Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė (11/1) pirmadienio vakarą Klaipėdoje sėkmingai ir gražiai pabaigė atranką į FIBA pasaulio čempionatą. Lietuviai dominavo nuo pat rungtynių pradžios ir be didesnio vargo įveikė Italijos (8/4) krepšininkus.

Lietuviai varžovus iš Italijos nugalėjo 86:73 (26:16, 21:13, 14:22, 25:22).

Ketvirtojo kėlinio metu sausakimšoje Klaipėdos „Švyturio“ arenoje lietuviai turėjo ir 23 taškų pranašumą (76:53), tačiau rungtynių pabaigoje italai savęs žeminti neleido – svečiai susitikimą baigė garbingai ir bendru rezultatu pralaimėjo 13 taškų skirtumu.

Taip Dainiaus Adomaičio kariauna nieko neliamenčioje dvikovoje pasiekė savotišką revanšą. Visos atrankos metu lietuviai patyrė vos vieną pralaimėjimą, kai išvykoje 65:70 krito prieš pirmadienio varžovus, Italijos rinktinę.

Mūsiškiai atrankos cikle viso surinko 11 pergalių ir pagal šį rodiklį Europoje pasidalijo geriausią rezultatą kartu su Graikijos rinktine.

Jei dvikovoje prieš Nyderlandus Lietuvos krepšininkus į pergalę vedė senbūviai, tai paskutinėse atrankos rungtynėse prieš italus mūsiškių gretose užtikrintai žaidė jaunuoliai: Gytis Masiulis, Martinas Gebenas ir Martynas Echodas kartu pelnė 36 taškus.

Lietuviai lyderiavo beveik visose statistinėse grafose. D. Adomaičio kariauna laimėjo 3 iš 4 kėlinių, atliko ženkliai daugiau rezultatyvių perdavimų (23 ir 15) bei perėmė daugiau kamuolių (9 ir 7).

Vienu iš kertinių dvikovos pranašumu tapo greitose atakose pelnyti taškai. Lietuviai po italų klaidų pelnė 16 taškų, kai svečiai savo ruožtu surinko 4.

Taip pat dvikovoje karaliavo lietuvių priekinės linijos žaidėjai. Baudos aikštelėje D. Adomaičio auklėtiniai surinko 42 taškus, o italai – 32.

Naudingiausiai lietuvių gretose žaidė Rokas Giedraitis, viso surinkęs 21 naudingumo balą. Verta paminėti, kad Lietuvos komandai taškus pelnė visi ant parketo pasirodę krepšininkai.

Pasaulio čempionatas šią vasarą vyks Kinijoje. Lietuviai vietą pirmenybėse iškovojo dar rugsėjo mėnesį. Lietuvos rinktinė užtikrintai nugalėjo J grupėje, iš kurios kartu į pirmenybes keliauja Italijos ir Lenkijos krepšininkai.

Lietuva: Gytis Masiulis (1/4 dvit., 3/4 trit., 4/6 baud. met.), Rokas Giedraitis 12 (7 atk. kam., 21 naud. bal.), Martinas Gebenas 11, Martynas Echodas 10 (4/4 dvitaškiai), Egidijus Mockevičius 9, Eimantas Bendžius 8 (2/5 tritaškiai).

Italija: Michele Vitali 22, Pietro Aradori 10, Paulas Biligha 9, Arielis Filloy'us 7 (1/5 tritaškiai, 6 rez. perd.).

Tiesioginę vaizdo transliaciją galėjote stebėti TV3 kanale ir portale tv3.lt.

Taip pat portale tv3.lt galėjote sekti rungtynių eigą:

RUNGTYNIŲ EIGA:

STARTINIAI PENKETAI:

Lietuva: Renaldas Seibutis, Rokas Giedraitis, Eimantas Bendžius, Žygimantas Janavičius, Egidijus Mockevičius.

Italija: Paulas Biligha, Alessandro Gentile, Davide Pascolo, Stefano Tonutas, Luca Vitali.

Ketvirtas kėlinys: (86:73)

Arenoje susrinkę gerbėjai ploja atsistoję, o jaunųjų žaidėjų vedami lietuviai užtikrintai artėja pergalės link (81:64).

Sutrikę italai po truputį yra mindomi (76:53). Kėlinį lietuviai laimi 15:2.

Lietuviai lemiamą ketvirtį pradeda tarsi ant sparnų ir spurtuoja 8:0 bei per pusantros minutės išprovokuoja 4 italų pražangas (69:51).

Adas Juškevičius smeigia sudėtingą tritaškį (64:51), Arnas Butkevičius prasižengia ketvirtą kartą, tačiau netrukus pats išprovokuoja varžovų pražangą.

Trečias kėlinys: (61:51)

Italai artėja iki dešimties taškų (59:49), prieš ketvirtą kėlinį Klaipėdoje po truputį grįžta intriga.

Lietuvių persvara šiek tiek apmažėja (57:43), tačiau M. Gebenas krauna kamuolį iš viršaus ir darkart išjudina visą „Švyturio“ areną.

E. Mockevičius pelno du lengvus taškus, tačiau italai atsako tritaškiu (55:39).

Lietuvių persvara išauga ir iki dvidešimties taškų (49:29).

Antras kėlinys: (47:29)

Lietuviai po D. Adomaičio minutės pertraukėlės spurtuoja 6:0 ir susikuria rekordinę 13 taškų persvarą (39:26). Rezultatyvių perdavimų santykis – 10:6 mūsiškių naudai.

Šeimininkų puolimas ima strigti, italai priartėja iki septynių taškų (33:26).

Lietuvių sudėtyje antrojo kėlinio eigoje pasirodo du įžaidėjai: Dovis Bičkauskis ir Šarūnas Vasiliauskas. Tampa aišku, kad šįvakar aikštelėje pasirodys visi 12 rinktinės narių.

Gytis Masiulis pelno taškus kartu su apie atakos pabaigą pranešančia sirena, lietuviai netrukus apsigina (28:18).

Pirmas kėlinys: (26:16)

Priešpaskutinę kėlinio sekundę M. Gebenas pelno dvitaškį su pražanga ir lietuviai tolsta dviženkliu skirtumu (26:16).

Akivaizu, kad krepšininkų neslegia įtampa. Laisvai besijaučiantys lietuviai svaido vieną po kito tritaškius ir bėga 8 taškų skirtumu (20:12).

Įsibėgėjus kėliniui Martinas Gebenas krauna kamuolį į krepšį ir Lietuvos rinktinė po truputį tolsta (14:8). Italai jau suklydo 4 kartus.

Rungtynės prasideda kiek chaotiškai, tačiau į priekį pirmieji išsiveržia lietuviai. Netrukus Ž. Janavičius apmaudžiai prameta iš po krepšio (4:2).