Didžiausias ir laukiamiausias Lietuvos krepšinio metų renginys – Karaliaus Mindaugo taurė (KMT) – artėja kulminacijos link. Pirmąjame turnyro pusfinalyje lengvą pergalę šventė ir kelialapį į finalą iškovojo Kauno „Žalgiris“.

Vilniuje vykusią „Žalgirio“ ir Panevėžio „Lietkabelio“ dvikovą kauniečiai laimėjo 89:58 (25:18, 21:12, 21:13, 22:15).

Į triuškinančią pergalę Šarūno Jasikevičiaus kariauną vedė nuo pat pirmosios rungytnių sekundės aikštelėje dominavęs Marius Grigonis.

Jis jau pirmame kėlinyje surinko 10 taškų, o savo pasirodymą baigė su 19. M. Grigoniui puikiai talkino ir Paulius Jankūnas su Artūru Milakniu (po 13).

Intrigos pusfinalyje neliko jau po pirmosios rungtynių pusės. „Žalgiris“ ją laimėjo 46:30 ir antroje susitikimo dalyje su kiekviena akimirka užtikrintai artėjo finalo link.

Trečiojo kėlinio metu komandas jau skyrė 24 taškai (67:43), o likus trims minutėms iki dvikovos pabaigos „Lietkabelis“ skaičiavo ir 30 taškų deficitą (83:53).

„Žalgiris“ atkovojo daugiau kamuolių (35 ir 31), atliko dvigubai daugiau rezultatyvių perdavimų (23 ir 10).

Bendras komandų efektyvumas skyrėsi beveik trigubai (118 prieš 48).

„Žalgiris“: Marius Grigonis 19 (3/5 trit., 27 n.b.), Artūras Milaknis ir Paulius Jankūnas po 13, Edgaras Ulanovas 10, Antanas Kavaliauskas 8.

„Lietkabelis“: Mindaugas Kupšas 12 (8 atk. kam.), Ikenna Iroegbu 11, Simas Jasaitis 10, Paulius Valinskas 8 (2/9 dvit., 0/5 trit.), Jamaras Wilsonas 6.

„Lietkabelio“ vargus apsunkino ir vieno komados lyderių, vidurio puolėjo Žiga Dimeco trauma.

Pirmąją pusfinalio dvikovą Vilniuje stebėjo 2910 žmonių.

„Žalgiris“ kovą dėl titulo rytoj pradės 17.40 val., kai „Lietkabelio“ kova dėl bronzos prasidės 14 val. Kauniečių varžovu finale taps Vilniaus „Ryto“ ir Klaipėdos „Neptūno“ poros nugalėtojas. Šio pusfinalio pralaimėtojas mažajame finale susigrums su panevėžiečiais.

Rungtynių eigą nuo 15:10 val. galėjote sekti kartu su portalu tv3.lt.

RUNGTYNIŲ EIGA:

STARTINIAI PENKETAI:

„Žalgiris“: Nate'as Woltersas, Antanas Kavaliauskas, Aaronas White'as, Edgaras Ulanovas, Marius Grigonis

„Lietkabelis“: Simas Jasaitis, Saulius Kulvietis, Jamaras Wilsonas, Paulius Valinskas, Žiga Dimecas.

Ketvirtas kėlinys: (85:55)

A. Milaknis smeigia antrą tritaškį šiame kėlinyje ir žalgiriečiai tęsią „Lietkabelio“ triuškinimą (81:53).

S. Kulvietis atlieka efektingą dėjimą, tačiau panevėžiečiai atrodo sutrikę (73:45).

Trečias kėlinys: (67:43)

Komandas jau skiria 20 taškų (57:37). M. Grigonis smeigia dar vieną tritaškį ir yra pelnęs 19 taškų.

M. Grigonis ir toliau sunkiai sustabdomas. Jis pelno 14-ąjį savo tašką, tačiau netrukus iš toli sėkmingai atakuoja S. Kulvietis (50:37).

Antras kėlinys: (46:30)

Į ilgąją pertrauką Š. Jasikevičiaus kariauna žengia turėdama įtikinamą persvarą (46:30).

„Žalgiris“: Marius Grigonis 12, Edgaras Ulanovas 7, Leo Westermannas 6.

„Lietkabelis“: Simas Jasaitis ir Mindaugas Kupšas po 8.

Vis tik, N. Čenako auklėtiniai nesutrinka ir po nesėkmingos atkarpos spurtuoja 6:0. Komandas po 18 minučių skiria 13 taškų (39:26).

Įpusėjus ketvirčiui aikštelę palieka traumą patyręs pagrindinis „Lietkabelio“ vidurio puolėjas Ž. Dimecas.

Savo pirmuosius taškus po efektingo prancūzo perdavimo pelno N. Woltersas. Komandas jau skiria 14 taškų (34:20). Netrukus žibantis L. Westermannas smeigia ir antrą savo tritaškį.

Kėlinį tritaškiu pradeda Leo Westermannas. Kauniečiai jau turi dviženklę persvarą (28:18).

Pirmas kėlinys: (25:18)

Po pirmojo kėlinio 25:18 pirmauja „Žalgiris“. Panevėžiečių gretose rezultatyviausias (6 tšk) S. Jasaitis.

Įpusėjus kėliniui M. Grigonis pelno penktą, o vėliau ir aštuntą savo tašką. Žalgiriečiai pirmąkart išsiveržia į priekį (11:9) ir likus trims minutėms pirmauja jau 4 taškais (18:14). Netrukus M. Grigonis pelno jau 10-ąjį savo tašką, o jį keičia Rokas Jokubaitis.

Rungtynes kiek aktyviau pradeda panevėžiečiai. P. Valinskas pelno pirmuosius susitikimo taškus ir po pirmų trijų minučių „Lietkabelis“ priekyje (3:6)