40
Mačo akimirkos. (nuotr. zalgiris.lt)

Dvigubą Eurolygos savaitę Kauno „Žalgiris“ (12/10) pradėjo pralaimėjimu prieš Eurolygos čempionus, kai išvykoje trečiadienio vakarą 70:80 (16:16, 12:22, 21:17, 21:25) nusileido Stambulo „Anadolu Efes“ (11/11) klubui.

40

„Žalgiris“ gerai pradėjo mačą ir traukiami Igno Brazdeikio pirmajame kėlinyje vis pirmaudavo keliais taškais.

Bet šeimininkai irgi atsakydavo taikliais metimais ir po dešimties minučių buvo lygybė (16:16). Antrajame kėlinyje aikštėje jau vyravo kitoks vaizdas.

Tada „Žalgirio“ puolimas tiesiog sustojo. Kauniečiai prametė ir gerų metimų, o „Anadolu Efes“ kaip tik įsimėtė ir vienu metu laimėjo atkarpą 12:2. Tai leido jiems kiek pabėgti ir jau pirmauti 38:28.

Po pertraukos ant parketo žalgiriečiai grįžo užsivedę, o tiksliau visus reikalus kėlinio pradžioje tvarkė I. Brazdeikis. Jis pridėjo 8 taškus, taikliai atakavo ir Edgaras Ulanovas ir „Žalgiris“ buvo priartėjęs iki 38:41.

Vis dėlto „Anadolu Efes“ kėliniui įsibėgėjo irgi surado atsakymus ir kelis sykius be atsako užpuolę vėl atitrūko, bet žalgiriečiams galų gale pavyko priartėti iki 49:55.

Ketvirtajame kėlinyje „Žalgiris“ vis bando galiausiai išlyginti ar net perlaužti mačo eigą.  Bet ir „Anadolu Efes“ reikiamu momentu irgi vis rezultatyviai baigdavo atakas ir nuolat pirmaudavo daugmaž dviženkliu taškų skirtumu.

Nepaisant visko „Žalgiris“ vėl rodė fantastišką kovingumą ir bandė sukurti dar vieną dramą.. Mačo pabaigoje po Luko Lekavičiaus tolimo metimo ir kelių dvitaškių priartėjo jau iki 70:72.

Visgi čempionai lemiamu momentu irgi surado atsakymų, pelnė iš eilės 8 taškus, atitrūko ir galiausiai šventė pergalę 80:70.

„Žalgirio“ gretose sunkiai sulaikomas šįvakar buvo I. Brazdeikis, kuris sužaidė rezultatyviausias karjeros rungtynes Eurolygoje.

Jis rungtynėse pelnė 25 taškus (6/8 dvit. 4/5 trit., 1/2 baud.), atkovojo 3 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, sykį klydo, 3 kartus prasižengė, išprovokavo tiek pat pražangų bei iš viso surinko 23 naudingumo balus.

„Anadolu Efes“: Willas Clyburnas 19 (7 atk. kam.), Bryantas Dunstonas 12, Vasilije Micičius 11 (5 rez. perd., 4 kld.), Shane‘as Larkinas 10, Rodrigue‘as Beaubois ir Ante Žižičius – po 9.

„Žalgiris“: Ignas Brazdeikis 25 (4/5 trit.), Edgaras Ulanovas 15, Lukas Lekavičius 8, Tomas Dimša 7, Kevarriusas Hayesas 6 (6 atk. kam.), Rolandas Šmitas 5 Achille Polonara ir Arnas Butkevičius po 2.