Utenos „Juventus“ kaip reikiant patampė nervus Vilniaus „Rytui“ pirmosiose Karaliaus Mindaugo taurės turnyro ketvirtfinalio rungtynėse – ketvirtajame kėlinyje turėjo 13 taškų persvarą, bet ją iššvaistė ir pralaimėjo 85:87 (24:22, 17:20, 21:14, 23:31).

Atsakomosios rungtynės vyks Utenoje, vasario 12 dieną. Į pusfinalį pateks komanda, turėsianti geresnį tarpusavio rungtynių santykį. Tad tai reiškia, kad uteniškiams namie užteks pergalės trijų taškų persvara.

Du kėlinius aikštėje vyko kovas taškas į tašką, bet po pertraukos vilniečiai spurtavo 11:1, taip pirmą kartą įgaudami dviženklę persvarą 53:42. Atrodė, kad „Rytas“ taip ir pabėgs, bet po Žydrūno Urbono minutės pertraukėlės svečiai šovė į priekį.

Likusias septynias trečio kėlinio minutes „Juventus“ laimėjo 20:3 ir prieš lemiamą ketvirtį jau pirmavo 62:56.

Jį uteniškiai pradėjo spurtu 7:0 ir įgavo 13 taškų pranašumą. Tada sekė dar vienas „Ryto“ spurtas – keturias atakas iš eilės jie pabaigė trijų taškų vertės metimais, o ketvirčio viduryje „Juventus“ liko be trenerio.

Žydrūnas Urbonas po vieno iš teisėjų sprendimo nesutvardė nervų, gavo dvi iš eilės technines pražangas ir turėjo palikti aikštę. Po šio epizodo „Juventus“ teliko taško pranašumas 72:71.

Nuo šio momento prasidėjo nervų karas – pirmaujanti komanda nuolat keitėsi arba rezultatas buvo lygus.

Prasidėjus paskutinei minutei tarp ekipų buvo visiška lygybė 84:84. M. Gebenas prametė tritaškį, o kitoje aikštės pusėje jį įsūdė Rokas Stipčevičius.

Tomas Dimša pataikė tik vieną baudos metimą ir galiausiai nusileido 85:87.

„Rytas“: E.Bendžius 22 (4/8 trit.), R.Stipčevičius 16 (1/4 dvit., 2/10 trit.), D.J.Seeley ir A.Parachouskis po 13, Ch.Krameris 9, M.Echodas 7, A.Butkevičius 5, D.Sirvydis 2.

„Juventus“: K.Guščikas 13, G.Radzevičius 12, M.Geben 11 (10 atk. kam.) ir K.Gainesas po 11.