158
Mickas Schumacheris (nuotr. facebook.com)

Savaitgalį Vokietijos „Hockenheim“ trasoje finišavo 2018 metų FIA (tarptautinė automobilių sporto federacija) Formulės-3 čempionatas.

158

Nuostabią formą antroje sezono pusėje demonstravęs Mickas Schumacheris čia užsitikrino čempiono vardą.

Šiemet F-3 sezoną iš viso sudarė 10 etapų. Kiekviename iš jų lenktynininkai varžėsi trijose atskirose kvalifikacijose ir lenktynėse.

Iškovoti taškai yra skaičiuojami lygiai ta pačia tvarka kaip ir F-1.

Į gimtąją Vokietiją M.Schumacheris atvyko turėdamas 49-ių taškų persvarą prieš ilgą laiką čempionate pirmavusį britą Danielį Ticktumą.

Pirmose šio savaitgalio lenktynėse „Hockenheim“ trasoje vokietis dar nesugebėjo užsitikrinti čempiono titulo. Iš 7-os vietos startavęs pilotas lenktynių metu susidūrė su komandos draugu, buvo priverstas pasukti į techninio aptarnavimo zoną ir finišo tiesiąją pasiekė 12-as.

Vis tik, sekančiose dviejose lenktynėse jis užėmė dvi antrąsias vietas ir tapo Formulės-3 čempionu.

Galutinėje čempionato pilotų įskaitoje Mickas Schumacheris (365 tšk.) 59 taškais aplenkė D.Ticktumą (306) ir pirmą kartą tapo Formulės serijų čempionu.

Tokia įtikinama vokiečio persvara bendroje įskaitoje kelia žavesį, kadangi įpusėjus čempionatui jis nuo D.Ticktumo atsilikinėjo 87-iais taškais.

Tai buvo antrasis Micko sezonas F-3 pirmenybėse. Abu sezonus jis gynė PREMA komandos garbę. Pernai vokietis bendroje pilotų įskaitoje finišavo 12-as.

Įdomu, jog Mickui netiesioginėje kovoje netgi pavyko pralenkti savo tėvą, 7-is kartus Formulės-1 čempioną Michaelį Schumacherį.

Legendinis pilotas F-3 čempionu tapo būdamas 21-erių. Mickui šiuo metu yra 19 metų.

Tiesa, vos tik tapęs F-3 čempionu, Michaelis jau sekančiais metais debiutavo Formulės-1 lenktynėse.

Bent jau kol kas, Mickui toks didelis karjeros šuolis nėra prognozuojamas. Daugelio nuomone jaunuolis sekančiame sezone vairuos PREMA bolidą Formulės-2 čempionate.