Domantui Sabonui šis sezonas Nacionalinėje krepšinio asociacijoje (NBA) yra neabejotinai geriausias per visą karjerą.

Dažniausiai nuo atsarginių žaidėjų suolelio kylantis lietuvis yra labai rimta paspirtis Indianos „Pacers“ komandai.

22-ejų lietuvis šiame NBA sezone aikštelėje vidutiniškai praleidžia po 23 minutes, pelno 10,4 taško, atkovoja 6,7 kamuolio ir atlieka 1,9 rezultatyvaus perdavimo.

47 pergales ir 32 nesėkmes savo sąskaitoje turintis Indianapolio klubas Vakarų konferencijoje užima penktąją vietą.

Praktiškai nebėra abejonių, kad pirmajame atkrintamųjų varžybų etapo lietuvio ekipa susitiks su Bostono „Celtics“ krepšininkai, kurie šiuo metu turi identišką pergalių ir pralaimėjimų balansą.

Per likusias tris reguliaraus sezono rungtynes vienas pagrindinių „Pacers“ tikslų – Rytuose pakilti į ketvirtąją poziciją, bei įgyti savo namų aikštelės pranašumą prieš „Celtics“.

Praėjusią naktį Lietuvos laiku „Pacers“ svečiuose 108:89 pranoko Detroito „Pistons“ komandą, o D. Sabonis per 27 žaidimo minutes pelnė 15 taškų ir atkovojo 13 kamuolių.

Tai buvo jau 29-asis vidurio puolėjo dvigubas dublis šiame sezone, bei 26-asis, kurį jam pavyko pasiekti rungtynėse, kurias jis pradeda nuo atsarginių žaidėjų suolelio.

Pagal pastarąjį rodiklį Domantui šiame NBA sezone nėra lygių.

Apskritai, paskutinį kartą bent vienam atsarginiam krepšininkui tokį pasiekimą pavyko užfiksuoti prieš 27 metus.

1991-1992 m. sezone Detlefas Schrempfas kildamas nuo suolo surinko 38 dvigubus dublius, skelbia „statm.us“.

Įdomu, kad vokietis minėtame sezone taip pat vilkėjo „Pacers“ marškinėlius.

Verta pažymėti, kad D. Sabonis šiame sezone viso dėl traumų praleido 7 rungtynes, bei yra realus pretendentas tapti geriausiu šio NBA sezono atsarginiu krepšininku.