Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė pratęsė pergalių seriją FIBA 2019 metų pasaulio krepšinio čempionato Europos zonos atrankos antrojo etapo J grupės varžybose. Penktadienį lietuviai Osijeke 84:83 (21:21, 15:22, 19:20, 21:28) įveikė Kroatiją, o Dainius Adomaitis po mačo nukėlė kepurę prieš žaidėjus.

Lietuviai (7 pergalės ir 0 pralaimėjimų) toliau lieka vienvaldžiais šios grupės lyderiais, o kroatai (3/4) yra turnyro lentelės viduryje.

Mūsiškiai beveik visas rungtynes kontroliavo jų eigą ir ketvirto kėlinio metu turėjo dviženklę persvarą, tačiau 4 NBA žaidėjus turėjusi Kroatija pabudo ir sugebėjo išlyginti rezultatą. Vis tik Lietuva iniciatyvos galutinai neatidavė ir šventė pergalę.

„Norėjau padėkoti sirgaliams, kurie sunkiu momentu sugebėjo duoti atkirtį vietinei publikai. Kol priėmėme gerus sprendimus, tol viskas buvo gerai, kontroliavome rungtynes. Vienu momentu jie pradėjo gintis aikšte ir sprendimai suprastėjo, atsirado nervingumas, skubėjimas.

Akcentavome, kad privalome būti agresyvūs ir atakuoti tuo žaidėjus, kuriuos norime.

Noriu pagirti vyrus už atsidavimą, kovingumą, energiją, kurią rodė. Daugumoje atvejų darėme tai, ką buvome sutarę per treniruotes“, – po mačo sakė D.Adomaitis.

Lietuviai gana sėkmingai susitvarkė su ryškiausiomis varžovų žvaigždėmis Bojanu Bogdanovičiumi ir Dario Šaričiumi. Nors abu buvo rezultatyvūs, krepšį atakavo neitin sėkmingai.

Bojanas Bogdanovičius pelnė 22 (2/8 dvitaškiai, 4/9 tritaškiai, 6/6 baudos), Dario Šaričius 19 taškų (6 atk. kam., 5/10 dvitaškiai, 2/5 tritaškiai,3/4 baudos).

„Iki tol, kol darėme tai, ką susitarę, jų procentas buvo dar mažesnis. Jie labai aukšto lygio žaidėjai ir klaidomis vėliau pasinaudojo“, – vertino treneris.

Jis gyrė visą komandą už veiksmus aikštėje ir pripažino, kad visi įnešė savo indėlį į pergale. Lietuva buvo nuvertinama prieš dvikovą su Kroatija, kadangi į rintkinę neatvyko daugybė geriausių žaidėjų.

„Noriu nukelti kepurę prieš žaidėjus“, – pasakė treneris.

Kitas rungtynes lietuviai žais pirmadienį su Nyderlandais.