51
Jonas Valančiūnas (nuotr. SCANPIX)

Jono Valančiūno atstovaujama Toronto „Raptors” (22/7) toliau tęsia savo dominavimą Nacionalinėje krepšinio asociacijoje (NBA). Toronto klubas išvykoje sutriuškino ir Los Andželo „Clippers” (17/10) ekipą, o lietuvis prie pergalės prisidėjo itin svariai.

51

„Raptors” išvykoje pelnė virš 120 taškų iš šeimininkus nugalėjo 123:99 (36:23, 34:34, 33:17, 20:25).

Pirmą kartą ant parketo pirmojo kėlinio pabaigoje pasirodęs J. Valančiūnas prisidėjo prie pirmo rimtesnio savo komandos spurto. Kai lietuvis pataikė sudėtingą metimą atilošus, ekipas skyrė 9 taškai (30:21).

Vis tik, antrajame kėlinyje pabudo varžovų lyderis Milošas Teodosičius. Serbas pataikė du tritaškius iš eilės, atliko kelis rezultatyvius perdavimus ir „Raptors” persvara ištirpo (42:38).

Kai atrodė, kad Toronto ekipai šiąnakt teks kaip reikiant paprakaituoti, klubo gerbėjus vėl šiek tiek nuramindavo J. Valančiūnas. Jis pelnė 4 taškus iš eilės, S. Ibaka pridėjo dar kelis taiklius metimus ir svečiai vėl įgavo dviženklį pranašumą (64:53).

Nuo šios akimirkos „Clippers” pradėjo byrėti. Dar trečiojo kėlinio pabaigoje tapo aišku, kad intrigos dvikovoje lemiamu metu liks nedaug. Po S. Ibakos dėjimo besibaigiant trečiajam kėliniui komandas jau skyrė 20 taškų (81:61).

Ketvirtajame kėlinyje persvara pasiekė ir 29 taškus (103:74), o savo efektingą pasirodymą tęsė J. Valančiūnas, nepabūgęs ir serbų milžino Bobano Marjanovičiaus.

J. Valančiūnas per 18 minučių viso pelnė 16 taškų (6/10 dvitaškių, 1/2 tritaškių, 1/2 baudų metimų), atkovojo 5 ir perėmė 2 kamuolius bei kartą prasižengė.

„Clippers“: Bobanas Marjanovičius 18, Danilo Gallinari 11, Tobiasas Harrisas 10, Mike'as Scottas ir Milošas Teodosičius po 9.

„Raptors“: Serge'as Ibaka 25 (9 atk. kam.), Kyle'as Lowry 21, Jonas Valančiūnas 16, Delonas Wrightas ir O.G. Anunoby po 12.