13
Rungtynių akimirka. (nuotr. SCANPIX)

Pasaulio futbolo čempionate paaiškėjo pirmoji pusfinalio dalyvė, kuria tapo Kroatijos rinktinė, po 11 m baudinių serijos (pagrindinis laikas ir pratęsimas 1:1) pranokusi brazilus.

13

Mačą kiek geriau net pradėjo kroatai, kurie ilgiau kontroliavo kamuolį. Brazilai bandė kurti, bet kroatai labai sėkmingai gynėsi.

Pirmajame kėlinyje abi komandos apsikeitė keliais smūgiais ar pavojingesniais perdavimais į baudos aikštelę, tačiau itin gerų šansų pasižymėti neturėjo.

Tačiau po pertraukos brazilai susikūrė gerų progų įmušti įvartį, tačiau Neymaro smūgį 54-ąją minutę užtikrintai atrėmė kroatų vartininkas.

Vėliau Lucasas Paqueta turėjo šansą atsidūręs vienas prieš kroatų vartininką, bet ir tame epizode D. Livakovičus apgynė savo vartus.

Lygiai taip pat dar sykį Kroatijos rinktinės vartininkas gelbėjo komandą nuo dar vieno Neymaro smūgio 76-ąją minutę.

Galiausiai komandoms teko žaisti pratęsimą, kuriame pirmieji šansą įmušti įvartį susikūrė kroatai, bet puikioje padėtyje atsidūrusio M. Brozovičiaus smūgis skriejo virš vartų.

Brazilai gana greitai surengė atsakymą, kuris pagaliau virto ir įvarčiu. Po puikios kombinacijos Neymaras atsidūrė vienas prieš vartininką, jį puikiai suklaidino ir išvedė brazilus į priekį 1:0.

Jam tai buvo 77 įvartis Brazilijos rinktinėje. Būtent tiek yra įmušęs ir rekordininku pagal šį rodiklį ligi šiol buvęs legendinis Pele.

Ir kai jau atrodė, kad brazilai švęs pergalę, likus keturioms minutėms iki antrojo pratęsimo pabaigos patogioje padėtyje atsidūręs Bruno Petkovičius išlygino rezultatą.

Komandoms teko mušti 11 m baudinius, o ten stipresni pasirodė kroatai, laimėję seriją 4:2.

Pusfinalyje kroatai susitiks su Argentinos ir Nyderlandų poros nugalėtojais.