Klaipėdos „Neptūnas“ neslėpė ambicijų nuliūdinti Karaliaus Mindaugo taurės turnyro šeimininkus, bet viskas griuvo pirmame kėlinyje. Kazio Maksvyčio auklėtiniai leido Vilniaus „Rytui“ per pirmas dešimt minučių pataikyti 9 tritaškius, penkis iš jų įskraidino Chrisas Krameris ir vilniečiai be didesnės intrigos pervažiavo svečius bei pateko į turnyro finalą.

Galutinis rezultatas – 86:72 neatskleidžia tikrojo vaizdo aikštėje, kai „Rytas“ „Neptūną“ traiškė trisdešimčia taškų. Visiškai gėdingos baigties uostamiesčio ekipai išvengti padėjo tik laimėtas ketvirtasis kėlinys (23:9).

„Rytas“ finale sekmadienį susitiks su Kauno „Žalgiriu“, o klaipėdiečiai dėl trečios vietos kausis prieš Panevėžio „Lietkabelį“.

„Neptūnas“ jau rungtynių pradžioje neteko Jerai Granto, žaidusio vos penkias minutes.

„Jam pėdos skausmai. Žinojome, kad skauda, bet bandėme su mažesniu krūviu ir vaistais tą išspręsti, bet nepavyko“, – pripažino K.Maksvytis.

Treneris teigė, kad labai maža tikimybė, jog amerikietis kovos sekmadienį.

Nepastebimi aikštėje buvo ir Deividas Gailius (2 tšk., 0/3 trit.), Tomas Delininkaitis (0 tšk., 0/5 trit.). Klaipėdiečiai apskritai nežibėjo atakuodami krepšį – 7/28 trit. (25 proc.).

„Jie nokautavo mus, po pirmo nokauto dar bandėme atsikelti. Pirmą nokautą sudavė Ch.Krameris su 5 tritaškiais, tada sugriuvome. Tai gal trenerio taktinė klaida, nes buvome pasirinkę tokią gynybą prieš jį“, – sakė K.Maksvytis.

Antrasis nokautas „Neptūną“ ištiko vos prasidėjus antram kėliniui, kai per porą minučių buvo susirinktos keturios komandinės pražangos.

K.Maksvyčiui teko pripažinti, kad komanda per anksti nuleido rankas.

„Atsirado panika, pradėjome žaisti po vieną. Turėjau net pakelti balsą pusę minutės, kad surinkti į krūvą žaidėjus per minutės pertraukėlę. Stresas, nežinau. Tikrai turėjome ambicijų parodyti kažką daugiau“, – kalbėjo „Neptūnas“ treneris.