Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė penktadienį pradėjo FIBA pasaulio čempionato atrankos varžybų antrajį etapą. Dainiaus Adomaičio auklėtiniai išvykoje rezultatu 83:84 nugalėjo Kroatijos krepšininkus.

Lietuviai pasaulio čempionato atrankoje kol kas ir toliau žengia be pralaimėjimų. Rinktinė su septyniomis pergalėmis užtikrintai pirmauja J grupėje.

D. Adomaičio vadovaujama rinktinė rungtynes pradėjo aukštu tempu, kurį išlaikė beveik viso susitikimo metu. Ypač gerai lietuviams sekėsi kėlinių pradžios, kaskart leidusios šiek tiek padidinti taškų skirtumą.

Antrojo kėlinio metu lietuviai po pelnyto tritaškio pirmavo 12 taškų skirtumu, tačiau į ilgąją pertrauką rinktinė išėjo turėdama 7 taškų persvarą.

Kovingas trečias kėlinys lietuviams taip pat susiklostė sėkmingai, jo metu rinktinė vėl pirmavo 12 taškų, tačiau atitrūkti neleido puikus B. Bogdanovičiaus žaidimas. Vien trečiame kėlinyje jis pelnė 15 taškų.

Ketvirtą kėlinį lietuviai vėl pradėjo sėkmingai, tritaškis E. Bendžiaus metimas leido atitrūkti 11 taškų skirtumu, tačiau Kroatai viso kėlinio metu nuosekliai mažino skirtumą. Vis dėl to kovingai nusiteikę lietuviai išsaugojo pranašumą iki rungtynių pabaigos.

Rinktinės žaidimą Kroatijoje stebėjo ir pusšimtis sirgalių iš Lietuvos

Kitas Lietuvos rinktinės iššūkis laukia pirmadienį Vilniuje. D. Adomaičio auklėtiniai priims Nyderlandų krepšininkus.

Kroatija: Bojanas Bogdanovičius 22 (6/17 metimai), Dario Šaričius 19 (5/10 dvit., 6 atk. kam.), Krunoslavas Simonas 16 (3/3 dvit., 3/5 trit.), Ivica Zubacas 11 (3/4 dvit., 5/6 baudos).

Lietuva: Eimantas Bendžius 16 (4/7 trit.), Mantas Kalnietis 15 (5/9 metimai, 5 rez. perd.), Adas Juškevičius 14 (3/5 trit.), Lukas Lekavičius 10 (4/5 dvit., 2/2 baudos), Edgaras Ulanovas ir Renaldas Seibutis po 6.

Susitikimą rinktinės pradėjo tokiais startiniais penketais:

Kroatija: Josip Biilinovac, Bojan Bogdanovic, Dario Saric, Rok Stipcevic, Ivica Zubac

Lietuva: Artūras Gudaitis, Mantas Kalnietis, Mindaugas Kuzminskas, Renaldas Seibutis, Edgaras Ulanovas

RUNGTYNIŲ EIGA:

1 kėlinys (21:21)

Rungtynes lietuviai pradėjo aktyviau ir pirmieji pelnė susitikimo taškus. Kroatams pirmas dvejas rungtynių minutes taškų pelnyti nepavyko. Po sėkmingos pradžios R. Seibutis pelnė ir pirmąjį rungtynių tritaškį. Lietuviai pirmavo rezultatu 4:9, tačiau varžovai atsakė 5 taškais iš eilės.

Po kelių nesėkmingų atakų rinktinės apsikeitė dvitaškiais, rezultatas tapo lygus 11:11, vėliau L. Lekavičius pelnė 4 taškus iš eilės, tačiau kroatai atsakė tuo pačiu. Tritaškis E. Bendžiaus metimas vėl išvedė lietuvius į priekį 15:18.

Likus minutei iki pirmojo kėlinio pabaigos tapo aišku, kad per pirmas 10 minučių komandos nugalėtojo neišsiaiškins. E. Bendžius pelnė antrąjį savo tritaškį, Lietuvos rinktinė pirmavo keturiais taškais, tačiau baudų metimus be klaidų metę kroatai rezultatą sušvelnino, o vėliau ir išlygino. Kelinys baigėsi lygiu rezultatu.

Rezultatyviausiai kroatų rinktinėje žaidžia Dario Šaričius. Lietuvos rinktinėje geriausiai sekasi Eimantui Bendžiui.

2 kėlinys (36:43)

Lietuviai aktyviau pradėjo ir antrąjį kėlinį. Pirmosios atakos metu pavyko pelnyti tritaškį. M. Kalnietis pelnė abu baudos metimus, komandas skyrė jau 5 taškai. Kroatams antrajame kėlinyje per dvi minutes taškų pelnyti nepavyko.

Pavyzdingai ginasi Rokas Giedraitis. Bojaną Bogdanovičių sustabdęs ir greitą lietuvių išpuolį surengęs R. Giedraitis leido E. Kairiui pelnyti lengvus du taškus. Atkarpa 0:7. Kroatų sąskaitą antrame kėlinyje atidarė K. Simonas. Komandas skiria 5 taškai, tačiau Lietuvos krepšininkai jau yra išprovokavę 5 pražangas.

Įspūdingu dėjimu E. Bendžius padidino lietuvių persvarą iki 7 taškų. Vėliau pataikė ir M. Kalnietis, todėl rinktinė pirmavo 9 taškais. Kol kas lietuviai ginasi puikiai. Per pirmas keturias antro kėlinio minutes kroatai pelnė vos du taškus. Ilgai užtrukusi kroatų ataka baigėsi baudų metimais, vieną jų realizavo I. Zubacas. Varžovai beveik visus kėlinio taškus renka baudų metimais. Du iš dviejų realizavo D. Šaričius.

Adas Juškevičius pelno du sudėtingus taškus. Metimo metu prasižengė I. Zubacas. E. Kairys pelnė du baudų metimus, rinktines skyrė 9 taškai. Komandos apsikeitė pražangomis puolant. Kroatai per 7 antro kėlinio minutes pelnė 6 taškus. E. Ulanovas puikiai stabdo vieną kroatų lyderių B. Bogdanovičių, tačiau pastarasis pats atkovojo kamuolį ir išprovokavo pražangą. Abu metimus kroatai išpildė sėkmingai.

A. Juškevičius pelno tritaškį ir komandas skiria didžiausias, 10 taškų skirtumas. Vėliau L. Lekavičius pelno du baudų metimus ir komandas skiria jau 12 taškų. D. Šaričius išprovokuoja dar vieną pražangą, pataiko vieną iš dviejų metimų. Jis jau pelnė 10 taškų. Kroatai ir toliau taškus renka vien baudų metimais. Du iš tiek pat galimų baudų metimų pataikė A. Žižičius. Vėliau dar vieną tašką pridėjo J. Must

Lietuviai kol kas suklydo vos 4 kartus.

Sausą atkarpą išgyvenę lietuviai buvo leidę kroatams priartėti iki 5 taškų, tačiau paskutinę antro kėlinio ataką dvitaškį pelnė L. Lekavičius. Po dvieju kėlinių komandas skiria 7 taškai.

Rezultatyviausiai Lietuvos rinktinėje iki ilgosios pertraukos rungtyniavo E. Bendžius, A. Juškevičius ir L. Lekavičius, pelnę po 8 taškus. Kroatijos rinktinėje rezultatyviausiu išlieka D. Šaričius, pelnęs 10 taškų.

3 kėlinys (55:62)

Lietuviai ir vėl puikiai pradeda kėlinį. R. Seibutis smeigia tritaškį ir komandas skiria 10 taškų. Lietuviai pataiko jau 6-ą tritaškį metimą. Tiesa, vėliau D. Šaričius atsakė tuo pačiu. Savo pirmuosius taškus pelno ir M. Kuzminskas.

Kroatai trečiojo kėlinio metu pradėjo taikliau mėtyti tolimus metimus. Tai šiek tiek išbalansavo lietuvių žaidimą, kroatų gynybą perlaužti sekasi vis sunkiau. Rinktines skiria 6 taškai.

Puikus R. Giedraičio žaidimas ir penki paeiliuj pelnyti taškai lietuvių persvarą padidino iki 12 taškų, tačiau B. Bogdanovičius smeigė dar vieną tritaškį. Lietuvius turėtų džiuginti prastas kroatų pataikymas iš po krepšio. Po dar vieno nesėkmingo epizodo D. Šaričius liko stovėti susigriebęs už galvos.

E. Želionis pelno dvitaškį ir rinktines skiria 11 taškų. Po šių E. Želionio taškų Lietuvos rinktinėje pasižymėję jau yra visi krepšininkai. Baudų metimais toliau renkantys taškus kroatai priartėjo iki 8 taškų skirtumo.

M. Kalnietis pelno keturis taškus paeiliuj, tačiau lietuviams atitrūkti neleidžia puikus B. Bogdanovičiaus žaidimas. Jis šiame kėlinyje pelnė 15 taškų.

Rinktines po 3 kėlinių skiria 8 taškai.

4 kėlinys (83:84)

E. Bendžius kėlinį pradėjo taikliu tritaškiu metimu, vėliau pelnė dar du baudos metimus. Kroatai atsakė dvitaškiu, vėliau lietuviai kelis kartus atakavo nesėkmingai, o I. Ramljakas pelnė tritaškį. Iškart po šio metimo D. Adomaitis paprašė minutės pertraukėlės. Komandas skiria 6 taškai.

Kroatai buvo priartėję iki 4 taškų, tačiau E. Bendžius smeigė dar vieną tritaškį. Keturi kroatų taškai be atsako D. Adomaičio netenkina, jis prašo dar vienos pertraukėlės. Komandas skiria 3 taškai.

B. Bogdanovičius tiesiog nesustabdomas. Jis demonstruoja itin aukšto lygio krepšinį ir kroatus priartina vieno taško skirtumu. L. Lekavičius pelno du taškus ir priverčia Kroatijos rinktinės trenerį prašyti pertraukėlės.

Lieka trys minutės, komandas skiria trys taškai.

Itin svarbų tritaškį pelno M. Kalnietis, komandas skiria 5 taškai. Vėliau M. Kalnietis pelnė du itin svarbius baudų metimus, kroatai likus kelioms sekundėms pelnė tritaškį, tačiau jo pergalei neužteko.

Lietuvos rinktinė šventė pergalę vieno taško skirtumu.