Kinijos Hangdžou mieste tęsiasi pasaulio plaukimo čempionatas trumpajame (25 m) baseine.

Penktadienį 50 m laisvu stiliumi finale Simonas Bilis distanciją įveikė per 20,99 sek., užfiksavo naują Lietuvos rekordą bei užėmė ketvirtą vietą.

Lietuvį nuo trečios vietos ir bronzos medalio skyrė vos 0,05 sek.

Auksą iškovojo rusas Vladimiras Morozovas (20,33 sek.), sidabras atiteko amerikiečiui Caelebui Dresselui (20,54 sek.), bronza tenkinosi Bradley Tandy (20,94 sek.) iš Pietų Afrikos Respublikos.

Ketvirtadienį S.Bilis šioje rungtyje net du kartus pagerino Lietuvos rekordą. Atrankoje jis distanciją įveikė per 21.10 sek., o pusfinalyje – per 21.03 sek. Abu kartus jis bendroje įskaitoje užėmė 5-ąsias vietas.

Šiame pasaulio plaukimo čempionate S. Bilis dar dalyvaus 100 m plaukimo laisvuoju stiliumi rungtyje.

Čia lietuvis gins 2016 m. iškovotą pasaulio čempiono titulą.