Kauno „Žalgirio“ krepšininkai savaitgalį paleido progą ne tik laimėti pirmą sezono trofėjų, nusileisdami Vilniaus „Rytui“, bet ir kiek pagerinti nuotaiką po pralaimėjimų Eurolygoje. Pastaruoju metu Šarūno Jasikevičiaus auklėtinių žaidimas stringa ir dažniausiai tai nutinka pačiu blogiausiu metu – ketvirtame kėlinyje, sprendžiantis rungtynių nugalėtojui.

„Eurolygoje svarbus veiksnys, kad varžovai yra aukšto lygio ir meistriškumu dažnai pranokstantys „Žalgirį“.„Žalgiris“ trisdešimt ir daugiau minučių žaidžia kokybišką krepšinį su galingomis ir elitinėmis komandomis. Per paskutines 5-7 minutes, kai meistriškumas ima viršų, „Žalgiris“ dažnai pralaimi tas pabaigas.

Dažnai pamirštame, kad kitos komandos yra labai aukšto lygio, turi puikius žaidėjus ir vienetai yra tokių, prieš kurias „Žalgiris“ Eurolygoje yra realus favoritas“, – į situaciją be panikos žvelgia sporto komentatorius Rytis Vyšniauskas.

Jam antrina ir TV3 kanalo sporto žinių vedėjas Vilius Stalgaitis.

„Labai daug žmonių tikėjosi, kad kauniečiai vėl bus tarp šešių stipriausių komandų ar panašiai. Taip nėra, reikia suprasti, kur tu esi, su kokiomis komandomis žaidi“, – primena jis.

Jie ketvirtadienį dalyvavo tv3.lt tiesioginėje transliacijoje, kurios metu pasidalino savo įžvalgomis apie „Žalgirio“ bėdas.

Abu vyrai dabartinių jų ištakų siūlė ieškoti dar vasarą, kai kauniečiams teko performuoti visą įžaidėjų grandį, o ketvirtųjų kėlinių sindromo priežasčių spėlioti nesiryžo.

„Galime tik spėlioti. Nesame komandoje ir negalime diletantiškai spėlioti iš tirščių. Negaliu sakyti, kad man nepatinka, kaip žaidžia „Žalgiris“. Yra daug galingų varžovų, o kodėl subyra reikia ieškoti viduje“, – įsitikinęs V.Stalgaitis.

Prie kiek suprastėjusių rezultatų prisidėjo ir tai, kad dabar visi varžovai į Lietuvos čempionus žiūri ne į kaip autsaiderį, o finalo ketverto komandą, su kuria reikia kovoti dėl vietos atkrintamosiose. Dabar jų nenustebinsi Artūro Milaknio tritaškiais ar Edgaro Ulanovo „centravimu“ nugara.

Tad ir kai kurių ekspertų išsakytai nuomonei, jog Š.Jasikevičiaus taktinės schemos tapo lengvai nuskaitomos varžovams, R.Vyšniauskas bei V.Stalgaitis nepritaria.

„Reikia pastebėti, kad Š.Jasikevičius ieško, kaip pakeisti žaidimą, išaugo tritaškiai metimai. Mažiau žiūrima į Brandoną Daviesą. Gal Europą praėjusiais metais dar stebino, jog „Žalgiris“ perlaužinėjo rungtynes per E.Ulanovo žaidimą nugara. Dabar visi žno tai ir ruošia savo atsakymus. Per stipru sakyti, kad išanalizavo „Žalgirį“ ar Š.Jasikevičių“, – tvirtas R.Vyšniauskas.

Abu pašnekovai pripažino, kad kauniečiams vienintelis kelias skinti pergales ir yra Š.Jasikevičiaus sisteminis komandinis žaidimas.

„Galvoju, kad tai yra vienintelis realus kelias „Žalgiriui“ skinti pergales Eurolygoje. Jeigu prasidėtų improvizacijos, talentų lenktynėse „Žalgiris“ neturi šansų. Gan logiška, kad tų improvizacijų matome mažai“, – galimą laisvės trūkumą kauniečių žaidime nubraukė R.Vyšniauskas.

Platesnę diskusiją stebėkite vaizdo įraše.