Penktadienio vakarą Kaune vykusios Eurolygos savaitės rungtynės krepšinio gerbėjų turėjo nenuvilti.

Tris kėlinius pirmavę „Žalgirio“ (1/2) krepšininkai namuose po permainingos 75:82 (25:18, 17:16, 15:19, 18:29)  nusileido pernai Eurolygos finale žaidusiai Stambulo „Fenerbahče“ (3/0) ekipai.

Antrajame kėlinyje įsibėgėję kauniečiai susikrovė 16 taškų pranašumą (38:22), tačiau Željko Obradovičiaus auklėtiniai taip lengvai nepasidavė ir po ilgosios pertraukos pamažu perėmė iniciatyvą į savo rankas.

Eurolygos vicečempionai ypač užtikrintai žaidė ketvirtajame kėlinyje, kurį laimėjo 29:18.

Dvikovos pabaigoje „Žalgiris“ dar bandė kabintis varžovams į atlapus, tačiau klaidos lygoje vietoje neleido įkąsti priešininkams.

Žalgiriečiai laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių (24-19), tačiau kur kas dažniau klydo (18-10).

Aikštelės šeimininkai ir vėl pasakiškai atakavo krepšį: dvitaškiai – 18/31 (58,1%), tritaškiai – 10/18 (55,6%), baudų metimai – 9/10 (90%).

Tiesa, nuo jų nedaug atsiliko ir Turkijos klubas: dvit. – 16/28 (57,1%), trit. – 11/23 (47,8%), baud. – 17/18 (94,4%)

„Žalgiris“: Nate'as Woltersas 23 (4/7 tritaškiai, 6 rez. perd.), Artūras Milaknis (4/5 tritaškiai) ir Brandonas Daviesas (5/6 dvitaškiai, 6 atk. kam.) po 14, Leo Westermannas ir Marius Grigonis po 5.

„Fenerbahče“: Kostas Sloukas 20 (4/6 tritaškiai, 5 rez. perd.), Luigi Datome 11 (3/4 tritaškiai), Janas Vesely 10, Tyleris Ennisas 9.

„Žalgirio“ kapitonui Pauliui Jankūnui tai buvo 300-osios rungtynės Eurolygoje. Lietuvis per 22 minutes pelnė 4 taškus ir atkovojo 2 kamuolius.

Kitose Eurolygos rungtynėse kauniečiai spalio 26-ą dieną išvykoje kovos prieš Atėnų „Panathinaikos“ klubą, kurio garbę gina buvęs žalgirietis Lukas Lekavičius.

STARTO PENKETAI:

Kauno „Žalgiris“: Thomas Walkupas, Nate‘as Woltersas, Artūras Milaknis, Paulius Jankūnas ir Brandonas Daviesas.

Stambulo „Fenerbahče“: Nicolo Melli, Kostas Sloukas, Marko Gudurič, Luigi Datome ir Joffrey Lauvergne.

DVIKOVOS EIGA:

Sklidinai užpildyta Kauno „Žalgirio“ arena kurtinančiu švilpimu pasitiko svečius iš Turkijos. Rungtynių komentatoriui tariant „Fenerbahče“ žaidėjų pavardes, kažką girdėti buvo misiją neįmanoma.

Eurolyga šią akistatą paskelbė savaitės rungtynėmis, ir panašu, jog „Žalgirio“ gerbėjai šią žinią priėmė pavyzdingai.

1 kėlinys: „Žalgiris“ – „Fenerbahče“ 25:18

Visas tris pirmas atakas rezultatyviai užbaigę aikštelės šeimininkai „Fenerbahče” strategą Željko Obradovičių jau antrą dvikovos minutę privertė prašyti minutės pertraukėlės (7:2).

Rungtynės prasidėjo aukšta nata. Per pirmąsias penkias minutes abi komandos pataikė po du tolimus metimus ir sparčiai rinko taškus puolime (16:12).

Baigiantis pirmajam kėliniui Š.Jasikevičius ryžosi vienu metu aikštelėje laikyti abu ekipos vidurio puolėjus iš Lietuvos – Antaną Kavaliauską ir Lauryną Birutį (22:16).

Pirmą kėlinį „uždarė“ Artūro Milaknio tritaškis (25:18). Tai jau antrasis snaiperio taiklus tolimas metimas šį vakarą.

2 kėlinys: „Žalgiris“ – „Fenerbahče“ 42:34 (25:18, 17:16)

Antro kėlinio pradžioje po šešto Brandono Davieso pelnyto taško žalgiriečiai pirmą kartą įgijo dviženklį pranašumą (29:18).

Aikštelės šeimininkai nemažino apsukų ir po Nate‘o Wolterso tritaškio metimo susikrovė apčiuopiamą persvarą (38:22).

Vis tik, Eurolygos čempionai greitai surengė savo spurtą ir gerokai apkarpė „Žalgirio“ turėtą persvarą (38:31).

Po 2 kėlinio kauniečiai pirmavo 42:34. Pirmoje mačo pusėje aikštelės šeimininkų gretose rezultatyviausiai rungtyniavo po 10 taškų įmetę Brandonas Daviesas ir Nate‘as Woltersas. Priešininkų komandoje po 7 taškus pelnė Nicolo Melli ir Kostas Sloukas.

Kauniečiai laimėjo kovą po krepšiais (14-9), atliko daugiau rezultatyvių perdavimų (9-8), tačiau dažniau klydo (5-4).

3 kėlinys: „Žalgiris“ – „Fenerbahče“ 57:53 (25:18, 17:16, 15:19)

Po ilgosios pertraukos „Fenerbahče“ krepšininkai į aikštelę sugrįžo maksimaliai susikaupę ir priartėjo prie „Žalgirio“ iki 4 taškų skirtumo (47:43). Paskutinį kartą tiek taškų komandos skyrė pirmajame dvikovos kėlinyje.

Septynis taškus iš eilės pelnęs N.Woltersas netrukus vėl atstatė prieš ilgąją pertrauką turėtą pranašumą (54:46).

Ketvirčio pabaigoje kelis kartus suklydę žalgiriečiai priešininkams leido vėl sumažinti atsilikimą. Prieš lemiamas 10 minučių aikštelės šeimininkai pirmavo 57:53.

4 kėlinys: „Žalgiris“ – „Fenerbahče“ 75:82 (25:18, 17:16, 15:19, 18:29)

Lemiamo kėlinio pradžioje Ž.Obradovičiaus auklėtiniai padirbėjo iš peties ir po labai ilgos pertraukos vėl išsiveržė į priekį (61:63).

Svečiai iš Stambulo toliau tęsė sėkmingą žaidimo atkarpą ir pavojingai atitrūko (64:72).

Likus žaisti kiek daugiau nei minutę komandas teskyrė keturi taškai (75:79), tačiau šilto ir šalto matę „Fenerbahče“ krepšininkai dvikovos pabaigą sužaidė užtikrintai ir Eurolygoje iškovojo trečią pergalę iš tiek pat galimų.

PRIEŠ RUNGTYNES:

„Fenerbahce“ krepšininkai per pirmuosius turus demonstravo pavydėtiną taiklumą. Jie dvitaškius mėtė 67, o tritaškius 49 proc. taiklumu.

Turkijos čempionų gretose rezultatyviausiai rungtyniauja vidutiniškai po 15,5 taško pelnantis aukštaūgis Janas Vesely. Be to, jis atkovoja po 7 kamuolius, pataiko 85 proc. dvitaškių, renka 26 naudingumo balus. Puolėjai Nikola Kaliničius ir Luigi Datome įmeta po 13 taškų.

„Fenerbahce“ po praėjusio sezono išsaugojo sudėties branduolį. Iš svarbesnių žaidėjų pasitraukė Bradas Wanamakeris, Jamesas Nunnaly ir Jasonas Thompsonas.

Klubą papildė įžaidėjas Tyleris Ennisas, kuris prieš tai atstovavo NBA ekipai „Los Angeles Lakers“. Į Stambulą persikėlė ir aukštaūgis Joffrey Lauvergne. Jis praėjusį sezoną buvo kito NBA klubo „San Antonio Spurs“ narys.

Praėjusį sezoną Stambulo komanda nužygiavo iki finalo, kur 80:85 pralaimėjo Madrido „Real“. 2017-2018 m. turnyre „Fenerbahce“ su „Žalgiriu“ kovėsi tris kartus. Stambule 90:89 triumfavo žalgiriečiai, Kaune 85:78 – Turkijos ekipa, o finalo ketverto pusfinalyje Belgrade 76:67 pergalę vėl šventė „Fenerbahce“. 2017-aisiais šis klubas tapo Eurolygos čempionu.

Iš viso Eurolygoje šie klubai tarpusavyje žaidė 15 kartų. 10 sykių stipresnė buvo Turkijos komanda. Pastarąjį kartą Kaune „Žalgiris“ grėsmingus varžovus įveikė 2011 metų vasarį (85:84).

Žalgiriečių treneris Šarūnas Jasikevičius neabejoja, jog aiškūs šio vakaro dvikovos favoritai yra svečiai iš Turkijos:

„Toks jau sezono tvarkaraštis – atvyksta vieni favoritų. Komanda žaidžia kaip iš natų. Pridėjo du NBA žaidėjus. Jie dar nerodo tikrojo veido ir jiems reikia suprasti Europos krepšinį, bet... „Fenerbahče“ yra maksimalūs favoritai.

Žymiai maloniau priimti iššūkį turint 1/1, o ne 0/2. Turime perlipti per save ir kovoti iš visų jėgų, jog turėtume šansus prieš tokį grandą kaip „Fenerbahče“.

Tuo metu Stambulo ekipos strategas Željko Obradovičius tikino nekantriai laukiantis dar vienos akistatos su Šaro „Žalgiriui“

Visada malonu atvykti žaisti čia, į Kauną. Eurolyga dar tik prasidėjo, pirmą kartą šį sezoną turime „dvigubą“ savaitę. „Žalgiris“ šiek tiek pasikeitė, turi naujų žaidėjų. Dar tik sezono pradžia. Visiems reikia laiko įsivažiuoti, tobulinti žaidimą.

Dar labai anksti kalbėti apie sezono pasirodymus ir kokioje vietoje komandos bus pavasarį, viskas tik prasideda. Šarūno vadovaujamas „Žalgiris“ visada bus ambicingas, praėję metai jiems buvo puikūs ir jie vėl eis tuo pačiu keliu.

Eurolyga kiekvienais metais yra sudėtingas turnyras, visos komandos nori būti priekyje. Bus matyti, kaip klostysis sezonas. Linkiu Šarui viso ko geriausio“, – sakė Ž. Obradovičius.