34
KMT finalas: „Rytas” – „Žalgiris” (nuotr. Fotodiena.lt/Mato Baranausko)

Kauno „Žalgiris“ po nesėkmės Karaliaus Mindaugo taurės finale ilgai į rūbinę neįsileido žurnalistų. Galiausiai patekus į ją, beveik visi krepšininkai jau buvo dušuose, o rūbinėje tvyrojo mirtina tyla. Vienintelis Artūras Milaknis neskubėjo nuplauti pralaimėjimo kartėlio „Siemens“ arenoje.

34

„Praradome koncentraciją, nepabaigėme darbo. Užtikrintai kontroliavome rungtynes, pritrūko vienos smūgio, kad pribaigtume ir ramiai užbaigtume rungtynes.

Ketvirtame kėlinyje ne pagal planą viskas nuėjo, kiek kur gynėmės, paleidome Roką Stipcevičių. Jie pagavo bangą ir grįžo“, – nusivylęs kalbėjo snaiperis, pelnęs 10 taškų ir pataikęs du tritaškius ketvirtame kėlinyje.

Jį „Žalgiris“ pralaimėjo net 16:27. Žiūrint tai, apėme deja vu jausmas. Panašiai kauniečiai paleido rungtynes Eurolygoje prieš Maskvos srities „Chimki“ ir „Barcelona“, sugriūdami per dešimt lemiamų minučių.

„Reikia žiūrėti, kažkas neveikia, kažkur prarandame koncentaciją, kur neturime jos prarasti. Reikia išmokti uždaryti rungtynes anksčiau laiko“, – tik gūžtelėjo jis.

Ketvirtų kėlinių „sindromo“ paaiškinti negalėjo ir kapitonas Paulius Jankūnas.

„Nežinau, neapsginame. Treneriai vis pabrėžia, kad paskutines penkias sekundes blogai ginamės. Ginamės, ginamės ir labai dažnai praleidžiame taškus“, – sakė jis.

Dar eidamas rūbinės link, P.Jankūnas drąsino prancūzą Leo Westermanną, kuris turėjo šansą išlyginti rezultatą, likus žaisti 5,9 sekundės. Įžaidėjas metė tris baudas. Pirmos dvi skrodė tinklelį, o trečioji negailestingai išsisuko iš lanko.

„Tiesiog, ta paskutinė bauda – bet kas gali ją pramesti. Ne dėl jos pralošėme rungtynes. Turėjome visus šansus ramiau sužaisti ir kitaip pabaigti rungtynes. Įvyko kas įvyko, laimime kaip komanda ir pralaimime kaip komanda“, – taip bendraklubį guodė puolėjas.

Pats L.Westermannas pakartojo elementarią tiesą – tai krepšinis ir tai nutinka. Vis tik tai, kas nutiko per paskutines tris minutes pasikartoti negali.

„Paskutines tris minutes padarėme daug gynybos ir puolimų klaidų, kurių nedarėme 37 minutes“, – skaudžiai pripažino krepšininkas.