Kovo 26 d., pirmadienį, Seime įvykusioje konferencijoje „Valstybės sporto politika: problemos ir sprendimo būdai“ Seimo Pirmininko pavaduotojas Vydas Gedvilas atkreipė dėmesį į susiklosčiusią sudėtingą situaciją sporte.
V. Gedvilo nuomone, „Lietuvoje nėra modernios, aiškiais principais ir teisinėmis normomis grindžiamos sporto politikos“. Seimo Pirmininko pavaduotojas ragina formuoti nuoseklų, strateginį valstybės požiūrį į sporto plėtrą. Parlamentaras siūlo parengti valstybės sporto strategiją, sakoma pranešime spaudai.
Vieninga sporto politika, anot V. Gedvilo, padėtų išspręsti nemažą dalį sporto problemų. Seimo Pirmininko pavaduotojo teigimu, pagal sportuojančių gyventojų skaičių Lietuva, lyginant su kitomis Europos Sąjungos šalimis, yra viena iš labiausiai atsilikusių. Beveik pusė Lietuvos gyventojų visai nesportuoja. Blogėjant Lietuvos demografinei situacijai, kasmet mažėja sportuojančių vaikų ir jaunimo skaičius. Sporto bazių būklė netenkina nei gyventojų, nei sportininkų poreikių. Vis labiau jaučiamas kvalifikuotų sporto specialistų stygius. Šalyje stinga nuoseklios didelio meistriškumo sportininkų rengimo sistemos.
Šios ir kitos problemos buvo plačiai aptartos Seime įvykusioje konferencijoje „Valstybės sporto politika: problemos ir sprendimo būdai“, kurioje dalyvavo sporto sritį kuruojantys valstybės ir savivaldybių institucijų atstovai, nevyriausybinių sporto organizacijų vadovai, aukštųjų mokyklų rektoriai, nusipelnę sportininkai ir treneriai.
Diskusiją surengti paskatino garsiausių Lietuvos sportininkų ir trenerių kreipimasis į šalies sporto vadovus, Seimo Pirmininką ir Ministrą Pirmininką 2006 m. pabaigoje. Jie konstatavo, kad po Pekino olimpiados Lietuvos sportas 6–8 metams kris į duobę, nes Lietuvoje neišspręstas didelio meistriškumo jaunių ir jaunimo sportinio rengimo klausimas.