Du kėlinius Berlyne dominavęs Vilniaus „Rytas“ (1-3) pamiršo, kaip reikia gintis ir pulti antroje rungtynių pusėje ir subyrėjęs paskutinę mačo sekundę patyrė trečią pralaimėjimą Europos taurės „Top 16“ etapo E grupėje.

Dainiaus Adomaičio auklėtiniai išvykoje 85:87 (27:25, 30:14, 13:27, 15:21) nusileido Vokietijos vicečempionei ALBA (3-1).

Pralaimėjimas dar nieko nereiškia – „Rytas“ vis dar turi šansus žengti toliau, kadangi kitose grupės rungtynėse Belgrado „Partizan“ (2-2) 71:68 nugalėjo „Monaco“ (2-2) krepšininkus. Tiesa, dabar reikia tik pergalių.

„Rytas“ nesulaikė varžovų įžaidėjo Martino Hermannssono, kuris pelnė 25 taškus (2/4 dvit., 6/8 trit., 3/4 baud.) ir lietuvio Roko Giedraičio, pridėjusio 16 taškų (1/3 dvit., 4/6 trit., 2/2 baud.), 5 atkovotus kamuolius ir du rezultatyvius perdavimus.

„Rytui“ Eimantas Bendžius pelnė 16 taškų (4/10 trit.), D.J.Seeley pridėjo 14 (2/8 dvit., 3/6 trit.), po 12 Rokas Stipčevičius (6 rez. perd.) ir Artiomas Parachouskis (8 atk. kam.).

Vilniečiai šiame mače sužaidė fantastiškus pirmus du kėlinius, kai į varžovų krepšį įsūdė 9 tritaškius, pelnė 57 taškus ir įgijo 18 taškų pranašumą.

Trečio kėlinio pradžia nieko blogo žadėti negalėjo – pirmos atakos metu Eimantas Bendžius pataikė dešimtą „Ryto“ tritaškį ir didino atotrūkį iki 21 taško, bet tada savo šou pradėjo varžovų įžaidėjas M.Hermannssonas.

24-erių islandas pataikė penkis tritaškius, per trečią kėlinį surinko net 17 taškų ir ALBA sugebėjo milžinišką atsilikimą ištirpdyti iki keturių taškų.

Reikalai nesitaisė ir prasidėjus lemiamam ketvirčiui – jį ALBA pradėjo spurtu 8:0 ir išsiveržė į priekį 74:70.

Prasidėjus paskutinei mačo minutei D.J. Seeley smeigė tolimą metimą ir mažino atsilikimą iki 83:84, kitoje atakoje R.Stipčevičius pelnė du taškus ir vilniečiai pirmavo 85:84, likus žaisti 29 sekundes.

Vokiečiai nepataikė, bet chaotiška kova dėl kamuolio pasibaigė Ch. Kramerio pražangą prieš M.Hermannssoną. Islandas, likus žaisti 0,9 sekundės stojo mesti trijų baudos metimų.

Jis realizavo jas visas, o vilniečiai dar spėjo surengti ataką – perdavimo per visą aikštę sulaukęs D.J.Seeley išmetė dvitaškį, bet netiksliai.

Antroje rungtynių pusėje vilniečiai sukrapštė vos 28 taškus, o praleido 48. Per trečią ir ketvirtą kėlinius nekrito ir tritaškiai – pataikyti vos 4 iš 13. Rungtynes „Rytas“ baigė realizavęs 13/32 tritaškių (40,6 proc.), kai vokiečiai 12/26 (46,1 proc.).

Sostinės krepšininkai per pirmus du kėlinius atliko net 16 rezultatyvių perdavimų, kai per likusį laiką vos keturis. Kitą savaitę vilniečiai vyks į Belgradą ir žais su „Partizan“.

Ketvirtas kėlinys: ALBA – „Rytas“ 87:85 (25:27, 14:30, 27:13, 21:15)

ALBA per pirmas dvi ketvirto kėlinio minutes pelnė 8 taškus be atsako ir jau pirmavo 74:70. Vokiečiai ir toliau žymiai lengviau rado progas puolime ir įpusėjus kėliniui pirmavo 78:74.

Prasidėjus priešpaskutinei minutei ALBA pirmavo 82:80. Seeley smeigė tolimą metimą ir mažino atsilikimą iki 83:84, kitoje atakoje R.Stipčevičius pelnė du taškus ir vilniečiai pirmavo 85:84, likus žaisti 29 sekundes.

Vokiečiai nepataikė, bet chaotiška kova dėl kamuolio pasibaigė Ch. Kramerio pražangą prieš M.Hermannssoną. Islandas, likus žaisti 0,9 sekundės stojo mesti trijų baudos metimų. Jis realizavo jas visas, o vilniečiai dar spėjo surengti ataką – perdavimo per visą aikštę sulaukęs D.J.Seeley išmetė dvitaškį, bet netiksliai.

Trečias kėlinys: ALBA – „Rytas“ 66:70 (25:27, 14:30, 27:13)

E.Bendžius kėlinį pradėjo dar vienu tritaškius ir „Rytas“ pirmavo 60:39, vis tik dviem tolimais metimais atsakęs M.Hermannssonas mažino vokiečių atsilikimą iki 46:62.

Islandas smeigė dar du tritaškius ir ekipas teskyrė dešimt taškų (52:62). Netrukus jis dar pridėjo ir sunkų dvitaškį, taip mažindamas ALBA atsilikimą iki vienženklio (54:62).

M.Hermannssonas pataikė dar vieną tritaškį, trijų taškų vertės metimą pridėjo ir R.Giedraitis, taip vokiečius artindamas dar labiau iki 60:67.

D.Adomaitis buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės, kai S.Peno pelnė keturis lengvus taškus iš eilės ir ALBA jau atsiliko vos per vieną metimą 64:67.

Antras kėlinys: ALBA – „Rytas“ 39:57 (25:27, 14:30)

D.J.Seeley pataikė tritaškį, pelnė 11 savo tašką, kitoje atakoje A.Parachouskis pelnė du taškus su pražanga ir „Rytas“ pirmavo 40:31. Po trečio E.Bendžiaus tritaškio vilniečiai pirmą kartą įgijo dviženklę persvarą 43:33.

„Rytas“ toliau didino persvarą ir po A.Parachouskio dvitaškio pirmavo 52:37. Kėlinuką „Rytas“ pabaigė R.Stipčevičiaus tritaškiu. Viso vilniečiai per pirmus du kėlinius pataikė 9/19 (47,4 proc.) tritaškių ir 9/15 (60 proc.) dvitaškių. Vilniečiai taip pat atliko net 16 rezultatyvių perdavimų.

Pirmas kėlinys: ALBA – „Rytas“ 25:27

Įpusėjus pirmam kėliniui, po dviejų iš eilės Eimanto Bendžiaus tritaškių, rezultatas tapo lygus 10:10. „Rytas“ tęsė savo spurtą ir netrukus persvėrė rezultatą bei įgijo penkių taškų pranašumą 17:12.

Abi komandos per pirmą kėlinį pataikė po penkis tritaškius, o vien Rokas Giedraitis jų įskraidino tris.

***

Vilniečiai „Top 16“ etapo E grupėje kol kas užima trečią vietą, ALBA antrą. Į ketvirtfinalį keliaus dvi geriausios grupės ekipos.

Praėjusią savaitę „Rytas“ namie po pratęsimo nusileido ALBA ekipai (86:94). Pralaimėjimo atveju „Rytas“ vis dar turės šansus žengti toliau, bet jau reikės dairytis ir į konkurentų rezultatus.