55
J. Nebo. (nuotr. Eriko Ovčarenko)

Po prasto pasirodymo Barselonoje atsitiesę Kauno „Žalgirio“ krepšininkai Eurolygoje pradžiugino savo sirgalius. „Žalgiris“ (3/10) ketvirtadienio vakarą savo arenoje nervingose rungtynėse 72:68 (21:19, 19:13, 11:14, 21:22) nugalėjo Vitorijos „Baskonia“ (4/9) komandą.

55

Po šios pergalės žalgiriečiai ėmė lipti iš Eurolygos dugno ir susilygino su Atėnų „Panathinaikos“ (3/10), kuriuos yra įveikę tarpusavio mače.

Per rungtynes su „Baskonia“ Lietuvos čempionai beveik visą laiką kontroliavo situaciją aikštėje, nors įtampa išliko iki pat finalinės sirenos.

„Žalgiris“ sėkmingiau pradėjo rungtynes ir nuolat pirmavo 3-5 taškų persvara, tačiau puolime daug antrųjų šansų susikūrę baskai neleido šeimininkams nutolti. Antro kėlinio pradžioje „Baskonia“ buvo išsiveržusi į priekį (24:25), bet tai buvo vienintelis kartas, kai svečiai pirmavo šiame mače.

Žalgiriečiai greitai susigrąžino iniciatyvą, o įpusėjus rungtynėms po Artūro Milkanio tritaškio pirmavo 40:32.

Po ilgosios pertraukos arenos šeimininkai buvo atitrūkę dviženkle persvara (45:34), bet į visus kauniečių bandymus nutolti baskai atsakydavo savo spurtu.

35 min. „Žalgiris“ vis dar buvo priekyje 9 taškų persvara (61:52), tačiau „Baskonia“ per tris minutes likvidavo deficitą ir po Jaysono Grangerio tritaškio išlygino rezultatą (63:63).

Rungtynių pabaigoje aikštėje vyko nervų karas. Vis tik „Žalgirį“ į priekį truktelėjo net aštuonis taškus iš eilės pelnęs Lukas Lekavičius, svarbų baudos metimą pataikė Tyleris Cavanaugh ir šeimininkai triumfavo 72:68.

Jure Zdovco auklėtiniams pavyko sustabdyti „Baskonia“ lietuvius. Tadas Sedekerskis per 17 minučių pelnė 7 taškus, o Vitorijos klubo lyderių Rokas Giedraitis per 34 minutes surinko 6 taškus.

„Žalgiris“ pralaimėjo varžovams kovą dėl atšokusių kamuolių (30-34), bet atliko daugiau rezultatyvių perdavimų (18-15) ir taikliau metė tiek dvitaškius (56 proc. prieš 49 proc.), tiek tritaškius (36 proc. prieš 31 proc.).

„Žalgiris“: Lukas Lekavičius 13 tšk. (3/5 dvit., 9 rez. perd.), J. Nebo 10 (5/8 dvit., 6 atk. kam.), M. Kalnietis 10 (2/3 trit., 5 rez. perd.), T. Cavanaugh 9, M. Blaževičius 8, A. Milaknis 6, E. Ulanovas 5, J. Strelniekas 5, T. Websteris 4, R. Miniotas 2.

„Baskonia“ Stevenas Enochas 13, Simone Fontecchio 12, Jaysonas Grangeris 11, Lamaras Petersas 10, Wade'as Baldwinas 7, Tadas Sedekerskis 7 (2/3 dvit., 1/4 trit), Rokas Giedraitis 6 (1/4 dvit., 1/3 trit.), Landry Nnoko 2.

Kitas Eurolygos rungtynes „Žalgiris“ žais gruodžio 10 dieną namie su CSKA (8/5).

RUNGTYNIŲ EIGA:

Ketvirtas kėlinys: „Žalgiris“ 72:68 „Baskonia“ (21:19, 19:13, 11:14, 21:22)

Solidi lemiamo ketvirčio pradžia: po poros taiklių atakų žalgiriečiai atitrūksta 55:46.

Į Manto Kalniečio tritaškį tuo pačiu atsako L. Petersas (58:52), bet tolimą taiklų metimą šveičia ir A. Milaknis - 61:52.

„Baskonia“ išlieka rungtynėse. Po S. Enocho ir J. Grangerio tritaškių likus žaisti 3 minutes rezultatas tampa lygus (63:63).

Svarbiu momentu šeimininkus į priekį trukteli keturi iš eilės L. Lekavičiaus pelnyti taškai (67:63). Po. Luko baudų metimų kauniečiai likus žaisti mačiau nei minutę pirmavo 71:65. Paskutinėmis dvikovos sekundėmis aikštėje vyko tikras nervų karas, bet žalgiriečiai atsilaikė ir triumfavo rezultatu 72:68.

Trečias kėlinys: „Žalgiris“ 51:46 „Baskonia“ (21:19, 19:13, 11:14)

Žalgiriečiai energingai pradėjo antrąją susitikimo dalį. Po M. Kalniečio dvitaškio jie pirmą kartą įgijo dviženklę persvarą - 45:34.

Po šios atkarpos Kauno komanda vėl ėmė buksuoti puolime ir beveik tris minutes nesugeba pelnyti taškų. Tuo metu Vitorijos komanda priartėja iki 45:41.

Rungtynes „Žalgirio“ arenoje šį vakarą stebi 7 335 žiūrovai.

„Žalgirio“ gretose Eurolygoje debiutavęs R. Miniotas pelnė pirmuosius savo taškus (49:43). Trečio kėlinio pabaiga buvo chaotiška ir nervinga, bet prieš lemiamą mačo dalį žalgiriečiai priekyje 51:46.

Antras kėlinys: „Žalgiris“ 40:32 „Baskonia“ (21:19, 19:13)

Antro kėlinio pradžioje žalgiriečiai stabteli, o baskai ne tik pasiveja šeimininkus, bet po L. Peterso greitos atakos išsiveržia į priekį - 24:25.

Trumpas spurtas 5-0 padeda žalgiriečiams susigrąžinti persvarą, tačiau varžovai pernelyg dažnai nusiima kamuolius po mūsiškių krepšiu. Kėlinio viduryje į  R. Giedraičio tritaškį metimu iš vidutinio nuotolio atsako L. Lekavičius - 31:30.

„Žalgirio“ areną ant kojų pakėlė įspūdingas J. Nebo dėjimas per varžovą, o kai dvitaškį pataiko T. Cavanaugh, „Baskonia“ treneris N. Spahija prašo minutės pertraukėlės – 35:30.

Įpusėjus rungtynėms, Lietuvos čempionai išlaiko mačo kontrolę savo rankose. A. Milaknio tritaškis po dviejų kėlinių sukrauna „Žalgiriui“ 8 taškų pranašumą – 40:32.

Rezultatyviausiai kauniečių gretose žaidžiantis J. Nebo per du kėlinius pelnė 10 taškų ir atkovojo 5 kamuolius, nors pagal pastarąjį statistikos komponentą žalgiriečiai varžovams nusileidžia 17-20. „Baskonia“ lietuvis R. Giedraitis surinko 6 taškus, T. Sedekerskis kol kas „neatsidarė“.

Pirmas kėlinys: „Žalgiris“ 21:19 „Baskonia“

Šeimininkai rungtynes pradėjo T. Cavanaugh ir J. Strelnieko tritaškiais - 6:2.

Įpusėjus pirmam ketvirčiui, „Žalgiris“ turi 5 taškų pranašumą – 12:7.

„Žalgirio“ trijų žaidimo minučių atkarpą be taškų nutraukia M. Blaževičius, o po E. Ulanovo prasiveržimo kauniečiai toliau pirmauja 16:12.

Kėlinio pabaigoje žalgiriečiai po savuoju krepšiu leido varžovams kelis kartus nusiimti kamuolį ir tuo pasinaudojusi „Baskonia“ po L. Peterso dėjimo priartėja iki 21:19.