NBA čempionė Oklando „Golden State Warriors“ išbarstė net 31 taško persvarą ir prarado namų aikštės pranašumą serijoje prieš Los Andželo „Clippers“.

Geriausia reguliariojo sezono Vakarų konferencijos komanda namie paleido pergalę iš rankų 131:135 (33:25, 40:25, 35:44, 23:41). Serijoje iki keturių pergalių dabar lygu 1-1, o artėjančios dvejos rungtynės vyks Los Andžele.

„Warriors“ vos prasidėjus rungtynėms neteko centro DeMarcuso Cousinso. Kol kas nežinoma, kokio rimtumo traumą patyrė žaidėjas, bet spėjama, kad sezonas jam baigtas. Į aikštę jis grįžo tik šių metų sausį, kai ilgai gydėsi sunkią achilo traumą.

Iki rungtynių pabaigos likus vos 19 minučių „Warriors“ dar pirmavo 93:62 ir atrodė, kad nugalėtojas abejonių nekelia.

Sėkminga trečio kėlinio antra pusė leido priartėti svečiams, bet prieš paskutinį ketvirtį jie vis dar turėjo 14 taškų deficitą.

Jį „Warriors“ išsaugojo iki kėlinio vidurio, bet tada pralaimėjo atkarpą 1:13. Prasidėjus paskutinei minutei Stephenas Curry pataikė tolimą metimą ir „Warriors“ pirmavo 131:128, bet tai buvo paskutiniai čempionų taškai.

Mačą „Clippers“ baigė spurtu 7:0 ir iškovojo įspūdingą pergalę. Antroje rungtynių pusėje „Clippers“ pelnė net 85 taškus.

Nugalėtojus į pergalę tempė nuo suolo pakilę Lou Williamsas ir Montrezlas Harrellas, surinkę dvigubus dublius. Pirmasis sukratė 36 taškus ir atliko 11 rezultatyvių perdavimų, o M. Harrellas 25 (10 atk. kam.). Italas Danilo Gallinari pridėjo 24 taškus.

„Warriors“ klubui S.Curry pelnė 29, Kevinas Durantas 21, Kevonas Looney 19, Klay Thompsonas 17 taškų.