Milano „AX Armani“ į Vokietiją išvyksta itin pozityviomis nuotaikomis. Italijos atstovai Eurolygos ketvirtfinalio namų rungtynėse 80:69 (26:12, 21:17, 18:24, 15:16) įveikė Miuncheno „Bayern“.

Ettore Messinos auklėtiniai serijoje iki trijų pergalių pirmauja 2:0. Ši dvikova buvo mažiau atkakli nei antradienio – buvęs žalgirietis Zachas Leday‘us aidint sirenai išplėšė pergalę italams 79:78.

„Bayern“ yra didžiausias šio Eurolygos sezono siurprizas, tačiau, panašu, didesnių stebuklų vokiečiai sukurti nesugebės. Andrea Trinchieri kariaunai reikia laimėti du kartus Miunchene ir dar kartą Milane. Kitu atveju, Eurolygos sezonas bavarams bus baigtas.

Rungtynių pradžia klostėsi atvirkštiniu scenarijumi nuo antradienio. Tada „Bayern“ dominavo ir vienu metu turėjo 19 taškų pranašumą.

Ketvirtadienį „AX Armani“ išėjo kur kas labiau susikoncentravusi ir žaibišku spurtu 20:0 įgijo 15 taškų pranašumą (20:5).

Pirmoje rungtynių dalyje „Bayern“ strigo geležinėje italų gynyboje – žemesni nei varžovų buvo visi pataikymo rodikliai, padaryta daugiau klaidų, atkovota mažiau kamuolių.

Kol Kevinas Punteris ir Shavonas Shieldsas tvarkė reikalus puolime, „AX Armani“ į rūbinę išsinešė daugiau nei įtikinamą pranašumą (47:29).

Po pertraukos „Bayern“ kilo į šturmą. Įsivažiavęs Wade‘as Baldwinas ir kiti pamažu tirpdė deficitą. Spurtu 12:0 pavyko sugrįžti į rungtynes (55:49).

Neužilgo antrąją techninę pražangą užsidirbo „Bayern“ vyr. treneris Andrea Trinchieri. Ekscentriškasis italas nesuvaldė emocijų ant šoninės linijos ir buvo diskvalifikuotas.

Būtent po šio momento italai susigrąžino rungtynių kontrolę į savo rankas. Kelias atakas sėkmingai iš eilės užbaigę šeimininkai vėl pabėgo, o likus 8 minutėms iki mačo pabaigos atrodė, kad „Bayern“ jau kraunasi daiktus namo (72:55).

Bavarai nesudėjo ginklų – po Vladimiro Lučičiaus tritaškio viltis dar buvo gyva (77:69), tačiau likus mažiau nei 2 minutėms lemiamą vinį kalė Zachas Leday'us (80:69).

„AX Armani“: Kevinas Punteris 20, Sergio Rodriguezas 13, Shavonas Shieldsas 12, Zachas Leday'us 10 taškų.

„Bayern“: Wade'as Baldwinas 23, Jamesas Gistas, Jalenas Reynoldsas ir Vladimiras Lučičius po 11 taškų.