lietuvos sportui.

„Vėluojame su atlyginimais ir jeigu nebus paramos, skolos vilksis. Tuomet reikės galvoti, kaip iš ateities sezonų skolas grąžinti. Situacija tikrai liūdna. Neprašytume kompensacijos, jeigu būtų žiūrovai. Dabar neturime meškerės, kuri leistų pagauti žuvį“, – posėdžio metu sakė P. Motiejūnas.

Portalui tv3.lt susisiekus su P. Motiejūnu šis paatviravo apie dabartinę situaciją.

„Mes ne kartą sakėme, kad tos skolos bus šį sezoną virš 2 milijonų eurų. Pradžioje sezono planavome 3,2 mil., o dabar 2,6 mil. eurų. Žiūrovų vis dar nėra, tai ir kalbame apie tai.

REKLAMA
REKLAMA

Atlyginimų vėlavimų (aut. past. – ilgio) kolkas nekomentuojame. O žaidėjai... matote, žaidžia (juokiasi). Visi supranta tą situaciją ir mes patys nebėgame nuo atsakomybės, sakome, kad išspręsime problemas. Smagu, kad yra komitetas, kuris tai pabrėžia ir žiūrėsime ar įmanoma kažką iš to gauti“, – teigė P. Motiejūnas.

REKLAMA

„Žalgirio“ ir „Asvel“ rungtynių epizodus žiūrėkite:

„Smagu, kad komitetas išvis judina reikalą. Kai kurie atsakymai ne tik mums, bet ir kitiems sporto klubams, supratimo nelabai yra jaučiama. Viskas vyksta ir jiems atrodo gerai, bet į mūsų problemas nelabai kas kreipia dėmesį. Optimistiškai reaguojame, nes tam ir susirenkame, tam ir aiškinamės, kad parodyti bėdas. Nesinori verkti, bet be verkimo nelabai, kas ir reaguoja“, – kalbėjo Lietuvos čempionų generalinis direktorius.

„Čia yra mūsų skyriaus ir kolektyvo darbas. Komunikuojame ir ieškome sprendimų. Yra tokių, kurie išgyvena sunkumus ir nusigręžia, yra pasiliekančių, bet situacija su rėmėjais pavyksta suvaldyti“, – apie situaciją su rėmėjais pridūrė žalgiriečių klubo vadovas.

REKLAMA
REKLAMA

„Nenorėčiau sakyti, kad gresia sugriuvimas. Esame turėję ir sunkesnių laikų. Visi supranta, kad sunku ir nelengva. Per tą patį posėdį minėjau, kad tų skolų visada bus ir jas dengsime iš ateities sezonų. Bet kaip dengsime, iš kur dengsime? Galvojome ir dabar, kad nuo kovo turėsime aistruolius arenose, bet to nėra. Jei turėtume rezervų, tikrai viskas būtų išnaudota“, – mintis dėstė P. Motiejūnas

Posėdyje dalyvavo ir kiti Lietuvos krepšinio vadovai. Štai Lietuvos krepšinio lygos (LKL) prezidentas Remigijus Milašius skaičiavo, kad dėl pernai nutraukto sezono lygos klubai patyrė 13 mln. eurų nuostolių.

„Nuo praėjusių metų kovo, kai buvo sustabdytas LKL čempionatas, iki šių metų kovo suskaičiavome, kad praradimai yra milžiniški. „Žalgirio“ praradimas vien 6 mln. Aiškiai išdėstyta, kur mes prarandame pinigus. Tai yra žiūrovai, negautos pajamos iš reklamos ir t.t. Visa tai sudaro 13 mln. eurų“, – sakė R. Milašius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasisakė ir Lietuvos krepšinio federacijos generalinis sekretorius Mindaugas Špokas. 

„Visų pirma, ačiū už pakvietimą. Manome, kad sportas kuria pridėtinę vertę, tad džiaugiamės, kad ši diskusija pagaliau organizuojama. Turime 135 narių, kurių nuostoliai bendrai siekia 14,7 mln. eurų. Bilietai yra didžioji dalis, sudaranti 5,5 mln. eurų. Kaip pavyzdys, šiuos dalykus yra sunku suplanuoti.

Organizavome du Europos čempionato atrankus langus, viešbučiai buvo užimti, transportas ir tt. Tu sukuri pridėtinę vertę, bet pajamų negali gauti. Norisi, kad kaip ir sakiau, Europos sąjunga turi mechanizmus, iš kurių galima padėlioti. Mes tikrai nesame tie, kurie ateina prašyti pinigų ir džiaugiamės, jog esame išgirsti. Bet turime ieškoti kompensavimo mechanizmų“, – komentavo M.Špokas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų