Miunchene (Vokietija) ketvirtadienį prasidėjo Europos irklavimo čempionatas, kuriame startavo 5 įgulos iš Lietuvos.

Moterų porinių dviviečių valčių rungtį galingai pradėjo Donata Karalienė ir Dovilė Rimkutė, laimėdamos pirmąjį atrankos plaukimą (7:39.18 min.). Kartu su mūsiškėmis tiesiai į pusfinalį pateko italės (7:41.71) bei pusę distancijos lyderiavusios lenkės (7:45.43).

Analogiškoje vyrų rungtyje pirmąjį atrankinį plaukimą laimėjo Dovydas Nemeravičius bei Armandas Kelmelis (6:52.00). Praktiškai starto iki finišo lyderiavę lietuviai nesunkiai pateko į pusfinalį kartu su graikais (6:54.95) bei rumunais (6:57.73).

Vyrų pavienių dviviečių valčių antrajame atrankos plaukime broliai dvyniai Dovydas ir Domantas Stankūnai finišavo antri – 7 min. 7.47 sek. Lietuviai kartu su britais (7:02.55) bei olandais (7:13.45) pateko į pusfinalį, išvengdami paguodos plaukimo.

Vyrų porinių keturviečių valčių antrajame atrankos plaukime trečią vietą užėmė Žygimantas Gališanskis, Dominykas Jančionis, Giedrius Bieliauskas ir Aurimas Adomavičius (6:29.95). To užteko vietai pusfinalyje. Paguodos plaukimo išvengė ir lietuvius aplenkę lenkai (6:22.99) bei šveicarai (6:27.59).

Dėl vietos pusfinalyje dar teks pakovoti Viktorijai Senkutei, kuri moterų vienviečių valčių trečiąjį atrankinį plaukimą baigė ketvirta (9:17.95). Tiesiai į pusfinalį pateko pirmosios 3 sportininkės.