Šeštadienį finišavo Lietuvos futbolo federacijos (LFF) Pirmos lygos pirmenybės ir paaiškėjo naujieji čempionai. Po dramatiškos kovos „Panevėžio“ klubas įveikė tiesioginį konkurentą Kėdainių „Nevėžį“ 2:1 ir iškovojo kelialapį į A lygą.

Alexandro Curteiano vadovaujami panevėžiečiai prieš rungtynes turėjo visus kozirius savo rankose ir pirmavo prieš persekiotojus Alytaus „Dainavos“ futbolininkus vienu tašku, o „Nevėžį“ lenkė dviem.

Rungtynės Kėdainiuose vyko įtemptai ir žaidimas padovanojo žiūrovams puikų spektaklį, ypač susitikimo pabaigoje. Iki 70 minutės rezultatas buvo lygus 0:0, tačiau Andrejus Karvatskis savo galingu šūviu iš 30 metrų nuginklavo „Nevėžio“ vartininką Mindaugą Malinauską.

Susitikimui einant į pabaigą įtampos žaidime nemažėjo. Kėdainių klubui pavyko išlyginti rezultatą 88 minutę, kai Rimvydas Lipnevičius išnaudojo oponentų klaidą ir galva pasiuntė kamuolį į vartus iš arti.

Tačiau jau po minutės „Panevėžio“ pirmojo įvarčio autorius A. Karvatskis po minutės dar kartą nustelbė vietinę publiką ir tolimu šūviu į kairįjį kampą pelnė įvartį.

Paskutinėmis minutėmis „Nevėžis“ spaudė varžovus, bet Aukštaitijos sostinės ekipa išlaikė persvarą ir iššovė pergalės šampaną. „Panevėžys“ užsitikrino kelialapį į 2019 metų A lygos varžybas. Panevėžio miesto ekipa turės komandą aukščiausioje lygoje po šešių metų pertraukos.

Neramiai Kėdainiuose vykusių rungtynių eigą sekė „Dainavos“ atstovai. Donato Vencevičiaus auklėtiniams namuose nekilo problemų įveikiant „Kupiškio“ komandą, rungtynės baigėsi šeimininkų pergale 6:0. Vis dėlto „Panevėžio“ pergale paliko alytiškius antroje vietoje – jie turės pakovoti dėl kelialapio į aukščiausią divizioną atkrintamosiose varžybose su septintą vietą šį sezoną A lygoje užimsiančia komanda.

„Nevėžio“ nesėkme pasinaudojo Gargždų „Bangos“ klubas, kuris namuose 2:1 įveikė Kauno „Stumbro B“ komandą ir iškovojo bronzą.

Paskutinio turo rungtynių statistika:

„Nevėžis“ – „Panevėžys“ 1:2 (0:0) Kėdainių stadionas, 1300 žiūrovų Teisėjas – Jurij Paškovskij Įvarčiai: 70 min. A. Karvatskyi (0:1), 88 min. R. Lipnevičius (1:1), 89 min. A. Karvatskyii (1:2).

„Dainava“ – „Kupiškis“ 6:0 (3:0) Alytaus stadionas, 1630 žiūrovų Teisėjas – Artiom Gutvoskij Įvarčiai: 5 min. S. Vazquez (1:0), 10 min. S. Vazquez (2:0), 29 min. R. Banevičius (3:0), 58 min. P. Golubickas (4:0), 62 min. P. Golubickas (5:0), 84 min. S. Vazquez (6:0).

„Džiugas“ – „Utenis“ 1:0 (0:0) Telšių miesto centrinis stadionas, 400 žiūrovų Teisėjas – Ugnius Veprauskas Įvarčiai: 59 min. B. Anisas (1:0)

„Banga“ – „Stumbras B“ 2:0 (2:0) Gargždų miesto stadionas, 452 žiūrovai Teisėjas – Orestas Abramavičius Įvarčiai: 36 min. K. Urbaitis (1:0), 71 min. D. Zubauskas (2:0).

„Trakai B“ – „Vilniaus Vytis“ 3:2 (1:0) Trakų stadionas, 51 žiūrovas Teisėjas – Gediminas Macevičius Įvarčiai: 16 min. E. Dusevičius (1:0), 60 min. G. Paulauskas (1:1), 79 min. E. Andriušis (1:2), 83 min. E. Baniulis (2:2), 88 min. E. Dusevičius (3:2).

„Pakruojis“ – „Žalgiris B“ 2:0 (1:0) Pakruojo stadionas, 70 žiūrovų Teisėjas – Kęstutis Bartuškevičius Įvarčiai: 38 min. M. Kazilionis (1:0), 67 min. V. Viktoravičius (2:0).