Lietuvos vyrų rankinio rinktinė iškovojo pirmąją pergalę Europos čempionato atrankos varžybose. Namuose žaidę Lietuvos rankininkai minimaliu skirtumu 24:23 (12:11) įveikė Rumunijos rinktinę.

Rungtynės Klaipėdos „Švyturio“ arenoje prasidėjo lygia ir atkaklia kova. Pirmojo kėlinio metu nė vienai iš komandų nepavyko susikurti didesnės nei 2 įvarčių persvaros. Nors pirmaujančios komandos per pirmąjį kėlinį keitėsi net kelis kartus, bet prieš pertrauką drausmingai sužaidę Lietuvos rankininkai susikūrė 1 įvarčio persvarą (12:11).

Antrajame kėlinyje Lietuvos rinktinė jau kontroliavo žaidimo eigą. Drausmingai gynęsi lietuviai vienu metu jau turėjo 4 įvarčių pranašumą (22:18). Vis dėlto, paskutinėmis rungtynių minutėms rumunams pavyko priartėti ir sumažinti atsilikimą iki minimalaus (24:23). Per likusias keliasdešimt sekundžių lietuviai drausmingai išlaikė kamuolį savo rankose ir tuo pačiu išsaugojo pergalę minimalia persvara.

Nors lietuviams nepavyko iškovoti pergales didesniu įvarčiu skirtumu nei Rumunijoje (ketvirtadienį vykusias rungtynes Lietuva pralaimėjo 23:28), tačiau ši pergalė išsaugojo galimybes kovoti dėl patekimo į 2020-ųjų metų Europos rankinio čempionatą.

Po rungtynių spaudos konferencijoje į pirmą pergalę rinktinę atvedęs vyr. treneris Mindaugas Andriuška kalbėjo, jog svarbiausia iškovoti du taškai: „Gynyba šiandien dirbo tikrai gerai, tačiau neišnaudojome daugybės susikurtų progų. Nors atrodė, jog kontroliuojame rungtynes, tačiau varžovai pabaigoje grėsmingai priartėjo. Gerai, jog pavyko išsaugoti nors trapią pergalę ir įsirašyti du taškus.

Naudingiausiu rungtynių žaidėju Lietuvos rinktinėje pripažintas po pertraukos nacionalinės komandos marškinėlius vėl užsivilkęs Povilas Babarskas teigė, jog asmeninio apdovanojimo nesureikšmina: „Esu jau patyręs žaidėjas ir tie asmeniniai įvertinimai nėra tokie svarbūs. Pats savo žaidimo vertinti nemėgstu – tegul tai daro kiti. Man svarbu, jog šiandien pasiekėm pergalę.“

Lietuvos rinktinė atrankoje į 2020-ųjų metų Europos čempionatą šiuo metu turi 2 taškus ir dalinasi 3-4 vietomis su Rumunijos rankininkais. Birželio mėnesį atranką į pirmenybes Lietuva baigs rungtynėmis namuose su prancūzais bei maču išvykoje su Portugalijos rinktine.

Lietuva: Povilas Babarskas 5, Skirmantas Plėta 4, Mindaugas Dumčius, Aidenas Malašinskas po 3, Mindaugas Urbonas, Vaidotas Grosas, Tadas Stankevičius po 2, Lukas Simėnas, Žanas Gabrielius Virbauskas ir Benas Petreikis po 1.

Rumunija: Cosminas Grigoras 6, Vencelis Csogas 5, Gabrielis Bujoras 4, Vladutas Rotaru 4, Emilis Racotea 2, Dragos Soare 1, Marius Szoke .