7
Rungtynių akimirka. (nuotr. SCANPIX)

Lietuvos vyrų futbolo rinktinė nesėkme pradėjo 2024 m. Europos čempionato atranką. Edgaro Jankausko auklėtiniai G grupės mače 0:2 (0:1) svečiuose nusileido Serbijai.

7

Tai buvo pirmosios rungtynės Edgarui Jankauskui, kuris po penkerių metų pertraukos sugrįžo prie Lietuvos rinktinės vairo.

Mačo pradžioje serbai kiek daugiau kontroliavo kamuolį ir jau netrukus tai davė vaisių.

16-ąją minutę puikaus perdavimo iš krašto sulaukęs Dušanas Tadičius tiesiai prieš lietuvų vartus atsidūrė niekieno netrukdomas ir kaire koja puikiu smūgiu išvedė serbus į priekį 1:0.

Savo atsakymą turėjo ir lietuviai, kai Gytis Paulauskas pavojingai sukdamasis smūgiavo į vartus, bet kamuolys praskriejo virš jų.

Dar prieš pertrauką pasižymėti vėl galėjo serbai, bet komandos draugo smūgį bandžiusio pataisyti Aleksandro Mitrovičiaus priliestas kamuolys atsitrenkė į virpstą ir paliko aikštės gretas.

Po pertraukos gana greitai Lietuva turėjo gerą progą išlyginti rezultatą, bet serbus gelbėjo vartininkas.

O jau netrukus jie patys  turėjo šansą, kurį išnaudojo idealiai. Po to paties D. Tadičiaus perdavimo laiku ir vietoje atsidūręs puolėjas D. Vlahovičius stipriu smūgiu tiesiai prieš vartus padvigubino serbų persvarą 2:0.

Vėliau serbai dar kurį laiką suintensyvino žaidimą ir bandė kurti pavojingas atakas. Atsakyti bandė ir lietuviai, užuomazgų atakose buvo, bet tiksliau sužaisti vis nepavykdavo.

Galiausiai Serbija išlaikė pergalingą persvarą iki mačo pabaigos ir įsirašė tris taškus.