Kauno „Žalgirio“ (12-15) krepšininkai pademonstravo geležinę valią nuolat degindami solidžias „Maccabi“ (12-15) persvaras ir atsitiesdami po varžovų spurtų bei išlaikė gyvas viltas patekti į Eurolygos atkrintamąsias, laimėdami nervų karą Tel Avive 85:83 (19:23, 17:22, 21:14, 28:24).

Dabar „Žalgiris“ su 12 pergalių pakilo iki dešimtos turnyrinės lentelės vietos. Iki aštuntuko kauniečius skiria dvi pergalės, o sužaisti liko dar tris turus.

Į trečią iš eilės pergalę Eurolygoje „Žalgirį“ vedė Leo Westermannas, pelnęs 16 taškų (2/3 dvit., 2/4 trit., 6/7 baud.), atkovojęs 3 kamuolius, atlikęs penkis rezultatyvius perdavimus ir surinkęs 22 naudingumo balus.

14 taškų (4/4 dvit., 1/2 trit., 3/3 baud.) pridėjo fantastiškai gynyboje žaidęs Thomas Walkupas, dar perėmęs tris kamuolius. 12 (6 atk. kam.) taškų pelnė Brandonas Daviesas, visus juos surinkęs antroje rungtynių pusėje, tiek pat surinko ir Marius Grigonis, Aaronas White’as pasižymėjo 11 taškų, svarbius tritaškius pataikęs Artūras Milaknis (2/7 trit.) 8.

Varžovams Scottie Wilbekinas ir Tarikas Blackas pelnė po 18 taškų. Tel Avivo krepšininkai suklydo net 22 kartus, kai kauniečiai tik 12. Dažnos „Maccabi“ klaidos leido išlikti „Žalgiriui“ rungtynėse.

Kauno „Žalgiris“ sėkmingai pradėjo susitikimą, o antro kėlinio pradžioje pirmavo 25:23. Vis tik tada S.Wilbekinas pelnė 8 taškus, „Maccabi“ pataikė penkis tritaškius ir susikrovė 13 taškų pranašumą.

Nors buvo jį apkarpęs iki vienženklio, trečio kėlinio pradžioje „Žalgiris“ vėl atsiliko 13 taškų skirtumu. Viskas apsivertė aukštyn kojomis, kai „Maccabi“ lyderis S.Wilbekinas gavo trečią asmeninę pražangą ir sėdo ant suolo.

A.Milaknis smeigė pirmą savo tritaškį po pirmų trijų nesėkmingų mėginimų, L.Westermannas pelnė 6 taškus iš eilės, o spurtą 13:0 surengę žalgiriečiai išlygino rezultatą.

Netrukus Th.Walkupas pelnė du taškus su pražangą ir buvo išvedęs „Žalgirį“ į priekį 55:53, bet kėlinį geriau pabaigę žydai prieš lemiamą atkarpą turėjo dviejų taškų pranašumą.

Ši riba tarp ekipų laikėsi keletą minučių, kai Johnas Dibartolomeo tapo nemalonia staigmena ir pelnęs 5 taškus iš eilės didino „Maccabi“ atotrūkį iki 74:65.

„Žalgiris“ toliau nepasidavė ir likus žaisti kiek daugiau nei dvi minutes po tikslių B.Davieso baudų sumažino atsilikimą iki minimalaus 76:77.

Netrukus L.Westermannas perėmė kamuolį, pats prasiveržimu pelnė du taškus ir išvedė kauniečius į priekį 80:79.

„Maccabi“ dar susigrąžino persvarą, bet A.Milaknis smeigė tolimą metimą – 83:81. S.Wilbekinas netiksliai metimais ir klaida skandino Tel Avivo klubą, o baudas pataikęs Th.Walkupas įtvirtino pergalę.

Kitas rungtynes „Žalgiris“ žais jau penktadienį namie, kur atvyksta lygos autsaiderė Stambulo „Darussafaka“.

„Žalgiris“: L.Westermannas 16, Th.Walkupas 14, B.Daviesas 12, M.Grigonis 12, A.White’as 11, A.Milaknis 8, E.Ulanovas 6, D.Thompsonas 4, A.Kavaliauskas 2.

„Maccabi“: S.Wilbekinas ir T.Blackas po 18, Y.Zoosmanas 10.