Kauno „Žalgirio“ (15-13) krepšininkai penktadienį Eurolygoje patyrė pralaimėjimą namuose, kai 64:69 (13:19, 19:15, 13:16, 19:19) neatsilaikė prieš Milano „AX Armani“ (18-10) ekipą.

Mačą sėkmingiau pradėjo svečiai. Jie taikliai išnaudojo visas susikurtas situacijas, o žalgiriečius tempė daugiausiai tik Joffrey Lauvergne’as bei paskui kiek prabudęs Marius Grigonis.

Antrame kėlinyje „AX Armani“ vienu metu pirmavo 34:24, bet šeimininkai nebuvo linkę paleisti varžovų. Surengę spurtą 8:0 jie sėkmingai užbaigė kėlinį ir sumažino deficitą vos iki dviejų taškų.

Po pertraukos scenarijus išliko toks pats. „Žalgiris“ nuolat kvėpavo varžovams į nugarą, bet svečiai sėkmingai atsakydavo į visus Lietuvos ekipos bandymus persverti mačo rezultatą.

Trečiojo viduryje svečiai buvo vėl atitrūkę iki dešimties taškų, bet keli sėkmingi epizodai leido žalgiriečiams dar sykį priartėti iki 45:50.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje situacija buvo panaši, kai žalgiriečiai buvo šalia, bet varžovai tiksliai atsakydavo į kauniečių metimus.

Pabaigoje „Žalgiris“ rodė kovingą charakterį, turėjo ne vieną gerą šansą išlyginti arba persverti rezultatą, bet vis pritrūkdavo tikslumo.

„AX Armani“ atlaikė žalgiriečių šturmą, sumetė dvi baudas svarbiu metu iš iš Kauno išsivežė pergalę rezultatu 69:64.

Praktiškai visose statistikos grafose abi komandos rodė panašius skaičius. Žalgiriečiams tik ne itin sekėsi mesti baudas (10/15).

Varžovai kiek taikliau (37 prieš 42 proc.) metė tritaškius.

„AX Armani“ gretose į priekį komandą vedė gynėjai Shavonas Shieldas (23 tšk.) ir Kevinas Punteris (14 tšk.)

Kauniečių gretose lyderis vėl buvo Marius Grigonis, surinkęs 17 taškų, arti dvigubo dublio buvo vidurio puolėjas Joffrey Lauvergne'as (15 tšk. ir 9 atk. kam.)

„Žalgiris“: Marius Grigonis 17 (5 atk. kam., 3/6 trit.), Joffrey Lauvergne’as 15 (9 atk. kam..), Lukas Lekavičius 11, Nigelas Hayesas 7, Augustine’as Rubinas 6.

„AX Armani“: Shavonas Shieldsas 23, Kevinas Punteris 14 (4 rez. perd.), Kyle’as Hinesas (7 atk. kam.) ir Luigi Datome  – po 10, Michaelas Rollas ir Sergio Rodriguezas – po 4.

Standings provided by SofaScore LiveScore

RUNGTYNIŲ EIGA:

Ketvirtas kėlinys:  „Žalgiris“ 64:69 „AX Armani“ (13:19, 19:15, 13:16, 19:19)

Šeimininkai neturėjo kur trauktis, nuo pat pradžių žūtbūt reikėjo kibti varžovams į atlapus. Sužaidus kelias minutes žalgiriečiai pralaiminėjo rezultatu 49:52.

Sužaidus keturias minutes aikštėje vyko kieta kova. Abiems ekipoms nevisada pavykdavo užpulti, o „AX Armani“ pirmavo 56:49.

L. Lekavičius kėlinuko viduryje pelnė penkis taškus iš eilės. Bet vėl metimu atsakė ir svečiai. Jie pirmavo 62:59.

Mačo pabaiga klostėsi labai atkakliai. Žalgiriečiai turėjo šansų išlyginti arba net persverti rezultatą, bet patys klydo, o svečiai atsakė svarbiu dvitaškiu.

Lemiamu metu kauniečiai buvo netikslūs, o svečiai pergalę užtvirtino baudų metimais.

Trečias kėlinys: „Žalgiris“ 45:50 „AX Armani“ (13:19, 19:15, 13:16)

Jį dar sykį geriau pradėjo „AX Armani“. Po Michaelo Rollo tolimo metimo italai piramvo 41:34. „Žalgiris“ puolime neišvengdavo klaidų arba pramesdavo gana patogius metimus.

Svečiai bandė kiek atitrūkti, bet kėlinuko viduryje dvitaškį pataikė Nigelis Hayesas, vėliau amerikietis pataikė ir iš toli (39:43).

Bet, vėlgi, italų ekipa parodė savo charakterį ir į visus kauniečių bandymus dar sykį priartėti atsakydavo tuo pačiu. Po jų pataikyto tritaškio jie pirmavo 49:41.

Kėlinį puikiu epizodu užbaigė Lukas Lekavičius, pataikęs du taškus su pražanga (45:50).

Antras kėlinys: „Žalgiris“ 32:34 „AX Armani“ (13:19, 19:15)

Italijos klubas pradėjo jį sėkmingai, pelnydamas keturis taškus iš eilės, bet tritaškiu atsakė Karolis Lukošiūnas (16:23).

Komandos dar sykį apsikeitė taikliais metimais. Sužaidus beveik keturias minutes dar du taškus pridėjo A. Rubitas, o žalgiriečiai atsilikinėjo 20:26.

„AX Armani“ toliau išlaikė šiokį tokį pranašumą. Dar vieną tritaškį pataikė Sh. Shieldas, bet po M. Grigonio taškų žalgiriečių atsilikimas siekė 28:34.

Kėlinuko pabaigoje „Žalgiris“ sugebėjo dar labiau priartėti ir į pertrauką komandos išėjo rezultatui esant 32:34 svečių naudai.

Pirmas kėlinys: „Žalgiris“ 13:19 „AX Armani“

Svečiai mačą pradėjo dviem iš eilės taikliais dvitaškiais (4:0). Bet žalgiriečiai čia pat priartėjo, o visų septynių taškų autorius buvo Joffrey Lauvergne'as (7:8).

Įpusėjus kėlinukui italų ekipos lyderis Kevinas Punteris buvo pelnęs jau 9 taškus, dvitaškį pridėjo S. Shieldas ir „AX Armani“ pirmavo 17:10.

„Žalgiris“ nepataikė kelių gerų metimų iš patogių situacijų, o svečiai atsakė taikliu Sergio Rodriguezo metimu (13:19).

Startiniai penketai:

„Žalgiris“: T. Walkupas, M. Grigonis, R. Jokubaitis. N. Hayesas ir J. Lauvergne'as.

„AX Armani“: K. Punteris, M. Rollas, J. Evansas, S. Shieldas, K. Hinesas.