Kauno „Žalgirio” (3/5) krešininkai trečiadienį buvo per plauką nuo istorinės pergalės Maskvoje, kur susigrūmė su vietos CSKA (8/0) komanda. Kauniečiai išvykoje krito po pratęsimo, tačiau pasibaigus rungtynėms tapo panašu, kad jo galėjo ir nebūti.

Likus 3 minutėms „Žalgiris” turėjo 9 taškų pranašumą, tačiau jo išsaugoti nepavyko.

Pergalė atrodė ranka pasiekiama, kai likus minutei Šarūno Jasikevičiaus vadovaujama komanda dar buvo priekyje 3 taškais ir rengė savo ataką.

Tuomet Maskvos arenoje nutiko tai, kas turėjo svarbų vaidmenį nulemiant rungtynių baigtį – iš „Žalgirio” buvo akivaizdžiai atimtos 5 sekundės.

(atakos laikas pasikeičia iš 18 į 13 sek.)

Būtent šios atakos metu kauniečiams užpulti nepavyko todėl, kad baigėsi atakai skirtas laikas. Kamuolys buvo atiduotas CSKA krepšininkams, o jau kitoje atakoje Sergio Rodriguezas išlygino rezultatą – 84:84.

Atakos laikas pasikeitė ne tik televizijos žiūrovams (vaizdo grafikos kompiuteryje), tačiau ir arenos švieslentėje. Kas lėmė šią grubią sekretoriato klaidą, kol kas nėra aišku.

Po papildomų 5 minučių „Žalgiris” pralaimėjo 97:99.

Tai buvo 11-oji iš eilės kauniečių nesėkmė Maskvoje.