50
Rungtynių akimirkos (Greta Skaraitienė/Fotobankas)

Kauno „Žalgirio“ vyrai pademonstravo milžinišką charakterį, kuris leido iškovoti pergalę pirmame Lietuvos grandų mūšyje. Kauniečiai 76:69 palaužė Vilniaus „Rytą“, rungtynių pabaigoje surengdami spurtą 22:0.

50

Prasidėjus lemiamam kėliniui šeimininkai pirmavo 68:54, bet tada atsimušė į kauniečių sieną ir nepelnė taškų aštuonias minutes.

„Malonu išlošti tokias rungtynes. Tokių jų ir tikėjomės. Reikia iš naujo pajusti šią atmosferą ir naujiems žaidėjams prie jos prisitaikyti. Abi komandos šiai dienai yra labai toli nuo tikro savo veido, bet neužilgo jį pasieks.

Tai smagus taškas ir einame toliau“, – po mačo pergalės per daug nesureikšmino „Žalgirio“ treneris Šarūnas Jasikevičius.

Jis ilgai neieškojo atsakymo, kas leido surengti žudantį spurtą ketvirtame kėlinyje.

„Pavyko nedaryti kvailų klaidų. Žaidėjams reikia viską praeiti, tai normalu. Jeigu trečiame kėlinyje sugebame praleisti 21 tašką ir nesugebame įeiti į „bonusą“, reiškia dar kažko nesuprantame. Nieko naujo nepasakysiu. Dar nesuprantame, kur galime rizikuoti, kur ne. „Rytas“ baudė kiekvieną mūsų klaidą.

Jų tritaškiai sukėlė panikos gynyboje ir nesupratome, kur rizikuojame. Labai daug išvadų iš šių rungtynių nedaryčiau.

Super, kad turime charakterį ištraukti tokias rungtynes. Bet geresni varžovai tave nubaus už tokias klaidas“, – apie spurtą kalbėjo Š. Jasikevičius.

Treneris dar kartą pasidžiaugė naujokais, bet pripažino, kad šios rungtynės parodė, jog dirbti reikia dar daug.

„Surinkome puikius vyrus. Jie labai stengiasi ir labai nori. Bet kad ateitų automatiškumas veiksmuose reikia laiko, praeiti gerus ir blogus dalykus.

Kai įžaidėjai įvedė mus į sistemą, atrodėme neblogai. Bet kai neįvedė, ne tik blogai sustojome puolime, bet dar ir prasileidome taškų. Tai ir yra disciplina ir gebėjimas valdyti komandą. Tai yra ant įžaidėjų ir mano pečių“, – vertino jis.

Atskirų pagyrų nusipelnė Marius Grigonis. Jis pirmoje rungtynių pusėje buvo nepastebimas ir žaidė vos porą minučių. Į aikštę jis grįžo trečio kėlinio pabaigoje ir daugiau nebuvo pakeistas. Per ketvirtą kėlinį gynėjas pelnė 9 iš 12 savo taškų, o rezultatyvumu nusileido tik 20 taškų surinkusiam Nate’ui Woltersui.

„Marius tikrai yra žaidėjas su charakteriu, jis tikras žalgirietis ir jaučia tą dvasią. Iš jo jautėsi didžiulis juodas darbas, kuris atsipirko per paskutines minutes“, – auklėtinį gyrė Šaras.