84
„Rytas“ – „Žalgiris“ (Paulius Peleckis/ BNS nuotr.)

Pilnutėlėje Vilniaus „Jeep“ arenoje ketvirtadienio vakarą įvyko ketvirtosios LKL finalo serijos rungtynės. Pirmoje rungtynių pusėje užsikūrę Kauno „Žalgirio“ krepšininkai paleido kontrolę ir rezultatu 69:68 nusileido Vilniaus „Rytui“.

84

Rungtynių pradžioje užtikrintai startavo „Žalgiris“. Sunkiai pradėję vilniečiai buvo palankūs arenos svečiams ir rezultatas jau pirmajame kėlinyje tapo 4:12. Po Tomo Dimšos tritaškio kėlinio pabaigoje ir dar du Isaiah Tayloro taškai pirmojo kėlinio pabaigoje sukrovė žalgiriečiui dviženklę persvarą 9:19.

Antrajame kėlinyje kauniečiai nepaleido kontrolės ir išlaikė dviženklę persvarą. Du Evaldo Kairio dvitaškiai šiek tiek aptirpdė persvarą iki 9 taškų (22:31). I. Tayloras pelnė du taškus, tačiau D. Giedraitis ir T. Dimša užsidirbo po pražangą, o Lukas Uleckas pridėjo du baudų metimus.

Po ilgosios pertraukos sugrįžę vilniečiai pradėjo tirpdyti „Žalgirio“ sukrautą pranašumą. Dviženklę persvarą tirpdė visiškai laisvo palikto J. Echenique dėjimas. J. Echenique metė dvitaškį, T. Cavanaugh prametė iš toli, tačiau rezultato išlyginti K. McCullumui nepavyko, o į ketvirtą kėlinį žalgiriečiai žengė su penkių taškų pranašumu (45:50).

Žalgiriečiai vėl ėmė stabilizuoti padėtį, bet E. Kairys realizavo baudas, M. Fosterio ranka taip pat nesudrebėjo, o galiausiai jis pats skirtumą mažino iki minimumo – 62:63. Likus 2 minutėms J. Echenique pirmąsyk rungtynėse išvedė „Rytą“ į priekį (64:63), bet baudų mesti stojo I.Brazdeikis, lyginęs rezultatą, o netrukus pelnęs dar keturis svarbius taškus – 68:64.

Kai atrodė, kad „Žalgiris“ turi rankose pergalę, E. Kairys pelnė taškus su pražanga (67:68), palikdamas savo ekipai 33 sekundes gelbėtis. I. Brazdeikis prametė, bet A. Butkevičius atkovojo labai svarbų kamuolį. Sekė pražanga, bet I. Tayloras baudas prametė, o M. Fosteris išvedė „Rytą“ į priekį – 69:68. Liko 2 sek., abi ekipos išnaudojo pertraukėles, bet po jų pergalę vilniečiai išsaugojo.

Vilniečiai šiame mače pataikė vos 3 tritaškius iš 22 (14 proc.), „Žalgiris“ – 4 iš 25 (16 proc.).

Žalgiriečiams šįkart nepadėjo sunegalavęs Rolandas Šmitas.

„Rytas“: Jaime Echenique 18, Marcusas Fosteris 16 (4 atk. kam., 8 rez. perd.), Evaldas Kairys 11, Margiris Normantas 8, Justinas Gorhamas 6 (7 atk. kam.).

„Žalgiris“: Isaiah Tayloras 14, Ignas Brazdeikis 13, Arnas Butkevičius 11 (10 atk. kam.), Edgaras Ulanovas 9, Tomas Dimša 8.

B tribūna,per jūsų skanduotes negaliu vaiko atvesti pažiūrėti rungtynių, gėda kad parodote savo laukinių lygį. Negali gyvai palaikyti mėgstamos komandos,esam iš Vilniaus ačiū jums kad griaunat vaiko svajonės... gėda
cirkas,kuo daugiau rungtyniu tuo daugiau pinigu is ziurovu ir reklamos.Paskutines bus rimtos ir laimes Zalgiris apie 20 tasku skirtumu.