Dviejų iš eilės Kauno „Žalgirio“ (5-7) pergalių serija Eurolygoje nutrūko Miunchene. Be Nate’o Wolterso ir Antano Kavaliausko žaidę kauniečiai nesulaikė buvusio antrojo NBA naujokų biržos šaukimo ir pralaimėjo „Bayern“ (6-6) ekipai.

Lietuvos ir Vokietijos čempionų kovoje pastarieji buvo stipresni 88:84 (18:12, 28:26, 17:23, 25:23)

„Žalgiris“ nesulaikė 2011 metų antrojo NBA naujokų biržos šaukimo Derricko Williamso, kuris pelnė 27 taškus (7/10 dvit., 3/5 trit., 4/4 baud.), atkovojo 7 kamuolius ir surinko 35 naudingumo balus.

„Žalgirį“ į priekį vedė užsieniečių trio. Brandonas Daviesas pelnė 21 tašką (7/8 dvit., 7/9 baud.), atkovojo 6 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus ir surinko 33 naudingumo balus.

N.Woltersą starto penkete pakeitęs Leo Westermannas pridėjo 19 taškų (2/2 dvit., 5/7 trit.), atliko 6 rezultatyvius perdavimus ir surinko 21 naudingumo balą.

12 taškų pridėjo Aaronas White’as, 10 Artūras Milaknis, 9 Marius Grigonis. Po traumos grįžęs Paulius Jankūnas per 11 minučių pelnė 2 taškus.

Kauniečiai rungtynių pradžioje trumpai pirmavo 6:2, bet netrukus „Bayern“ atitrūko, antrame kėlinyje įgijo dviženklį pranašumą ir „Žalgiris“ į priekį vėl išsiveržė tik trečiojo kėlinio viduryje.

Iki tol kauniečiai tragiškai gynėsi ir atrodė pasimetę be N.Wolterso, bet viskas pasikeitė antroje rungtynių pusėje.„Žalgiris“ pradėjo gintis, o Leo Westermannas žaidimą stygavo vis užtikrinčiau.

Sužaidus dvi minutes ketvirtajame kėlinyje „Žalgiris“ dar pirmavo 65:63, bet pralaimėjo poros minučių atkarpą 0:10 ir krito į duobę.

Vis tik L. Westermannui grįžus į aikštę vaizdas keitėsi ir „Žalgiris“ priartėjo iki 74:76. Likus žaisti minutę bavarai turėjo septynių taškų pranašumą, bet per pusę minutės žalgiriečiai ją nubraukė iki dviejų taškų.

Kitoje aikštės pusėje N.Dedovičius lengvai įveikė A. Milaknį ir pelnė taškus iš po krepšio, taip padidindamas šeimininkų persvarą iki keturių taškų ir palikdamas 17 sekundžių.

B. Daviesas greitai atsakė dvitaškiu, „Bayern“ realizavo tik vieną baudą.

Kitoje aikštės pusėje B. Daviesas išprovokavo pražangą, primą baudos metimą pataikė, antrą prametė specialiai, bet kamuolį sugriebė šeimininkai. Aaronas White’as dar pažeidė taisykles, bet baudų metimais vokiečiai įtvirtino pergalę.

Ketvirtas kėlinys: „Bayern“ – „Žalgiris“

Vis tik L. Westermannui grįžus į aikštę vaizdas keitėsi ir „Žalgiris“ priartėjo iki 74:76.

Trečias kėlinys: „Bayern“ – „Žalgiris“ 63:61 (18:12, 28:26, 17:23)

„Bayern“ treneris buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės, nes „Žalgiris“ trečią kėlinį pradėjo spurtu 7:0 ir priartėjo 45:46.

Netrukus kauniečiai po ilgos pertraukos išsiveržė į priekį 47:46, 52:50.

Antras kėlinys: „Bayern“ – „Žalgiris“ 46:38 (18:12, 28:26)

Buvęs antrasis NBA naujokų biržos šaukimas D. Williamsas varė į neviltį į „Žalgirį“ ir „Bayern“ kėlinio pradžioje jau turėjo dviženklę persvarą 22:12.

„Žalgiris“ buvo priartėjęs, bet vėl paleido varžovus, įgijusius 11 taškų persvarą. Žaidimą pagyvino antras D. Waltono išėjimas į aikštę, po kurio Lietuvos čempionai priartėjo 28:35.

Š. Jasikevičius užsidirbo techninę pražangą, o kėlinį taikliu tritaškiu pabaigė L. Westermannas, sumažinęs atsilikimą iki vienženklio.

D. Williamsas jau buvo pelnęs 16 taškų.

Pirmas kėlinys: „Bayern“ – „Žalgiris“ 18:12

„Žalgiris“ tris minutes neleido šeimininkams pelnyti taškų ir žaidė per Brandoną Daviesą. Amerikietis vienas surinko šešis taškus, bet netrukus gynyba ėmė byrėti ir „Bayern“ buvo priekyje 9:6.

Kauniečiai keturias minutes nepelnė taškų, o „Bayern“ šią atkarpą laimėjo 9:0.

Tylą nutraukė M. Grigonio ir A. Milaknio prasiveržimai, bet vokiečiai išliko priekyje 18:12.

***

Pergalė „Žalgiriui“ leistų susilyginti su Milano „Olimpia“ bei „Barcelona“ ir išlikti tarp aštuonių geriausių. Pralaimėjimu atveju Lietuvos čempionai gali nusiristi net iki dvyliktos pozicijos.

„Žalgiris“ šiame mače versis be Nate’o Wolterso ir Antano Kavaliausko, sugrįžti turėtų Paulius Jankūnas. „Bayern“ dėl traumos nežais pagrindinis centras Devinas Bookeris.