61
Kauno „Žalgiris“ – Vilniaus „Rytas“ rungtynių akimirka (Teodoras Biliūnas/Fotobankas)

Kauno „Žalgirio“ (12-1) krepšininkai sekmadienį nesunkiai laimėjo principinį Lietuvos krepšinio lygos mūšį.

61

Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai namuose 95:86 (22:14, 19:24, 30:16, 24:32) įveikė Vilniaus „Rytą“ (9-4).

Intriga šiame mače laikėsi tik pirmuosius du kėlinius, po kurių žalgiriečiai pirmavo 41:38.

Po ilgosios pertraukos aikštelės šeimininkai įjungė papildomą pavarą ir nubėgo toli į priekį.

Sostinės klubo gretose karjeros mačą LKL čempionate sužaidęs Dominique‘as Suttonas pelnė 25 taškus (9/11 dvit., 2/4 trit.), atkovojo 5 kamuolius ir surinko 24 naudingumo balus.

Žalgiriečiai taikliau metė dvitaškius (23/42 – 54% prieš 18/36 – 50%), tritaškius (10/18 – 55% prieš 11/25 – 44%) ir baudas (19/23 – 82% prieš 17/21 – 80%).

Aikštelės šeimininkai taip pat pralenkė varžovus pagal atkovotus kamuolius (32-31), rezultatyvius perdavimus (22-17), bei rečiau klydo (9-10).

Tuo metu svečiai iš sostinės atliko daugiau blokų (2-4), bei pranoko oponentus pagal perimtus kamuolius (3-7).

„Žalgiris“: Edgaras Ulanovas 15, Marius Grigonis (2/2 dvit., 1/1 trit., 7/7 baudos) ir Brandonas Daviesas po 14, Artūras Milaknis 11 (3/4 trit.), Leo Westermannas 9 (6 rez. perd.), Thomasas Walkupas 8 (5 atk. kam.).

„Rytas“: Dominique’as Suttonas 25 (9/11 dvit., 2/4 trit.), Eimantas Bendžius 20 (5/9 trit.), D.J. Seeley 14 (6/6 baudos), Rokas Stipčevičius 11.

Šioje dvikovoje abi komandos žaidė ne stipriausios sudėties.

Jau kuris laikas ekipoms negali padėti jų kapitonai Paulius Jankūnas ir Chrisas Krameris.

Sostinės klubas prieš šią dvikovą sulaukė prastų žinių dėl Evaldo Kairio. Peties traumą patyręs puolėjas gali nerungtyniauti iki pat šio sezono pabaigos.

Tuo metu „Žalgirio“ klubas leido pailsėti smulkias traumas patyrusiems Aaronui White‘ui ir Antanui Kavaliauskui.

Lyg to būtų maža, ketvirto kėlinio metu aikštelę šlubčiodamas paliko pagrindinis kauniečių įžaidėjas Nate‘as Woltersas.

Būtent dėl sumažėjusios rotacijos abi komandos suteikė nemažai šansų jaunimui.

„Žalgirio“ gretose debiutavo 18-metis puolėjas Erikas Venskus, o ant parketo trumpam išbėgę buvo ir Lukas Uleckas bei Rokas Jokubaitis. Dainius Adomaitis negailėjo laiko aikštelėje Deividui Sirvydžiui ir Marekui Blaževičiui.

Žalgiriečiai laimėjo ir pirmąją šių komandų akistatą sostinėje – 76:69.

DVIKOVOS EIGA:

Krepšinio šventė Kaune prasidėjo dar likus daugiau nei valandai iki šios dvikovos pradžios.

20-ies metų sukakties jubiliejų švenčiantys „Ryto“ sirgaliai, dar žinomi kaip „B tribūna“, surengė įspūdingą eiseną prie pat „Žalgirio“ arenos.

1 kėlinys: „Žalgiris“ – „Rytas“ 22:14

Dvikovą geriau pradėję žalgiriečiai iškart išsiveržį į priekį (4:0), tačiau Dominique Suttono du tritaškiai ir Roko Stipčevičiaus baudų metimai netrukus pakeitė rungtynių lyderį (6:9).

Pirmajame kėlinyje likus žaisti 3 minutes „Rytas“ dar buvo priekyje (11:13) po fantastiško D. Suttono dėjimo, tačiau vėliau pradėjo ryškėti aikštelės šeimininkų pranašumas.

Likusią ketvirčio atkarpą žalgiriečiai laimėjo 11:1 ir įgijo 8 taškų persvarą (22:14).

Š. Jasikevičius jau pirmajame kėlinyje suteikė progą Erikui Venskui, kuriam tai debiutinis karjeros mačas vilkint pagrindinės „Žalgirio“ komandos marškinėlius.

2 kėlinys: „Žalgiris“ – „Rytas“ 41:38 (22:14, 19:24)

Antrą kėlinį geriau pradėję vilniečiai greitai apkarpė žalgiriečių turėtą dviženklį pranašumą iki penkių (26:21), bei privertė Šarą paprašyti minutės pertraukėlės.

Kiek vėliau „Ryto“ legionieriaus DJ Seeley sėkmingi reidai krepšinio link ir Eimanto Bendžiaus tritaškis leido sušvelninti atsilikimą iki minimumo (33:32).

Per likusį ketvirčio laiką abi komandos keitėsi rezultatyviomis atakomis.

Paskutinio išpuolio metu DJ Seeley pelnė taškus su sirena, tačiau teisėjai jų neįskaitė – metimas buvo atliktas per vėlai.

Ilgąją pertrauką būdami priekyje pasitiko žalgiriečiai (41:38).

Pirmoje mačo pusėje „Žalgirį“ į priekį vedė 9 taškus įmetęs Artūras Milaknis (3/4 trit.), 8 surinko Thomasas Walkupas.

„Ryto“ gretose dominavo legionieriai. D. Suttonas (3/3 dvit., 2/3 trit.) pelnė 12, D. Seeley (3/3 dvit.) – 10.

3 kėlinys: „Žalgiris“ – „Rytas“ 71:54 (22:14, 19:24, 30:16)

Antroje mačo pusėje pradėjo ryškėti „Žalgirio“ pranašumas. Š. Jasikevičiaus auklėtiniai trečią kėlinį pradėjo spurtu 15:1 ir nubėgo į priekį (56:39).

Vienu metu rungtynės buvo pristabdytos dėl abiejų komandų žaidėjų susistumdymo:

Vaizdo įrašą peržiūrėję arbitrai nesportinėmis pražangomis nubaudė tris „Ryto“ krepšininkus – Mareką Blaževičių, D. Suttoną ir D. Seeley.

Tokios pačios nuobaudos sulaukė ir „Žalgirio“ puolėjas Edgaras Ulanovas.

Vėliau sostinės klubo žaidėjams privyko pristabdyti varžovų spurtą, tačiau prieš lemiamas dešimt minučių komandas skyrė pakankamai didelė praraja (71:54).

4 kėlinys: „Žalgiris“ – „Rytas“ 87:79 (22:14, 19:24, 30:16, 24:32)

Ketvirto kėlinio pradžioje aikštelės šeimininkai įgijo rekordinį pranašumą (82:62), tačiau svečiai iš sostinės rado jėgų sumažinti atsilikimą (87:79) iki vienaženklio skaičiaus.

Tačiau „Rytas“ savo lemiamą šturmą pradėjo per vėlai, bei turėjo pripažinti varžovų pranašumą