36
Rungtynių akimirkos (Teodoras Biliūnas/Fotobankas)

Kauno „Žalgiris” (3-4) penktadienio vakarą buvo per plauką nuo stebuklo, tačiau jo pasiekti nepavyko – mūšyje prieš „Barcelona” komandą (5-2) lemiamą atkarpą 17:4 laimėję kauniečiai po pratęsimo vis tik  turėjo pripažinti svečių pranašumą – 85:88.

36

45 minutes vykusi dvikova sulaukė itin didelio susidomėjimo ne tik Lietuvoje, bet ir Ispanijoje.

Vietinė žiniasklaida po dramatiškos pergalės savo komandą gyrė dėl charakterio ir tikino, kad „Žalgirį”, nors ir sunkiai, tačiau turėjo įveikti ir be pratęsimo.

„Taip žaidžianti „Barca” Š. Jasikevičiaus „Žalgirį” turėjo įveikti du kartus”, – rašė katalonų sporto dienraštis „El Mundo Deportivo“.

Barselonos sporto dienraštis „Sport” išskyrė ir lemiamų akimirkų svarbą bei  trenerių darbą. Jie teigė, kad Kaune vyko maestro ir mokinio dvikova, kurioje mokinys stipresnis tiesiog negalėjo būti.

„Barcelona” parodė charakterį. Jie ištvėrė sunkias akimirkas ir po pratęsimo iškovojo penktą pergalę iš eilės. Maestro Svetislavas Pešičius „labai mylimų” priešų dvikovoje nugalėjo mokinį Šarūną Jasikevičių”, – rašė „Sport”.

Dienraščio apžvalgininkai taip pat akcentavo tai, kad Barselonos ekipa aiškiai dominavo 35 minutes, tačiau vėliau, pakliuvę į duobę, įsiklausė į S. Pešičiaus patarimus ir pasiekė savo.

„Tiesą sakant, Barsa turėjo susitvarkyti ir be pratęsimo. Jie dominavo 35 minutes, tuo metu įgijo ir rekordinį 13 taškų pranašumą, viskas atrodė saugiai, tačiau žaidimas ir visa komanda netikėtai sutriko.

Pratęsimo galėjo nebūti vien dėl to, kad B. Daviesas turėjo progą išplėsti pergalę, tačiau komandoms 40-ies minučių nepakako. Vis tik, „Barcelona” nesubyrėjo ir charakterio, kurio nuolat reikalauja S. Pešičus, dėka, iškovojo dramatišką pergalę”, – analizavo „Sport”.

Kauno „Žalgiris” visas 3 šio sezono pergales iškovojo išvykose. Pirmosios pergalės namuose kauniečiai sieks penktadienį, kai į Lietuvą atvyks Maskvos srities „Chimki”.