40
K. Maksvytis. (nuotr. zalgiris.lt)

Pralaimėjimą Eurolygos čempionų tvirtovėje patyrė Kauno „Žalgiris“ (12/10), kuris trečiadienio vakarą 70:80 (16:16, 12:22, 21:17, 21:25) nusileido Stambulo „Anadolu Efes“ (11/11) komandai.

40

„Žalgirio“ neišgelbėjo ir karjeros mačą Eurolygoje sužaidęs Ignas Brazdeikis, kuris per 30 minučių pelnė 25 taškus, atkovojo 3 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, padarė klaidą, išprovokavo 3 pražangas, 3 sykius pats prasižengė ir surinko 23 naudingumo balus.

„Žalgiris“ mačą pradėjo gerai, bet vėliau varžovai išsiveržė į priekį ir kauniečiai strigo puolime. I. Brazdeikio ir vėliau Edgaro Ulanovo tempiami žalgiriečiai vis priartėdavo prie varžovų ir bandė perlaužti mačo eigą.

Likus kelioms minutėms iki ketvirtojo kėlinio pabaigos komandos skyrė vos du taškai, bet „Anadolu Efes“ lemiamu metu sužaidė solidžiau, pelnė aštuonis taškus be atsako ir įtvirtino pergalę.

Po rungtynių kalbėjęs Kazys Maksvytis sakė, kad dėl parodytos kovos komandai priekaištų neturi, bet pasigedo kokybės.

„Buvome arti sugrįžimo mačo pabaigoje. Dėl kovos ir energijos komandai priekaištų neturiu. Bet šiaip trūko kokybės, tiek gynyboje, kur laiku neprasižengdavome ar leisdavome veržtis jiems į stipriąją pusę. Puolime prametėme nemažai lengvų metimų, kažkiek strigome įžaidinėdami kamuolį.

Gaila, kad kad tos kokybės trūkumas kainavo pergalę“, – sakė K. Maksvytis.

Pasak jo, lemiamu metu, kai komanda buvo priartėjusi iki dviejų taškų, pritrūko kokybės.

„Kažkiek kokybės trūko. Toliau aišku, kad reikėjo nebijoti imtis iniciatyvos, net jei dėl to pralaimėtume. Buvo momentų, kai mes net nemetėme į krepšį. Tkiuosi, kad net jei dėl to skaudžiai nukenčiame, tai išsiugdysime. Matėsi, kad kai kurie žaidėjai šiandien neišėjo maksimaliai nusiteikę, atrodė kiek susikaustę. Nežinau, ko pritrūko, turbūt drąsos, ypatingai puolime, kur reikėjo agresyvumo“, – pridūrė treneris.

Kalbėdamas apie karjeros mačą sužaidusį I. Brazdeikį, treneris tikino, kad jo žaidimas šiandien buvo vienas pozityviausių komandos žaidime.

„Jis buvo vienas tų, ant kurio šiandien laikėsi mūsų puolimas. Tik norėtųsi, kad sulauktų daugiau pagalbos, bet jis sužaidė gerai abejose aikštės pusėse. Jei ieškoti šiandien pozityvų, tai būtų Igno žaidimas.

Matome jo tobulėjimą. Buvo įkritęs į mažą duobelę, bet dabar prisitaikė. Bet vis vien jis yra jaunas žaidėjas, tad nebus taip, kad kaskart sužais kokybiškai, bet kreivė yra kylanti“, – apie I. Brazdeikį sakė K. Maksvytis.

„Žiūrint bendrai, tai antra pusė buvo nebloga, o ir ketvirto kėlinio antroje pusėje ilgą laiką laikėmės, jautėsi emocinis pakilimas ir tikėjomės, kad ant tos bangos užsikabinsime“, – užbaigė K. Maksvytis.

„Žalgirio“ dar šią savaitę laukia kitas Eurolygos mūšis. Šįsyk namuose penktadienį jie kausis su Belgrado „Partizan“.