Kėdainių „Nevėžis“ (5-25) sensacingai nutraukė dvylikos pralaimėjimų seriją „Betsafe-LKL“ čempionate – lygos autsaideriai svečiuose 70:68 (13:18, 21:10, 15:23, 21:17) patiesė Vilniaus „Rytą“ (23-8).

Svečiai iš Kėdainių metė favoritams itin rimtą iššūkį bei pirmavo dažniau nei atsilikinėjo. Rungtynių viduryje „Nevėžis“ laimėjo atkarpą 19:5 bei išsiveržė į priekį 36:28.

Sostinės klubas pabandė perlaužti rungtynes trečiojo ketvirčio pabaigoje, kai spurtavo 13:2 bei persvėrė rezultatą savo naudai 51:47, bet „Nevėžis“ nesutriko ir kovojo toliau.

Ketvirtajame kėlinyje Kėdainių klubas spurtavo 10:2 bei vėl išsiveržė į priekį 59:55. Negana to, Dariaus Dimavičiaus auklėtiniai 67:62 pirmavo ir likus žaisti vos kiek daugiau nei 2 minutes.

Tuomet „Rytas“ spurtavo 6:0 ir persvėrė rezultatą (68:67), bet prasidėjus paskutinei minutei Martinas Junakovičius pataikė ypatingos svarbos dvitaškį – 69:68.

D.J. Seeley ir Regimanto Minioto tritaškiai netrukus skriejo pro šalį, o likus žaisti 10 sekundžių kamuolį apmaudžiai savo aikštelės pusėje prarado Einaras Tubutis.

Martynas Varnas tuomet įmetė vieną baudos metimą iš dviejų, o lemiamą E. Tubučio metimą iš toli blokavo Gabrielius Maldūnas.

„Rytas“: D.J.Seeley 15, Arnas Butkevičius 11, Martynas Echodas 10, Einaras Tubutis 8.

„Nevėžis“: Gabrielius Maldūnas 18, Zaidas Hearstas 12, Martinas Junakovičius 11.

Tuo metu Utenos „Juventus“ (13-18) namuose 107:72 (22:21, 26:13, 31:17, 25:19) sutriuškino Pasvalio „Pieno žvaigždes“ (16-15).

Svečių situacijos nepagerino ir tas faktas, kad mačą turėjo praleisti trečias naudingiausias ekipos krepšininkas Žygimantas Skučas – jis rungtyniauti negalėjo dėl nugaros skausmų.

Aukštaūgio netektis atsispindėjo ir statistikoje – uteniškiai kovą dėl atšokusių kamuolių laimėjo net 43:23.

Tai buvo didžiausia uteniškių pergalė šiame sezone – prieš tai sausio mėnesį 29 taškų skirtumu buvo nugalėta „Šiaulių“ komanda.

„Juventus“: Arvydas Šikšnius (7 rez. perd.) ir Tomas Dimša – po 14, M. Gebenas (13 atk. kam.) – 13, Karolis Guščikas, D. Bičkauskis (6 rez. perd.), Kenny Gainesas ir Gytis Radzevičius (6 atk. kam.) – po 12;

„Pieno žvaigždės“: Jay Threattas (8 rez. perd.) ir Dagoberto Pena – po 11, Vytautas Šulskis (8 atk. kam.) – 10, Karolis Petrukonis, Yannickas Franke ir Yancy Gatesas – po 8;