16
I. Brazdeikis. (nuotr. zalgiris.lt)

Kovą dėl Eurolygos atkrintamųjų tęsiančiam Kauno „Žalgiriui“ (15/15) auksinio taško Stambule iškovoti nepavyko. Kazio Maksvyčio auklėtiniai penktadienio vakarą svečiuose 79:87 (16:22, 19:24, 20:19, 24:22) nusileido „Fenerbahče“ (18/12) klubui.

16

„Žalgiriui“ reguliariajame sezone lieka dar keturi mačai. Laimėjos juos visus durys į atkrintamąsias atsivertų. Laimėjus tris sykius jau reikėtų dairytis į kitas komandas. Dviejų pergalių jau tikrai nepakaks.

Šio vakaro mačą abi komandos pradėjo nerezultatyviai, bet netrukus krepšys atsirišo. Kėlinio pabaigoje šeimininkai trūktelėjo į priekį, laimėjo trumpą atkarpą 8:0 ir pirmavo 22:16.

Beveik identiškai viskas klostėsi ir antrajame kėlinyje. Varžovai vis bandė atitrūkti tritaškių pagalba, bet savo metimus susimetė ir žalgiriečiai.

Po kelių A. Polonaros metimų kauniečiai išlygino rezultatą (35:35), bet tada kauniečiai ir vėl įkrito į duobę.

„Fenerbahče“ pataikė tris tolimus metimus iš eilės, pridėjo dvitaškį, o žalgiriečiai niekuo neatsakė. Kelių minučių atkarpą kėlinio pabaigoje Stambulo klubas laimėjo 11:0 ir komandos ilsėtis šeimininkams pirmaujant 46:35.

Po pertraukos situacija buvo panaši. „Žalgiriui“ dėka sėkmingų atkarpų vis pavykdavo priartėti prie šeimininkų, bet šie tuoj pat surasdavo tinkamų atsakymų ir vėl kiek atitrūkdavo (65:55).

„Fenerbahče“ visada buvo priekyje,  bet ketvirtojo kėlinio pabaigoje žalgiriečiai dar nesirengė sudėti rankų ir po I. Tayloro tolimo metimo priartėjo jau tik iki 64:70.

Žalgiriečiai vis svilino padus pabaigoje varžovams ir kvėpavo jiems į nugarą, bet lemiamu metu šie irgi pelnė svarbius taškus, išlaikė persvarą ir galiausiai iškovojo pergalę.

Kitą savaitę „Žalgiris“ turės dvigubą - namuose priims Monako „AS Monaco“ ir „Valencia“ komandas.

„Fenerbahče“: Nigelas Hayesas-Davisas 19 (6 atk. kam.), Tyleris Dorsey 15, Marko Guduričius 14, Tonye Jekiri 13 (5 atk. kam.), Johnathanas Motley 13 (4 atk. kam.), Tarikas Biberovičius 8, Devinas Bookeris 3.

„Žalgiris“: Rolands Šmits 18 (4/5 trit.), Kevarrius Hayesas 12 (9 atk. kam.), Isaiahas Tayloras 11 (9 rez. perd.), Ignas Brazdeikis 10 (4 atk. kam.), Lukas Lekavičius 7, Edgaras Ulanovas 7 (4 atk. kam., 4 rez. perd.), Achille Polonara 6 (4 atk. kam.).Vi