0
„Žalgiris“ – „Barcelona“ (Teodoras Bilūnas/Fotobankas)

Kauno „Žalgirio“ (3-4) krepšininkai įspūdingai išplėšė pratęsimą ir turėjo progą laimėti, bet ir toliau lieka be pergalių namų arenoje šio sezono Eurolygos kovose.

Žalgiriečiai po pratęsimo 85:88 (19:23, 16:16, 16:21, 26:18, 9:12) nusileido „Barcelona“ (5-2) krepšininkams.

Tai buvo jau ketvirtasis „Žalgirio“ pralaimėjimas namų arenoje. Taip blogai savų žiūrovų akivaizdoje kauniečiai dar nebuvo pradėję jokio sezono Eurolygoje. Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai kol kas pergales skina tik išvykos rungtynėse.

Dar ketvirto kėlinio viduryje „Barcelona“ turėjo solidžią persvarą 72:59, bet lemiama šturmui Šaro kariauna kilo likus žaisti tris minutes ir turėdama 11 taškų deficitą.

Šią atkarpą „Žalgiris“ laimėjo net 13:2 ir išplėšė pratęsimą. Galėjo ir pergalę, bet B. Davieso metimas iš vidutinio nuotolio paskutinėmis sekundėmis nepasiekė tikslo.

Vis tik pratęsimą katalonai pradėjo 7 taškais be atsako ir nutolę 83:76 atgal nebesidairė.

Į Kauną sugrįžęs Kevinas Pangosas pratęsimo metu vaidino itin svarbų vaidmenį ir pataikė tritaškį, sudavusį skaudį smūgį „Žalgirio“ ambicijoms.

Viso kanadietis žaidė 21 minutę, pelnė 10 taškų (2/5 dvit., 1/2 trit., 4/3 baud.) ir atliko 5 rezultatyvius perdavimus.

„Žalgirį“ į priekį tempė užsieniečių tandemas. Aaronas White’as pelnė 21 tašką (7/9 dvit., 0/2 trit. 7/10 baud.), atkovojo 8 kamuolius, perėmė du ir surinko 31 naudingumo balą. Nate’as Woltersas pridėjo 19 (8/10 dvit., 1/5 trit.) bei atliko 6 rezultatyvius perdavimus.

Traumų kamuojamas Paulius Jankūnas žaidė 17 minučių ir per jas pelnė 5 taškus.

„Žalgirį“ dar labiau skandino varžovų tolimi šūviai, kurių jie pataikė net 12 iš 23 (52,2 proc.), o net penkis jų smeigė Kyle’as Kuricas, viso išmetęs šešis tritaškius ir daugumą jų iš sudėtingų situacijų. Jis su 15 taškų buvo rezultatyviausias svečių žaidėjas.

Tuo tarpu kauniečiai pataikė tik 5 metimus iš 22 (22,7 proc.).

„Žalgiris“ laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių (33-31), atliko daugiau rezultatyvių perdavimų (21-19) ir mažiau kartų klydo (8-11).

„Žalgiris“: A. White’as 21 (8 atk. kam.), N. Woltersas 19 (6 rez. perd.), B. Daviesas 12, Th. Walkupas 9 (6 atk. kam., 6 rez. perd.), E. Ulanovas 7, A. Milaknis ir P. Jankūnas po 5, A. Kavaliauskas 4, D. Waltonas 3.

„Barcelona“: K. Kuricas 15, A. Tomičius 14, Th. Heurtelis ir J. Balžičius po 11, K. Pangosas 10.

Pratęsimas: „Žalgiris“ - „Barcelona“ 85:88 (19:23, 16:16, 16:21, 26:18, 9:12)

Katalonai pratęsimą pradėjo spurtu 7:0, o prie jo prisidėjo ir tritaškį įmetęs K. Pangosas.

Ketvirtas kėlinys: „Žalgiris“ - „Barcelona“ 76:76 (19:23, 16:16, 16:21, 26:18)

Šaras buvo priverstas griebtis greitos minutės pertraukėlės, nes rezultatas toliau nejudėjo į gerą pusę, o žaidimas nesiklijavo. Svečiai likus žaisti 7 minutes pirmavo 64:54. Įpusėjus kėliniui situacija visiškai negerėjo ir po Ch. Singletono tritaškio svečiai pirmavo 72:59.

Kauniečiams buvo pavykę sumažinti atsilikimą iki vienženklio 63:72, bet priartėti dar labiau sekėsi sunkiai.

Bet tai buvo ne pabaiga - „Žalgiris“ įspūdingai spurtavo. Užsivedę žalgiriečiai paskutinių trijų minučių atkarpą laimėjo net 13:2 ir išplėšė pratęsimą. Galėjo ir pergalę, bet B. Davieso dvitaškis paskutinę sekundę buvo netikslus.

Trečias kėlinys: „Žalgiris“ - „Barcelona“ 50:60 (19:23, 16:16, 16:21)

Puikiai vienas prieš vieną žaidęs „Žalgiris“ įpusėjus kėliniui jau alsavo varžovams į nugarą 47:49.

Antroji kėlinio pusė jau buvo žymiai klampesnė ir „Žalgiris“ vėl nerado kelių varžovų krepšio link bei dažnai desperatiškai žaidė vienas prieš vieną. Tuo tarpu „Barcelona“ krepšininkams viskas sekėsi lengviau ir pačioje kėlinio pabaigoje jie antrą kartą rungtynėse įgijo dviženklę persvarą.

Antras kėlinys: „Žalgiris“ - „Barcelona“ 34:39 (19:23, 16:16)

Pirmus taškus kėlinyje „Žalgiris“ pelnė tik sužaidus tris minutes. Kauniečiai atrodė pasimetę tiek puolime, kuriame niekaip neįgyvendino derinių, tiek gynyboje, kurioje leido varžovams laisviems mesti tritaškius. „Barcelona“ tuo naudojosi ir įpusėjus kėliniui jau turėjo dviženklę persvarą 30:20.

Po dar vienos pertraukėlės „Žalgiris“ pagaliau atrado žaidėjus, galinčius sėkmingai gintis ir rasti kelius puolime. Kauniečiai surengė spurtą, kurį gesino tik itin sudėtingi K. Kurico tritaškiai, leidę „Barcelona“ klubui toliau pirmauti 38:32.

Pirmas kėlinys: „Žalgiris“ - „Barcelona“ 19:23

Svečiai rungtynes pradėjo maitindami kamuoliais A. Tomičių ir keliais tritaškiais. Tai leido „Barcelona“ krepšininkams pirmauti įpusėjus kėliniui 13:9.

Praėjus vos 30 sekundžiui po komercinės minutės pertraukėlės Šarūnas Jasikevičius vėl turėjo sukviesti savo auklėtinius pasitarimui, nes „Barcelona“ pelnė penkis taškus be atsako ir nutolo 18:9.

„Žalgirį“ gaivino D. Waltono tritaškis greitoje atakoje ir keturi iš eilės Th. Walkupo tritaškiai, leidę priartėti iki 18:20.

Katalonai per pirmą kėlinį pataikė net keturis tritaškius, bet labiausiai „Žalgiris“ kentėjo nuo savo paties klaidų gynyboje.