26
Vilniaus „Rytas“  – Atėnų „Peristeri“  (nuotr. FIBA Europe)

Vilniaus „Rytas“ (1/2) iškovojo kol kas skambiausią sezono pergalę. Giedriaus Žibėno auklėtiniai FIBA Čempionų lygos H grupėje namuose 89:64 (25:15, 27:11, 22:25, 15:13) sutriuškino Vasillio Spanoulio vadovaujamą Atėnų „Peristeri“ (2/1) ir pagerino savo galimybes kovojant dėl patekimo į kitą etapą.

26

LKL čempionai aikštėje ėmė dominuoti nuo pat pirmųjų minučių – dėjimais „Jeep“ arenoje gausiai susirinkusius žiūrovus džiugino Jarvisas Williamsas, Martynas Echodas, Evaldas Kairys ir po pirmojo kėlinio vilniečiai pirmavo 25:15.

Antrajame kėlinyje prasidėjo visiškas „Ryto“ dominavimas tęsėsi – J. Williamsas užkūrė areną savo patikima gynyba ir galingais dėjimais, Marcusas Fosteris pelnė 2 taškus su pražanga ir rezultatas tapo 49:25.

Po dviejų kėlinių „Jeep“ arena skendėjo euforijoje – šeimininkai pirmavo net 52:26.

TRENERIŲ IR ŽAIDĖJŲ KOMENTARAI PO RUNGTYNIŲ

Vilniečių dominavimas prieš V. Spanoulio treniruojamą „Peristeri“ buvo toks įtikinamas, kad jeigu tai būtų boksas, antrojo kėlinio pabaigoje į aikštę buvo galima drąsiai išmesti rankšluostį ir nutraukti nelygiavertę kovą.

Vien per pirmuosius du kėlinius M. Fosteris pelnė 17 taškų.

Antroji mačo pusė tebuvo formalumas. Nokautą gavusi „Peristeri“ po 3 kėlinių vilniečius vijosi 51:74, panaši rungtynių dinamika išliko ir ketvirtajame kėlinyje.

„Rytas“ dominavo absoliučiai visose kategorijose, o didžiausias skirtumas tarp komandų buvo 29 taškai.

„Rytas“ pataikė net 50 proc. mestų tritaškių – 9 iš 18, dominavo po krepšiais (52:30) ir atliko kone dvigubai daugiau rezultatyvių perdavimų (19 prieš varžovų 10).

Nugalėtojams M. Fosteris pelnė 24 (31 naudingumo balas), Elvaras Fridrikssonas 18, Martynas Echodas ir Margiris Normantas – po 15 taškų.

Gerą bangą pagavęs „Rytas“ visiškai išbrido iš 5 iš eilės pralaimėjimų liūno, į kurį buvo įkritęs spalį.

Dabar vilniečiai sudėjus LKL ir Čempionų lygos turnyrus jau fiksuoja 2 pergalių seriją ir ją galės pratęsti jau sekmadienį, kai „Jeep“ arenoje susitiks su Kauno „Žalgiriu“.

Tuo metu antrąjį Čempionų lygos ratą „Rytas“ pradės tik po mėnesio – lapkričio 30 d. vilniečiai Atėnuose susitiks su jau kartą įveikta „Peristeri“ ekipa.

„Rytas“: Marcusas Fosteris 24 (10 atk. kam., 6 rez. per., 31 n.b.), Elvaras Fridrikssonas 18 (6 atk. kam., 5 rez. per.), Margiris Normantas (5/7 trit.) ir Martynas Echodas (8 atk. kam.) po 15, Jarvisas Williamsas 8 (6 atk. kam.).

„Peristeri“: Sylvainas Francisco 17 (3/6 trit.), Dimitris Moraitis 13 (9 atk. kam.), Aleksa Radanovas 9, Shakuras Juistonas (6 atk. kam.) ir Marcusas Denmonas po 6.