Aaronas White’as ir Leo Westermannas lemiamu metu smeigė tritaškius ir Kauno „Žalgiris“ (6-7) įsirašė itin sudėtingą pergalę Turkijoje, taip sėkmingai pradėdamas Eurolygos dvigubą savaitę prieš svarbiausias metų šventes.

Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai išvykoje 75:71 (15:19, 18:20, 16:14, 26:18) palaužė blogiausią turnyro ekipą Stambulo „Darussafaka“ (1-12). Varžovams tai buvo jau vienuolikta iš eilės nesėkmė.

„Žalgiriui“ B. Daviesas pelnė 17 taškų (5/11 dvit.), L. Westermannas pridėjo 12, A. White’as ir Marius Grigonis po 10.

Žalgiriečiai vertėsi be Nate’o Wolterso ir Pauliaus Jankūno. Lietuviai metė net 35 baudų metimus, iš kurių tikslą pasiekė 28 (80 proc.). Tuo tarpu „Darussafaka“ prie baudų metimo linijos stojo tik 18 kartų, pataikė 11 (61,1 proc.).

„Žalgiris“ laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių 30:28, bet varžovams leido po savo krepšiu sugriebti net 12 jų. „Darussafaka“ paleido net 30 tritaškių, iš kurių tikslą pasiekė tik 10.

Dar pirmajame kėlinyje Š. Jasikevičius į aikštę metę 18-metį įžaidėją Roką Jokubaitį, kuris pelnė pirmuosius taškus Eurolygoje per savo karjerą. Gynėjas mačą baigė su 2 taškais (1/2 dvit.) per beveik penkias minutes žaidimo.

Klampiai besiklosčiusiame mače kauniečiai antrajame kėlinyje dar buvo priekyje, bet tada Jonas Diebleris pelnė 9 taškus iš eilės ir kiek atitolino šeimininkus.

Vėliau juos teko vytis iki pat ketvirto kėlinio pradžios. Beveik tris kėlinius ant suolo sėdėjęs Thomas Walkupas tada įspūdingu dėjimu persvėrė rezultatą ir prasidėjo nervų karas.

Tritaškiais ir dvitaškiais apsikeitus R.McCallumui ir A. White’ui turkai vis dar pirmavo 71:70, likus žaisti minutę.

Iki rungtynių pabaigos likus 26 sekundėms L. Westermannas smeigė tritaškį ir „Žalgiris“ pirmavo 73:71. Varžovų atakos metu B. Daviesas perėmė kamuolį, o „Darussafaka“ netrukus pažeidė taisykles prieš L. Westermanną.

Prancūzas, likus žaisti 6,9 sekundės, sumetė abi baudas ir įtvirtino šeštąją „Žalgirio“ pergalę.

Penktadienį „Žalgiris“ namie priims Tel Avivo „Maccabi“.

„Žalgiris“: B. Daviesas 17, L. Westermannas 12, A. White’as ir M. Grigonis po 10, A. Milaknis 8, Th. Walkupas ir E. Ulanovas po 6, D. Waltonas 4, R. Jokubaitis 2, A. Kavaliauskas, L. Birutis po 0.

„Darussafaka“: R. McCallumas 17, J. Diebleris 12, M. Brownas 11.