Ketvirtadienį startavusiame „Turkish Airlines Baltic Challenge Cup“ turnyre dramatišką pergalę po baudinių serijos iškovojo Lietuvos nacionalinė rinktinė.

Per plauką nuo pergalės per pagrindinį laiką buvę lietuviai galiausiai buvo priversti žaisti pratęsimą, tačiau nepalūžo ir iškovojo pirmąją naujojo trenerio Danielio Lacroix pergalę su Lietuvos rinktine – Japonijos rinktinę įveikę po baudinių serijos – 3:2. Pirmasis kėlinys sėkmingesnis buvo japonams – jie pelnė įvartį ir po pirmųjų dvidešimties minučių pirmavo prieš mūsų šalies atstovus.

Varžovų pranašumą lietuviams pavyko panaikinti antrajame kėlinyje, kai kiekybinę persvarą išnaudojo Arnoldas Bosas, pasižymėjęs po Nerijaus Ališausko perdavimo.

Trečiojo kėlinio pradžia įsimintina buvo Dovydui Streckiui – po „Kaunas Hockey“ žaidėjo metimo ritulį į vartus nukreipė oponentas, taip įrašydamas lietuviui pirmąjį oficialų įvartį atstovaujant nacionalinei ekipai.

Kai jau atrodė, jog šis įvartis taps pergalingu, vartininką šeštu aikštės žaidėju pakeitę Japonijos atstovai surado galimybę sugrįžti į rungtynes bei pasiuntė ekipas į pratęsimą.

Pratęsimo metu įvarčių žiūrovai neišvydo, o po jų sekusioje baudinių serijoje A. Boso ir Ugniaus Čižo tikslūs smūgiai, bei Manto Armalio atremti keturi baudiniai leido Lietuvos rinktinei iškovoti labai svarbią pergalę. Rytoj Lietuvos rinktinė turės poilsio dieną, o šeštadienį jie bandys laimėti A grupės kovas susitikdami su Baltarusijos komanda.