Geriausias Lietuvos boksininkas, 30-metis Egidijus Kavaliauskas, atsidūrė per žingsnį nuo kovos dėl pasaulio čempiono diržo. Oklahomoje (JAV) naktį iš penktadienio į šeštadienį lietuvis paskutinę 3 raundo sekundę nugalėjo niekam nepralaimėjusį 28-erių metų Roberto Arriazą iš Nikaragvos.

Trečiasis raundas jau artėjo prie pabaigos, kai E. Kavaliauskas sudavė eilę smūgių varžovui R. Arriaza. Pastarasis suklupo, teisėjas ėmė skaičiuoti iki 10, o boksininkas per šį laiką taip ir nespėjo pakilti.

Lietuvis iškovojo kol kas didžiausią pergalę savo karjeroje. Beveik visos kovos metu E. Kavaliauskas liejo kraują, tačiau šis vakaras tiek Lietuvai tiek pačiam kovotojui taps istoriniu.

E.Kavaliauskas apgynė Šiaurės Amerikos (NABF) čempiono diržą. Jis taip pat laimėjo R.Arriazai priklausiusį WBO tarpkontinentinį čempiono diržą.

Lietuvis kartu su šia pergale smarkiai padidino savo galimybes kitąmet susikauti su WBO pusvidutinio svorio kategorijos pasaulio čempionu amerikiečiu Terence‘u Crawfordu.

Visa kova:

E.Kavaliauskas išliko nenugalėtas profesionalų ringe – 21 pergalė (17 nokautais) iš tiek pat bandymų.