Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė Europos čempionato pasiruošimo cikle toliau neklumpa. Kazio Maksvyčio auklėtiniai antradienio vakarą išvykoje 82:77 (19:13, 23:23, 22:21, 18:20) pranoko ir pasaulio čempionus ispanus.

Po dviejų dienų antradienį, rugpjūčio 18-ąją, rinktinės susitiks dar kartą. Tik rungtynės jau vyks Vilniuje, ASG arenoje.

Šio vakaro mačą abi komandos pradėjo apsikeisdamos keliais tritaškiais (6:6). Tačiau tada lietuviai šiek tiek truktelėjo į priekį ir po kelių puikių atakų įgijo bent jau nedidelę, bet šiokią tokią persvarą.

Po pirmojo kėlinio Lietuva pirmavo 19:13, o panašus vaizdas aikštėje išliko ir antrajame kėlinyje.

Lietuviai atrodė gana solidžiai, žaisdavo protingai, ypač puolime, o ispana gana netaikliai šaudė iš toli.

Po J. Valančiūno ir D. Sabonio taškų lietuviai pirmavo 29:22. Dar iki pertraukos ispanai bandė vytis lietuvius, tačiau mūsiškiai visada išliko priekyje.

Po gražaus Igno Brazdeikio kelių rezultatyvių prasiveržimų Lietuva buvo priekyje 35:25, bet iki didžiosios pertraukos ispanai šiek tiek priartėjo, o ilsėtis komandos išėjo lietuviams pirmaujant 42:36.

Trečiojo kėlinio pradžioje ispanai buvo priartėję iki kelių taškų, bet lietuviai turėjo galingą atsakymą. I. Brazdeikis pelnė šešis taškus, pasižymėjo D. Sabonis ir M. Grigonis, o lietuviai vienu metu pirmavo jau net 62:46.

Tiesa, paskutinės kelioms minutės sėkmingiau klostės šeimininkams, kurie skirtumą aptirpdė iki septynių taškų (57:64).

Ketvirtojo kėlinio pradžioje lietuviai dar buvo priekyje, bet tada ispanai surengė spurtą 7:0 ir jau išlygino mačo rezultatą (66:66).

Lietuvius į priekį truktelėjo I. Brazdeikis ir R. Jokubaitis, pataikę po tritaškį (76:69). Nuo tada rinktinė atitrūko kiek labiau nuo ispanų ir išlaikė pergalingą pranašumą iki pat mačo pabaigos.

Ispanai dar pataikė iš toli ir bandė mače kažką pakeisti prasižengdami, bet M. Grigonis atakavo užtikrintai, o galiausiai lietuviai rungtynes laimėjo 82:77.

Lietuvos rinktinę į priekį vedė 19 taškų surinkęs Ignas Brazdeikis. Net keturi žaidėjai, M. Grigonis, R. Giedraitis, R. Jokubaitis (7 rez. perd.) ir D. Sabonis (10 atk. kam., 6 rez. perd.), įmetė po 11 taškų.

Ispanų stovykloje lyderiais buvo broliai Willy ir Juanco Hernangomezai, pelnę atitinkamai 22 ir 17 taškų.

Lietuva: Ignas Brazdeikis 19 (5 atk. kam.), Marius Grigonis, Rokas Giedraitis, Rokas Jokubaitis (7 rez. perd.) ir Domantas Sabonis (10 atk. kam., 6 rez. perd.) po 11, Jonas Valančiūnas 10 (9 atk. kam.), Lukas Lekavičius 4, Arnas Butkevičius 3, Martynas Echodas 2.

Ispanija: Willy Hernangomezas 22 (10 atk. kam.), Juancho Hernangomezas 17 (9 atk. kam.), Lorenzo Brownas 11, Dario Brizuela 7.

RUNGTYNIŲ EIGA:

Ketvirtas kėlinys: Ispanija 77:82 Lietuva  (13:19, 23:23, 21:22, 18:20)

Kėlinuko pradžioje abi rinktinės apsikeičia klaidomis. Lietuvių gretose iniciatyvos imasi D. Sabonis, kuris provokuoja užtikrintai varžovų pražangas.

Lietuviai sužaidus daugiau nei dvi minutes pirmauja 66:59.

Darosi karšta Ispanijoje. Įpusėjus kėliniui šeimininkai atkuto ir supančiojo lietuvius gynyboje bei patys užpuolė. Po spurto 7-0 mačo rezultatas pirmą sykį nuo pirmojo kėlinio jau lygus 66:66.

Boom! Du tolimi lietuvių metimai ir mūsiškiai priekyje 76:69.

Viskas. Lietuviai puikiai užbaigia mačą. Nors ispanai dar pataikė tritaškį ir bando prasižengti, bet pergalę įtvirtina M. Grigonio baudų metimai.

Trečias kėlinys: Ispanija 57:64 Lietuva (13:19, 23:23, 21:22)

Ispanija naudoja tas pačias taktikas puolime. Gana dažnai žaidžia du prieš du, o po pertraukos sumetė keturis taškus be atsako ir priartėjo iki 40:42.

Įpusėjus kėliniui ispanų gretose taškus renkasi aukštaūgis W. Hernangomezas, bet atsakymų turi ir lietuviai. M. Grigonus pataiko baudas, D. Sabonis galingai deda kamuolį kį krepšį ir lietuviai priekyje 53:44.

Lietuviai bėga! I. Brazdeikis pelno šešis taškus iš eilės, o ispanai ir toliau stringa. Lietuva atrodo labai užtikrintai įgija rekordinę persvarą (62:46).

Bet pasaulio čempionai, vėlgi, nepaleidžia dar toliau lietuvių ir kėliniui artėant prie pabaigos surengia rezultatyvių atakų ir prieš lemiamą kėlinį jie atsilikinėja 57:64.

Antras kėlinys: Ispanija 36:42 Lietuva (13:19, 23:23)

Oho... JV pataiko itin sunkų metimą. Ispanų gretose žaidimas sukasi aplink veteraną Sergio Lullą.

Šeimininkai netrukus taikliai šauna iš toli, o lietuviai vis dar priekyje 21:16.

Įpusėjus kėliniui vaizdas aikštėje išlieka panašus. Ispanija kol kas prameta daug metimų, ypač iš toli, o lietuviai gana užtikrintai išnaudoja savo šansus.

Tiesa, skirtumas išlieka tikrai nedidelis – Lietuva pirmauja 29:22.

Atkakli kova, ispanų aukštaūgiai kovoja su mūsų milžinais, bet kol kas lietuviai kovą laimi. Likus trims minutėms iki kėlinio pabaigos Lietuva priekyje 33:25.

Marius Grigonis šauna bombą iš toli! Bet kėlinio pabaigoje ispanai neleido lietuviams atitrūkti pernelyg į priekį. Mūsiškiai pirmauja tik 42:36.

Pirmas kėlinys: Ispanija 13:19 Lietuva

Mačą dviem tolimais metimais iš toli pradeda Rokas Giedraitis (6:0). Vis dėlto čia pat ispanai atsako tolimomis bombomis ir rezultatą išlygina (6:6).

Lietuva irgi turi atsakymų – Igno Brazdeikio taškai, puikus Domanto Sabonio metimas ir lietuviai vėl priekyje 10:6.

Įpusėjus kėliniui Lietuva vis dar priekyje. Tiesa, keliomis atakomis atsakė ir ispanai, bet kol kas mūsiškių žaidimas turėtų džiuginti (12:9).

D. Sabonis sukuria dar vieną puikų epizodą. Sužaidus aštuonias minutes Lietuva didina persvarą ir priekyja jau 17:9.

Kėlinio pabaigoje ispanai surengė dvi rezultatyvias atakas, bet po dešimies minučių Lietuva buvo priekyje 19:13.

Startiniai penketai:

Lietuva: R. Jokubaitis, I. Brazdeikis, R. Giedraitis, D. Sabonis, J. Valančiūnas;

Ispanija: L. Brownas, J. Pradilla, X. Lopezas-Arostegui, W. Hernangomezas, J. Hernangomezas.

Žmonės darykit kažką kad trumpintų tv3 tas reklamas jau neįmanoma, rašykit laiškus su prašymais, pageidavimais kad gražintų kiek panašesnę televiziją kaip 90taisiais tada buvo visai mažai reklamų, net tv3 žinios neturėjo jokių reklamų kiek atsimenu iškart po kriminalų sportas o po sporto orai...