Lietuvos nacionalinė futbolo rinktinė UEFA Tautų lygos varžybose patyrė ketvirtą pralaimėjimą iš eilės. Edgaro Jankausko auklėtiniai sekmadienį C diviziono 4 grupės rungtynėse namuose 1:4 pralaimėjo Juodkalnijai.

Pirmąjį šių komandų mačą namie žaidusi Juodkalnija laimėjo 2:0.

Stadiono šeimininkai Vilniuje palūžo jau pirmajame kėlinyje. Vsų pirma, 10-ą susitikimo minutę pasižymėjo svečių puolėjas Stefanas Mugoša.

Vėliau savo komandos persvarą padvigubino Borisas Kopitovičius (35), o prieš pat kėlinio pabaigą 11 metrų baudinį realizavo tas pats S.Mugoša (45).

Antrajame kėlinyje abu įvarčiai buvo pelnyti prieš pat finalinį teisėjo švilpuką.

Juodkalnijos futbolininkas Darko Zoričius (86) kontratakos metu dar kartą nuginklavo lietuvių vartininką Ernestą Šetkų.

Šią dvikovą vainikavo įspūdingas Lietuvos rinktinės gynėjo Rolando Baravyko (88) smūgis per save.

Kitose šios grupės rungtynėse Rumunija namuose sužaidė lygiosiomis 0:0 su Serbija.

Sužaidus keturis turus būtent serbai (8 taškai) pirmauja šiame pogrupyje. Juodkalniečiai (7) antri, rumunai (6) – treti, lietuviai (0) – paskutiniai ketvirti.

UEFA Tautų lygos varžybose Lietuvos komandai dar liko sužaisti dvi rungtynes išvykose prieš Rumunijos ir Serbijos futbolininkus.

STARTINĖS KOMANDŲ SUDĖTYS:

Lietuva: Ernestas Šetkus, Linas Klimavičius, Justinas Januševskis, Arvydas Novikovas, Vykintas Slivka, Modestas Vorobjovas, Nerijus Valskis, Valdemar Borovskij, Fiodoras Černychas (kapitonas), Rolandas Baravykas.

Juodkalnija: Danijel Petkovič, Filip Stojkovič, Boris Kopitovič, Žarko Tomaševič, Marko Vešovič, Stefan Mugoša, Vladimir Jovovič, Nebojša Kosovič, Aleksandar Ščekič, Mirko Ivanič, Marko Simič (kapitonas).

DVIKOVOS EIGA:

1 kėlinys:

5 min. Pirmąsias penkias minutes abi komandos nesukūrė pavojingų atakų, vyksta žvalgyba.

10 min. (ĮVARTIS) Pirmasis smūgis – pirmasis dvikovos įvartis. Juodkalnijos puolėjas Stefanas Mugoša išveda savo komandą į priekį (0:1).

17 min. Chaosas Lietuvos baudos aikštelėje vos nesibaigė antru juodkalniečių įvarčiu. Sunkiai kamuolį graibęs lietuvių vartininkas Ernestas Šetkus spėjo ištraukti kamuolį iš vartų.

19 min. Pirmasis stadiono šeimininkų smūgis į vartus. Arvydas Novikovas išbandė savo laimę iš baudos aikštelės prieigų.

27 min. Lietuvių baudos aikštelėje pargriautas Juodkalnijos futbolininkas Marko Vešovičius prašė 11 metrų baudinio, tačiau teisėjo švilpukas tylėjo.

35 min. (ĮVARTIS). Greitos kontratakos metus svečiai uždirbo kampinį, kurį netrukus pavertė įvarčiu. Juodkalnijos persvarą smūgiu galva padvigubino Borisas Kopitovičius (0:2).

39 min. Nerijaus Valskio smūgis galva iš artimos distancijos. Juodkalnijos vartininkas Danijel Petkovič šiai atakai buvo pasiruošęs.

41 min. Rolandas Baravykas pabando savo laimę iš tolimos distancijos. Po lietuvio smūgio kamuolys skrieja visai šalia vartų.

45 min. (ĮVARTIS) Prieš pat pirmo kėlinio pabaigą – dar vienas dūris lietuviams. Geltoną kortelę užsidirbęs Lukas Klimavičius baudos aikštelėje sužaidė ranka. 11 metrų baudinį realizavęs Stefanas Mugoša pelno savo antrą įvartį šį vakarą (0:3).

2 kėlinys:

46 min. Po ilgosios pertraukos Lietuvos komandoje Modestą Vorobjovą pakeitė Mantas Kuklys.

49 min. Dar vienas keitimas lietuvių gretose. Vietoje komandos kapitono Fiodoro Černycho aikštelėje pasirodė Deimantas Petravičius.

53 min. Ką tik aikštelėje pasirodęs D.Petravičius iškart ėmėsi darbo. Smūgį iš baudos aikštelės prieigų atlikęs lietuvis privertė gerokai padirbėti Juodkalnijos vartininką.

56 min. Keitimas Juodkalnijos komandoje. Marko Vešovičių pakeitė Asmir Kajevič.

69 min. Viena retesnių Juodkalnijos klaidų šiame susitikime. Sumaištimi varžovų baudos aikštelėje pabandė pasinaudoti Vykintas Slivka, tačiau jo smūgį atrėmė priešininkų vartininkas.

72 min. Juodkalnijos gretose vietoje Vladimiro Jovovičiaus pasirodė Fatosas Bečiraj.

73 min. Lietuviai sukūrė geriausią proga pelnyti įvartį šiame mače, tačiau N.Valskio iš kelių metrų atstumo smūgiuotą kamuolį vartų link sugavo D.Petkovič.

79 min. Paskutinis stadiono šeimininkų keitimas. Vietoje N.Valskio į aikštelę žengė Donatas Kazlauskas.

84 min. Pavojingas lietuvių išpuolis, atakos smaigalyje atsidūrė Valdemar Borovskij.

86 min. (ĮVARTIS) Darko Zoričius muša jau ketvirtą šio vakaro įvartį (0:4).

88 min. (ĮVARTIS) Lietuvos rinktinei paguodos įvartį fantastišku smūgiu per save pelnė Rolandas Baravykas (1:4).

PRIEŠ RUNGTYNES:

Lietuvos nacionalinės rinktinės treneris Edgaras Jankauskas prieš akistatą su Juodkalnija teigė, jog lyginant su praėjusia akistata prieš Rumuniją, komandos sudėtyje bus pokyčių.

„Pokyčių sudėtyje bus. Labai daug jėgų atidavėme rungtynėse su Rumunija, bet dabar nėra kelionės ir žaisime namuose. Mums turi užtekti laiko atsistatymui, visos komandos yra panašioje padėtyje. Turime ir žaidėjus, kurie gali pakeisti traumuotus futbolininkus“, - sakė treneris.

Anot E.Jankausko, pirmųjų rungtynių Juodkalnijoje buvo padarytos išvados ir dabar komanda nenori žvalgytis atgal: „Tos rungtynės mums nesusiklostė dėl įvairių priežasčių. Antrajame kėlinyje žaidėme garbingai ir geriau nei pirmajame. Mes tikrai galime žaisti geriau ir dabar optimistiškai žiūrime į sekmadienį“.

Tuo metu Juodkalnijos rinktinės treneris Ljubiša Tumbakovičius vylėsi, kad jo ekipai pavyks atsigauti po šią savaitę patirtos nesėkmės prieš Serbiją – 0:2.

„Mes analizavome mačą su Serbija. Žiūrėjome į pozityvius dalykus, kurių keletas buvo. Turėjome susitikimą, kuriame akcentavome psichologinius dalykus. Norime išlaisvinti žaidėjus nuo streso“, – kalbėjo L.Tumbakovičius.

Strategas pažymėjo, jog tikisi sunkios akistatos prieš Lietuvą.

„Lietuviai pakeitė keletą žaidėjų. Tai nėra aukščiausios klasės žaidėjai, bet jie mums nežinomi. Jie ko gero pagerins savo žaidimą, žais labiau atakuojantį futbolą, nes neturi ko prarasti. Jie gerai organizuoti, disciplinuoti ir jie nori žaisti. Tiek mače su Rumunija, tiek su Serbija lietuviai turėjo progų įmušti“, – apie Edgaro Jankausko treniruojamą Lietuvos rinktinę sakė L.Tumbakovičius.