Trečiadienio vakarą Vilniaus „Rytas” (1/1) patyrė itin skaudžią nesėkmę Europos taurės turnyre. 35 minutes rungtynių laiko pirmavę vilniečiai išvykoje paskutinę minutę nusileido „AS Monaco” (1/1) komandai.

Monake vykusi dvikova baigėsi šeimininkų pergale 75:70 (15:21, 15:11, 17:19, 28:19).

Ketvirtajame kėlinyje „Rytą” prie pergalės artino Martynas Echodas, jis tapo ir rezultatyviausiu Dainiaus Adomaičio auklėtiniu (13 taškų).

Vis tik, likus dviems pusantros minutės rezultatas buvo lygus (69:69), o nuo šios akimirkos taškus rinko tik „AS Monaco”.

6:1. Tokią atkarpą paskutinę minutę sužaidę šeimininkai užsitikrino pergalę. Vilniečiai pirmavo ir po pirmojo, ir po antrojo, ir po trečiojo kėlinių, tačiau lemiamą ketvrtį „AS Monaco” laimėjo 9 taškais.

Paskutinę sekundę baudų metimus dar metė D. J. Seeley, bet jie didelės įtakos galutiniam rezultatui neturėjo.

Vilniečiai trečiadienį suklydo 19 kartų, dvitaškius D. Adomaičio komanda metė 44 proc., o tritaškius – 24 proc. tikslumu.

Klampiose rungtynėse, vykusiose „taškas į tašką” stipresni buvo „Ryto” varžovai. Vilniečiai kitą Europos taurės dvikovą žais namuose, kai į Lietuvą atvyks Roko Giedraičio atstovaujama Berlyno ALBA.

„Monaco“: Elmedinas Kikanovičius ir Jarrodas Jonesas (8 atk. kam.) po 15, Geraldas Robinsonas 14, Ericas Buckneris 10, Derekas Needhamas 7.

„Rytas“: Martynas Echodas 13 (5/6 dvit., 3/3 baudos, 5 atk. kam.), Dominique’as Suttonas 12 (7 atk. kam.), Rokas Stipčevičius 11 (6/6 baudos), D.J. Seeley 10 (9 atk. kam.), Arciomas Parachouskis 8 (7 atk. kam.).

Rungtynių eigą nuo 20:00 val. tradiciškai galėjote sekti kartu su portalu tv3.lt

RUNGTYNIŲ EIGA:

Startiniai penketai:

„AS Monaco”: Derekas Needhemas, Paulas Lacombe, Elmedinas Kikanovičius, Jarrodas Jonesas, Geraldas Robinsonas.

„Rytas”: Deividas Sirvydis, Domminique'as Suttonas, D. J. Seeley, Rokas Stipčevičius, Artiomas Parakhouskis.

Ketvirtas kėlinys (75:70)

M. Echodas pelno svarbų dvitaškį ir „Ryto” atsarginių žaidėjų suolas kyla iš savo vietų (49:55).

D. Adomaičio auklėtiniai triskart nepataiko tritaškio būdami laisvi, o šeimininkai baudžia tuo pačiu iš vieno bandymo. (54:55). M. Echodas netrukus įkrauna kamuolį iš viršaus ir tampa rezultatyviausiu žaidėju (13 taškų).

Trečias kėlinys: (47:51)

„Ryto” jaunuolis D. Sirvydis pelno penktą savo tašką ir vilniečiai turi 6 taškų pranašumą (30:36). Technine pražanga baudžiami šeimininkai, tačiau „Rytas” proga nepasinaudoja.

Šeimininkai persveria rezultatą (38:37), dvi „AS Monaco” atakos baigiasi taškais su pražanga.

Prieš lemiamą ketvirtį vilniečiai priekyje keturių taškų skirtumu (47:51).

Antras kėlinys: (30:32)

Puikiai pirmąjį ketvirtį sužaidę vilniečiai skaičiuoja 6 taškų pranašumą. Aikštėje pirmąkart pasirodo ir Aistis Pilauskas.

D. Suttonas paskutinę antrojo kėlinio minutę sugrąžina vieno metimo persvarą vilniečiams (30:32).

Pirmas kėlinys: (15:21)

Pirmuosius rungtynių taškus pelno D. J. Seeley. „Vilniečiai, vilniečiai!”, – skanduoja Monake viešintys Vilniaus klubo gerbėjai.

Aktyvi rungtynių pradžia, „Rytas” savo žaidimą pagrinde formuoja per vidurio puolėją Artiomą Parakhouskį. Deivido Sirvydžio tritaškis išveda vilniečius į priekį (13:14). Netrukus įspūdingą dėjimą atlieka Domminique'as Suttonas.