51
Rungtynių akimirkos (nuotr. fotodiena/Justino Auškelio)

Kauno „Žalgirio“ (8-11) krepšininkai surengė du spurtus antroje mačo dalyje ir galiausiai nutraukė nesėkmių seriją Eurolygoje. Po keturių iš eilės pralaimėjimų Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai namie 82:69 (13:19, 20:18, 19:14, 30:18) įveikė Graikijos čempionus Atėnų „Panathinaikos“ (8-11).

51

Kauniečiai antrajame kėlinyje vienu metu atsiliko dviženkliu skirtumu 16:26, bet greitai deficitą panaikino ir net sugebėjo išsiveržti į priekį. Vis tik tikrąjį savo veidą žalgiriečiai parodė po ilgosios pertraukos.

Tada per keturias minutes „Žalgiris“ surengė efektingą spurtą 13:0 ir išsiveržė į priekį 46:37. Tai nepalaužė graikų, kurie atsakė savo sėkminga atkarpa 8:0 ir grįžo į rungtynes.

Kova persikėlė į paskutinį ketvirtį, prieš kurį šeimininkai turėjo tik taško persvarą. Kėlinį kauniečiai pradėjo spurtu 7:0, Nate’as Woltersas įsūdė du tritaškius ir žalgiriečiai kelis kartus atitrūko devynių taškų skirtumu.

Likus žaisti tris minutes, Derrickas Waltonas realizavo du baudų metimus ir „Žalgiris“ pirmą kartą įgijo dviženklę persvarą 71:61. Netrukus Marius Grigonis įsūdė tritaškį, o greitoje atakoje D.Waltonas „pakabino“ kamuolį ore Aaron’ui White’ui, kuris šį sugrūdo į krepšį. „Žalgiris“ pabėgo 76:61 ir dėjo tašką rungtynėse.

„Panathinaikos“ komandai tai buvo septintas iš eilės pralaimėjimas, žaidžiant išvykoje. Paskutinį kartą iš varžovų arenos pergalę jie išsivežė lapkričio 2 dieną, kai Podgoricoje nugalėjo „Budučnost“.

„Žalgiris“ šį sezoną namie pasiekė ketvirtą pergalę iš 11 galimų.

Lietuvos čempionai šiose rungtynėse atrodė daug laisvesni nei įprasta – tritaškius gana drąsiai metė net tie žaidėjai, kurie tą daro gana retai. Pavyzdžiui, Thomas Walkupas išmetė tris (0/3), Edgaras Ulanovas keturis (1/4), du tolimus metimus iš tiek pat bandymų realizavo ir Nate’as Wolteras.

Viso „Žalgiris“ išmetė 15 tritaškių ir pataikė 7 (46,7 proc.). „Žalgiris“ neįprastai mažai klydo. Dažniausiai Eurolygoje klystantys lietuviai padarė tik 9 klaidas, kai varžovai 14. Kauniečiams kojos nepakišo ir šlubavusi kova dėl kamuolių. „Panathinaikos“ ją laimėjo 32:30 ir po mūsiškių krepšiu nusiėmė net 11 kamuolių.

„Panathinaikos“ šiose rungtynėse metė tik 6 baudų metimus, iš kurių pataikė keturis. Tuo tarpu „Žalgiris“ prie baudų metimo linijos stojo net 21 kartą ir pataikė 19 metimų.

Svečiai taip pat prastai atakavo iš toli, pataikydami 7 metimus iš 23 (30,4 proc.).

Į Kauną sugrįžęs Lukas Lekavičius žaidė beveik 10 minučių, per kurias realizavo vieną tritaškį iš trijų ir pelnė tris taškus.

„Panathinaikos“ antroje rungtynių pusėje stengėsi remtis iš NBA atvykusiu naujoku Seanu Kilpatricku, bet amerikietis nespindėjo. Jis pelnė 11 taškų (4/9 dvit., 1/5 trit.) ir surinko 4 naudingumo balus.

Tai buvo antra „Žalgirio“ pergalė šio sezono tarpusavio dvikovose su „Panathinaikos“. Pirmas rungtynes Atėnuose kauniečiai laimėjo po pratęsimo 87:83.

Kitą savaitę „Žalgiris“ vyks į Milaną, kur lauks dviejų lietuvių atstovaujama „Olimpia“.

„Žalgiris“: A.White’as 15, M.Grigonis 13, N.Wolteras ir B.Daviesas po 10, P.Jankūnas ir D.Waltonas po 9, E.Ulanovas 7, Th.Walkupas 5, D.Thompsonas 4.

„Panathinaikos“: D.Thomas 14, S.Kilpatrickas ir N.Calathesas po 11.

***

Rungtynių eiga

***

Ketvirtas kėlinys: „Žalgiris“ – „Panathinaikos“ 82:69 (13:19, 20:18, 19:14, 30:18)

„Žalgiris“ kėlinį pradėjo dar vienu spurtu 7:0 ir kiek atitrūko 59:53. Puikią kėlinio pradžią pratęsė Th.Walkupas, pelnęs du taškus su pražanga bei padidinęs persvarą iki 62:53.

B.Daviesas ir D.Waltonas sumetė po du baudų metimus ir likus žaisti tris minutes kauniečiai įgijo dviženklę persvarą 71:61.

Netrukus Marius Grigonis įsūdė tritaškį, o greitoje atakoje D.Waltonas „pakabino“ kamuolį ore Aaron’ui White’ui, kuris šį sugrūdo į krepšį. „Žalgiris“ pabėgo 76:61 ir dėjo tašką rungtynėse.

Trečias kėlinys: „Žalgiris“ – „Panathinaikos“ 52:51 (13:19, 20:18, 19:14)

„Žalgiris“ kėlinį pradėjo E.Ulanovu tritaškiu ir M.Grigonio dvitaškiu su pražanga, taip išsiverždamas į priekį 39:37. „Žalgirio“ spurtas tęsėsi, o po A.White’o tolimo metimo jis išaugo iki 11:0. Sužaidus keturias minutes trečiame kėlinyje „Panathinaikos“ dar nebuvo pelnę nė taško, pažeidę taisykles penkis kartus ir Lietuvos čempionai pirmavo 44:37.

„Žalgirio“ spurtą malšino du svečių tritaškiai, o netrukus neatleistinai klydęs D.Waltonas padovanojo varžovams du lengvus taškus ir šeimininkų persvara sumenko iki dviejų taškų 48:46.

Antras kėlinys: „Žalgiris“ – „Panathinaikos“ 33:37 (13:19, 20:18)

„Panathinaikos“ kėlinio pradžioje trumpam buvo įgijusi divženklę persvarą 26:16, bet D.Waltonas įsmeigė tritaškį, P.Jankūnas pridėjo lengvus taškus iš po krepšio ir kauniečiai per pusę nurėžė atsilikimą.

„Žalgiris“ pratęsė spurtą iki 11:0 ir išsiveržė į priekį 29:28. Netrukus Graikijos čempionai atsakė savo spurtu 7:0 ir susigrąžino iniciatyvą 35:29.

„Panathinaikos“ kėlinį pabaigė netaikliu tritaškiu, bet įpusėjus rungtynėms pirmavo 37:33.

Pirmas kėlinys: „Žalgiris“ – „Panathinaikos“ 13:19

M.Grigonis vos per 51 sekundę surinko dvi asmenines pražangas ir jį priverstinai keitė Th.Walkupas. „Žalgiris“ pirmus taškus pelnė tik sužaidus kiek daugiau nei tris minutes, kai krepšio link sėkmingai prasiveržė E.Ulanovas. „Panathinaikos“ iki tol spėjo surinkti 9 taškus be atsako.

Š.Jasikevičius įpusėjus kėliniui N.Woltersą keitė net D.Waltonu, o jaunuoju R.Jokubaičiu. Kauniečių puolimas ir toliau strigo, Š.Jasikevičius per pirmą kėlinį išbandė visus tris savo įžaidėjus. Kelis kamuolius perėmę ir keletą lengvų taškų pelnę graikai toliau pirmavo 19:13.