30
Vilniaus „Ryto” komandos triumfas (nuotr. Fotodiena.lt/Mato Baranausko)

Vilniaus „Rytas“ po trejų metų pertraukos gali džiūgauti titulu – sekmadienį vilniečiai Karaliaus Mindaugo taurės finale 70:67 įveikė Kauno „Žalgirį“. Dainius Adomaitis po sėkmingų rungtynių nusilenkė žaidėjams ir pripažino, kad šis sezonas jam yra sunkiausias per kol kas ganėtinai trumpą trenerio karjerą.

30

„Rytas“ beveik visas rungtynes atsiliko, o ketvirtame kėlinyje turėjo net 9 taškų deficitą. Vis tik tada tritaškiais prapliupo Rokas Stipcevičius, o sustojęs „Žalgiris“ atidavė rungtynes.

„Labai norėčiau padėkoti visiems vyrams už darbą ruošiantis turnyrui. Tuos dalykus, kuriuos akcentavome, susidėjo į galvą ir ketvirtame kėlinyje tą padarė.

Didžiausias akcentas buvo kontroliuoti kiek įmanoma baudos aikštelę, tai yra jų taškus iš jos ir atkovotus kamuolius“, – sakė strategas.

Ir tai „Rytui“ pavyko neblogai  Eurolygoje žibantis Brandonas Daviesas sukrapštė vos tris taškus. Čia atskirų pagyrų D.Adomaitis turėjo Artiomu Parachouskiui.

„Artiomas padarė labai gerą darbą gynyboje. Vienas dalykas. Kitose situacijose pasiteisino, ką buvome sutarę. Artiomas turi savo dydį, jį nėra lengva aplošti gynyboje. Kitose situacijose gynyboje jau visa komanda dirbo“, – džiaugėsi jis.

Dar visai neseniai, po pralaimėjimo Panevėžio „Lietkabeliui“ Lietuvos krepšinio lygoje (LKL), vilniečių sirgaliai reikalavo D.Adomaičio galvos.

„Manau, kad tai yra darbo dalis. Tie patys sirgaliai dabar sakė „atsiprašau, treneri“. Tai yra mūsų darbo dalis, tai yra blogai. Turi priimti kritiką, kai yra gerai, negali labai džiaugtis, nes kitą dieną gali pralaimėti.

Visi žinote, koks mūsų sezonas nuo pirmos dienos. Man kaip treneriui tai yra sudėtingiausias sezonas, kad tiek nutiktų dalykų per pirmus mėnesius dar nebuvo. Džiaugiuosi, kad komanda įsiklausė, kad padarė korekcijas, kurias reikėjo. Faktas, kad jeigu jų nebūtume padarę, nebūtume ten, kur esame.

Esu laimingas dėl vyrų ir viso personalo, viso klubo, kuris įdėjo pastangas, kad būtume čia, kur esame. Ačiū už tikėjimą vyrams, kad rungtynės trunka keturiasdešimt minučių, šiandien parodėme gerą charakterį“, –  pasakojo strategas.

Vieną iš sėkmingų korekcijų buvo Roko Stipčevičiaus įsigijimas, kai traumuotas buvo Chrisas Krameris. Finale kroatas pelnė 13 taškų ir smaigstė svarbiausius metimus.

„Mums reikėjo tokio žaidėjo, tas sprendimas pasiteisino tūkstančiu procentų. Pirmiausiai jis įnešė gyvybės į rūbinę. Jis žino, kaip žaisti ir yra sužaidęs daugybę rungtynių karščiausiose atmosferose“, –  gynėju didžiavosi D.Adomaitis.

Gyvybės į rūbinę įnešė ir Dominique’o Suttono išvykimas, leido suprasti treneris.

„Pirmiausia, ką turi rūbinėje, kokią turi atmosferą. Jeigu vienas už kitą gali eiti, nugriūti ir numirti dėl kamuolio.. Nieko nenoriu pasakyti. Mes dabar turime gerą chemiją, jokių problemų nėra, gera darbinė atmosfera“, – vardijo jis.